Tuskowi brakuje Kaczyńskiego? "Cyniczna wypowiedź'', ''Tusk traci bez prezesa''

"Cyniczna" - tak publicysta Tomasz Machała skomentował w Poranku TOK FM skomentował słowa Donalda Tuska, który na konferencji prasowej w weekend stwierdził, że "brakuje mu prezesa Kaczyńskiego".


"Tak, jeśli widać konkurencję, to łatwiej się rządzi" - mówił podczas podsumowania stu dni rządu Donald Tusk. Narzekał jednak, że w ostatnich tygodniach "brakowało mu" Jarosława Kaczyńskiego, szefa PiS.

- Polska polityka pasie się konfliktem między PO a PiS, a personalnie między Donaldem Tuskiem a Jarosławem Kaczyńskim - skomentował wypowiedź premiera Azrael Kubacki, bloger TOKFM.pl. - Jednak gdy już prezes PiS pojawia się publicznie, to silnym uderzeniem - np. listem do swoich "pretorian". W sumie Prawo i Sprawiedliwość jest dla Tuska jak przeciwnik w aikido - w tym sporcie wykorzystuje się siłę tego przeciwnika, żeby go pokonać.

- Wypowiedź Tuska jest bardzo cyniczna - dodał z kolei Tomasz Machała z portalu natemat.pl. - Premier uświadamia wszystkim tezę, że bez konkurencji Platforma Obywatelska i rząd są oceniane same w sobie - wtedy tracą. Gdy jednak wchodzi na pole konkurencja, to sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dla Tuska - korzystniej. Jeżeli to Jarosław Kaczyński bierze się za formułowanie jakiejś oferty, tak jak przyzwyczaił nas do tego przez ostatnie lata, to rzeczywiście PO wydaje się zupełnie innym wyborem niż wtedy, gdy oferty Kaczyńskiego nie ma w ogóle.

"Straszak PiS przestanie działać. Chyba że..."

Milczenie Kaczyńskiemu rzeczywiście się opłaca - wg badania "Scena Polityczna" przeprowadzonego przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów prezes Prawa i Sprawiedliwości był najrzadziej krytykowanym liderem partii politycznej w styczniu.

- Największy spadek PO był przy sprawie dotyczącej OFE w zeszłym roku - przypomniał w "Poranku" Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej". Podkreślił: - Nie było tam sporu PiS - PO, tylko PO - Leszek Balcerowicz. Ten spór wymykał się oczywistej klasyfikacji i dlatego Platforma traciła. PiS teraz świadomie wykorzystuje taktykę sprzed roku - ani przy ACTA nie próbował pokazywać, że jest liderem którejś strony, ani w przypadku ustawy refundacyjnej. Teraz też zrzucanie winy na opozycję nie podziałało.

- Straszak PiS nie będzie działać, chyba że Jarosław Kaczyński pomoże Tuskowi - podsumował Szułdrzyński.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (108)
Tuskowi brakuje Kaczyńskiego? "Cyniczna wypowiedź'', ''Tusk traci bez prezesa''
Zaloguj się
 • maruda_r

  Oceniono 26 razy 12

  "Wyrzuce z rzadu kazdego kto chocby pomysli o podniesieniu podatkow" - Donald Tusk, 2007.

  Tak? To won.

 • qazokm

  Oceniono 23 razy 9

  Kaczor dobrze robi, a Tusk zaczyna zjadać własny ogon, bo najłatwiej paplać o niczym, a to Kaczyński powiedział to, a to tamto.
  Kaczor robi swoje, nie pcha się do mediów, a Donek się miota jak Żyd po pustym sklepie.
  Nic to nie da, już po PO.

 • tomtg123

  Oceniono 10 razy 8

  Cyniczna ? Po prostu prawdziwa i szczera. Najlepszym sojusznikiem PO jest Jarosław Kaczyński, od lat.
  I nie jest winą Donalda Tuska , ze Jarosław Kaczyński jest taki, jaki jest.
  Czy wg pana Tomasz Machały Premier Tusk powinien skłamać w tej sprawie ? A niby dlaczego ?

 • lukasz1209

  Oceniono 13 razy 7

  zabrakło PiSu i okazało się, że trzeba teraz wykazać się pracą - król jest nagi!!!!

 • alek45

  Oceniono 7 razy 7

  pis-ka stary ..pis-ka młody..lecz pis-kanie wyszło z mody!

 • dickers

  Oceniono 19 razy 7

  no co mógł wyszczekać ten rudy oszust? przecież gdyby nie pisdzielce, gdyby nie kaczor to jego by już nie było, a tak cóż może świnia żreć z koryta i okradać Polaków

 • postalot

  Oceniono 10 razy 6

  No Amerykę odkrywają nasi polityczni eksperci...
  Wszyscy rozsądni wiedzą, mówione i pisane to było 100 razy - największą siła Tuska, to co daje im kolejne zwycięstwa to straszak w postaci Kaczyńskiego i PiS...no i ogólny brak racjonalnej alternatywy

 • lukasz1209

  Oceniono 9 razy 5

  weźta się chłopaki i dziewczyny do roboty, a nie tylko pianę bijecie - jakieś przeglądy ministerstw, konsultacje (o wiela za późno), aby tylko sprawiać wrażenie, że coś się robi. To wszystko to tematy zastępcze, aby tylko odwrócić uwagę od spraw najważniejszych i istotnych.....Przez umowy zawarte przez rząd PO, Polska na organizacji EURO2012 straci miliardy.... czytajcie podatki.wp.pl/kat,70474,title,Polska-na-Euro-2012-straci-miliony,wid,14285047,wiadomosc.html?ticaid=1dfed

 • wol777

  Oceniono 15 razy 5

  Do bólu szczera,a nie- cyniczna.Pokazuje to dobitnie że niema alternatywy dla rzadów PO.Opozycyjne miernoty potrafia tylko narzekać,oskarżać nie przedstawiając zadnych konkretnych rozwiązan.Smutne to,ale prawdziwe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX