Sondaż: Platforma nadal prowadzi, Palikotowi rośnie, a ziobryści mocno pod kreską

Notowania Platformy od październikowych wyborów regularnie spadają. Według najnowszego sondażu, przeprowadzonego przez TNS OBOP dla TVP Info, różnica między PO a PiS wynosi dziś 5 punktów procentowych. Poparcie dla partii rządzącej zadeklarowało 35 proc. respondentów, dla PiS - 30 proc.
Według sondażu przeprowadzonego przez ośrodek TNS OBOP dla programu TVP Info "Forum" partię rządzącą popiera 35 proc. Polaków. Prawo i Sprawiedliwość traci do Platformy 5 punktów procentowych.

Zmniejszył się za to dystans między Ruchem Palikota a SLD - na ten pierwszy głos w wyborach oddałoby dziś 13 proc. wyborców, podczas gdy Sojusz poparłoby 11 proc. Polaków. To i tak najwyższy wynik sondażowy ugrupowania Palikota.

PSL znajduje się niewiele ponad progiem wyborczym - ludowcy są pierwszym wyborem tylko dla 6 proc. uczestników badania. Poparcie dla pozostałych ugrupowań - m.in. Solidarnej Polski, PJN czy LPR - oscyluje w granicach 1 proc.

Badanie TNS OBOP przeprowadzono telefonicznie w dn. 21-22 marca na próbie tysiąca osób.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Sondaż: Platforma nadal prowadzi, Palikotowi rośnie, a ziobryści mocno pod kreską
Zaloguj się
 • robmilaskedzisteraz

  Oceniono 1 raz 1

  ...........Nie bój się prawdy!
  .
  .
  .....
  .

  Posłuchaj, jak nawija Ojciec Tadeusz Rydzyk o utrzymaniu jego imperium!
  .
  .
  .
  .

  www.youtube.com/watch?v=1s5P1FEqbS4.
  .
  .
  .
  .

  Dwa miliony złotych - dużo, czy mało?....

 • neumarkt

  Oceniono 7 razy 1

  Zastanawiają te negatywne opinie o Platformie Obywatelskiej! Za wyjątkiem niesmacznych "bluzgów", brak konkretnych zarzutów, a ze stylu zapisów wynika, że nawet w kraju mlekiem i miodem płynącym, ci "narzekacze" nie znależliby dla siebie miejsca i w takim społeczeństwie! To są posiadacze żadniego wykształcenia, czujący wstręt do jakiejkolwiek roboty, albo na tyle słabo wykształceni, że są na bakier z podstawowymi zasadami ekonomii, nie rozumieją potrzeby wprowadzania nieuniknionych reform...itd.
  Ale też nie chcą przyjąć do wiadomości, że pomyślnie i korzystnie rośnie przychód narodowy, a u tych uczciwie pracujących, a nie kontestujących, dochody wzrosły w czasie ostatnich lat o 30 - 40 procent! Dla Was Jarek Kaczyński to Zbawiciel ze swoimi przekonaniami z 18 wieku, gorliwy wyznawca katolicyzmu, ale jedynie dla zdobycia poparcia wierzących w przaśne religianctwo. A gdy będzie potrzeba, Jaruś zawiąże sojusz z samym diabłem, byle tylko zdobyć upragnioną władzę. Te umizgi do wyrzuconych wcześniej z PIS komiltonów, świadczy tylko o tym, że NA JARKU CZAPKA GORE!

 • wojtekd38

  Oceniono 9 razy 1

  BRAWO TUSKU Prowadz narod do przyszlosci tj w 22 wiek by Polacy wiedzieli ze ich cenia w Europie a nie byli posmiewiskiem jak to bywa.

 • r1t12

  Oceniono 4 razy 0

  platforma prowadzi POLSKĘ na skraj PRZEPAŚCI, mam nadzieję, że tusk jak rasowy przywódca KROCZY NA CZELE

 • yarrrr

  Oceniono 6 razy 0

  Powód jest prosty: kto przeprowadza bolesne reformy, naraża się na krytykę słabych frustratów.

 • jabbaryt

  Oceniono 4 razy 0

  Ja bym to całe towarszystwo wysłał kolejnym tupolewem do Smoleńska, a na wszelki wypadek posłałbym stingera bo mogliby wylądować. I nie dlatego że chce zabijać ludzi. Poprostu to są pasożyty którzy żyją za moje pieniądze i nic z tego nie mam.

 • paw73

  Oceniono 7 razy -1

  Przekręt telewizji Bruana,który z Tuskiem działał w Unii Wolności później PO=Popaprani Oszuści!
  Sondaż, z gatunku tych-Świstak siedzi i zawija je w te sreberka.
  Sondaż z gatunku,czy w tej bajce były smoki?
  Wczoraj Czapliński w Tusk Vision Network24,mówił o ciągle spadających sondażach PO.

 • tak-jest

  Oceniono 8 razy -2

  ŻĄDAM AKTUALNYCH BADAŃ,NIE FAŁSZYWEK SPRZED 4 MIESIĘCY!
  Ośrodek TNS OBOP , robił te badania na końcu grudnia 2011, można to sprawdzić na ich stronach.
  Agora postanowiła manipulować ,aby wesprzeć Tuska i jego już schyłkową partię. Ludzie z Tuska grupy jakim jest całe wydawnictwo pani Rapaczyński,czyli Agora, chcą zasłonić sprawę PiS-em bis,że am tak niskie notowania.
  W poniedziałek 2012.03.22 był sondaż SMG/KRC gdzie 3/4 zatrudnionych to działacze młodzieżówki PO. Wtedy Tuskowe -PO miały 28% ni jak dziś w przekręcie 7% więcej.
  Prawica w naszym kraju, powoli na szczęście zaczyna zdychać ! Kłamliwa Agora tego nie zatrzyma.
  Partie,które się do siebie nie różnią, najchętniej wybiliby opozycja. czyli PO+PiS+SP+PJN+Nowa Prawica itp. to mordercy wolności!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX