Kempa do Mularczyka: "Każ premierowi wyjść z nory. Zrób show". Nagrało się

- Mam taki pomysł... Wezwij Tuska do wyjścia do związkowców. Zrobisz show - tak pouczała dziś w Sejmie Arkadiusza Mularczyka Beata Kempa z Solidarnej Polski. Pech chciał, że rozmowę niechcący podsłuchał TVN 24.
Burzliwa debata - czytaj relację na żywo >>

Solidarna Polska ciągle szuka na siebie pomysłu. Wiceprzewodniczącej partii Beacie Kempie musiało bardzo zależeć, aby jej ugrupowanie odcisnęło swe piętno na dzisiejszej debacie na temat referendum ws. podniesienia wieku emerytalnego.

Po tym, jak Donald Tusk w kontekście wypowiedzi Piotra Dudy z "Solidarności" mówił o "pętakach", posłanka wpadła na to, jak SP może zaistnieć w debacie. Pech chciał, że swoim pomysłem z Arkadiuszem Mularczykiem podzieliła się przy... ciągle włączonej kamerze TVN 24.

Kempa: - Arku, czekaj, ja chcę jeszcze z tobą pogadać [Czekaj, Jola, czekaj! - do telefonu]. Mam taki pomysł, jakbyś na przykład wyszedł teraz, przerwał kon... Nie konwent... Przerwał i wezwał Tuska do natychmiastowego wyjścia do tych ludzi [protestujących przed Sejmem związkowców - przyp. red.]. Niech nie chowa głowy w piasek. "Jeśli ma pan honor, proszę wyjść do tych ludzi, iluś tam tysięcy...". Zadzwoń do Dudy, ilu przyjechało. I każ mu wyjść, z nory.
Mularczyk: - Na samym początku, tak?
Kempa: - Na samym początku, zrobisz show. Zrób to.

"A gdzie ten wniosek formalny?"

Szef klubu posłuchał i natychmiast wystąpił do marszałek Sejmu z wnioskiem formalnym. Do reszty wskazówek Beaty Kempy jednak już się nie zastosował. Jego wystąpienie wypadło dość blado - nie wezwał Donalda Tuska nawet do "wyjścia ze swojej nory". "Show" na pewno nie było.

- Dosyć niewyraźnie zabrzmiały słowa ubolewania pana premiera [szef rządu przepraszał za "pętaka" - przyp. red.]. Panie premierze, ja prosiłbym jednak, aby pan przeprosił te dwa miliony osób, które podpisały się pod wnioskiem. A jeśli chodzi o odwagę, panie premierze... Gdyby był pan odważny, poddałby pan tę sprawę pod referendum, a w dniu dzisiejszym wyszedłby pan do związkowców.

Trzęsienia ziemi nie było. Ewa Kopacz wystąpienie przewodniczącego skwitowała krótko i bezlitośnie: - Nie znalazłam znamion wniosku formalnego.

Wniosek przepadł. PiS: To nie koniec

Debata ws. emerytur była burzliwa - trwała ok. 8 godzin. Po niej posłowie odrzucili w głosowaniu wniosek Solidarności o przeprowadzenie referendum ws. wieku emerytalnego.

Opozycja zapowiada, że to nie koniec - SLD chce złoyć własny wniosek, a PiS - zrobić akcję. - Referendum nie będzie, ale sprawa pozostała - oświadczył po głosowaniu Jarosław Kaczyński. - Będzie akcja "Solidarności", będzie i na pewno nasza akcja zmierzająca do tego, aby to nie zostało wprowadzone. Nacisk społeczny czasem daje rezultaty. Jeżeli jest to nacisk szerokiego frontu, to władza się czasem reflektuje - dodał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (42)
Kempa do Mularczyka: "Każ premierowi wyjść z nory. Zrób show". Nagrało się
Zaloguj się
 • maciekblysk

  Oceniono 24 razy 22

  Nawet w tak ważnej dla Polaków sprawie Kępie nie chodzi o merytoryczną debatę tylko o to żeby komuś nawtykać, kogoś obrazić, zgnoić. Główny cel to dorwać się do władzy za wszelką cenę. Przykre to...

 • bezspokoju

  Oceniono 20 razy 18

  Na pokaz zakłamane gęby pełne wielkich słów: Bóg, Honor i Ojczyzna, a w rzeczywistości cynizm, małość, hipokryzja i kompletne dno.

 • skynet1234

  Oceniono 18 razy 16

  A czego tu oczekiwać? Prosta kobiecina, słoma z butów to i wypowiedzi na poziomie Rowu Mariańskiego. PS. Niezły styl ubierania (patrz kamizelka "67"). Kreatorzy mody strzeżcie się ;-)

 • dr54

  Oceniono 17 razy 15

  Kempa to to prostacka , katolicka baba , bez jakichkolwiek zachamowan moralnych !!!!!!!!!!!!!111

 • limanowa2009

  Oceniono 19 razy 15

  Prawdziwa twarz tej zagorzałej katoliczki, obrończyni następnego wielkiego katolika bo aż ojca Rydzyka.
  Aż głowa boli od tej hipokryzji . Przecież ta baba to całkowite dno.

 • duokwak

  Oceniono 14 razy 14

  Kempa jak zwykle na poziomie....zero.

 • arvelli_net

  Oceniono 13 razy 11

  hmmm... na bazar już nie wpuszczają bo wszyscy znają, do marketu z sekretarzem:) ech, życie "gwiazdy" jest ciężkie z powodu tego że "trza najpirw pomyślić" a potem cokolwiek gadać... Sugeruję na początek umycie włosów, nic tak nie odstręcza facetów jak tłuste włosy i spocony kark wybranki:)... małżonkowi współczujemy.

 • peter-123

  Oceniono 13 razy 11

  SP z Führerem Ziobro , Kempa czyli Klempa oraz mentor Kurski, znalezli sie w satanie w politycznej agonii !

 • adalbert.13

  Oceniono 15 razy 11

  Nieodrodne s...syny i córki ze związku partnerskiego ojca malwersanta i kaczora.
  Ot taka bura samica psa, jakie wychowanie na wsi takie zachowanie na saloonach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX