Mucha w programie Lisa: ?Proszę mi mówić pani ministro"

- Preferuję pani ministro, jeżeli można poprosić - odpowiedziała Tomaszowi Lisowi Joanna Mucha na pytanie, jak powinno się do niej zwracać. Wypowiedź szefowej resortu sportu w programie ?Tomasz Lis na żywo? wywołała poruszenie w sieci, a na Twitterze - krytykę z jednej strony, dość powszechną wesołość z drugiej.


"Pani ministro" - jak słusznie zauważyła Joanna Mucha u Tomasza Lisa, taka forma nie była stosowana w odniesieniu do żadnej z dotychczasowych szefowych rządowych resortów. To pewnie po części z tego wynikało zdziwienie twitterowych komentatorów, którzy - jak Krzysztof Skórzyński z TVN24 - z niedowierzaniem pytali: "Czy Mucha serio poprosiła o tytułowanie się » Ministrą «???".

Ministra "niekonsekwentna"

Sporo komentarzy dotyczyło jednak ewidentnej niekonsekwencji Muchy, która najpierw poprosiła, by zwracać się do niej per "pani ministro", a potem mówiła o sobie "obywatel" i "urzędnik". "Hmm... Mucha najpierw mówi, że chce być nazywaną » ministrą «, a pół minuty później dodaje, że jest » obywatelem «. Konsekwencja?" - dziwił się m.in. Krzysztof Berenda z RMF FM.

"Nieopatrznie odpaliłam TVP2, a tam Mucha oznajmia, że jest » ministrą «(sic!), ale w polityce nie jest ani kobietą, ani mężczyzną. Tiaaa" - napisała inna użytkowniczka.

"A co ze Stadioną Narodową?"

Reszta komentatorów postawiła na czystą złośliwość. Marek Magierowski z "Rzeczpospolitej" dopytał: "A czy Stadiona Narodowa na mecz z Portugalią już gotowa?".

Politolog UW dr Olgierd Annusewicz nawiązał do słynnej wypowiedzi Zbigniewa Ziobry: "Ministro Mucho, prawie jak Donaldu Tusku :)".

A specjalista ds. marketingu politycznego dr Norbert Maliszewski w swoim komentarzu posłużył się aliteracją: "Ministro Mucho to Macho - chce wstrzymania premii... A mówiłem, że się pomyliła, iż chce wypłacić".

Najdalej poszedł chyba jednak Michał Majewski z "Rzeczpospolitej", który najpierw skwitował oświadczenie Muchy uszczypliwym: "Ministra of sound", a po zakończonym wywiadzie zamieścił na swoim koncie dramatyczny apel: "Miro, wróć!"...

''Minister of sound'' to jeden z najbardziej znanych klubów techno na świecie.

Czy słusznie na Twitterze śmieją się z minister Muchy?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (26)
Mucha w programie Lisa: ?Proszę mi mówić pani ministro"
Zaloguj się
 • peter-123

  Oceniono 4 razy 4

  Minister sportu ? Bogata ta Polska , jak moze cos takiego ulokowac w strukturach rzadu. Efekt , smiech na sali, kpina , lekcewazenie , itd.

 • paw73

  Oceniono 6 razy 4

  Proszę mówić do pani załatwiaczka ,super roboty dla znajomych fryzjerów!
  Osobisty fryzjer z Lublina, minister Joanny Muchy został wicedyrektorem COS.

 • falowod

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe ile nas podatnikow bedzie kosztowac niekompetencja pani minister Muchy?
  Nieznajomosc prawa i jego naginanie przez Ziobre kosztowalo nas obywateli juz miliony w przegranych przez rzad procesach juz pod sterami Tuska.
  Vide odszkodowanie za zlikwidowanie magazynu ZLY,odszkodowania za "areszty wydobywcze" w wyykonaniu prokuratow -ziobrystow

 • la-ra1

  Oceniono 4 razy 2

  Tak sie konczy parcie do korytka jak sie nie ma kwalifikacji, ani pomyslu na wlasne funkcjonowanie w polityce.

 • crisko

  Oceniono 4 razy 2

  ręce i majtki opadają!

 • kolega77

  Oceniono 8 razy 2

  To jest chamski atak samców pis-maków /a szczególnie pewnego Jasia "półgłówka" / na Joannę. Nie mogą jej wybaczyć, że jest ładna i mądra..

 • kor102

  Oceniono 1 raz 1

  Po rozstaniu z mężem i dziećmi, pani coś odbiło.
  Może to sprawa wieku.
  Głowa siwieje d..a szleje, kiedyś mawiano.

 • passtorian

  Oceniono 5 razy 1

  Ktos nie doslyszal. Pani Mucha chciala zapewne by ja nazywano pania ministrantka. Przeciez trzymala swieczke w reku jak to mowila, czyz nie? Niektorzy z tych kapucynow mediowych wolali w odniesieniu do pani minister Muchy "pani Piekna". Dla mnie moze byc i Piekna i Ministrantka byle by ja tylko pogonic z ministerstwa sportu. Tam na pewno nie pasuje.

 • opatrumiaredagdynia

  0

  no i co z tego, że jest ministrą ? z Biedronia też się różne Donaldy i Grześki śmiały jak powiedział "poniżej pasa".
  Mucha jest ministą tylko szkoda, że musi się wszystkiego do początku uczyć

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX