Brudziński: Ponownie przebadać wszystkie ofiary ze Smoleńska. To pomoże rozwiązać zagadkę

- Wskazane jest ponowne zbadanie wszystkich ciał ofiar katastrofy smoleńskiej - powiedział w Radiu ZET Joachim Brudziński. Poseł PiS mówił też o trudnościach z organizacją uroczystości rocznicy katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu.
Poseł PiS przypomniał, że to światowej sławy patolog Michael Baden wezwał do ekshumacji wszystkich ofiar katastrofy. Zdaniem eksperta, obrażenia nie przypominają tych, jakie występują podczas katastrofy lotniczej.

- Chciałbym, żeby zgodnie z sugestią pana Badena zostały przebadane, w sposób nie budzący wątpliwości, ciała wszystkich ofiar. To jeden z elementów rozwiązania tej zagadki i wyjaśniania, co było przyczyną tej tragedii - powiedział Brudziński. Zdaniem polityka ekshumować należy także Lecha i Marię Kaczyńskich.

Ekshumować nawet jeśli rodziny się nie zgadzają?

Brudziński zaznaczył, że ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej z udziałem prof. Badena odmówiono Zuzannie Kurtyce i Beacie Gosiewskiej.

Poseł PiS mówił, że potrzebna jest ekshumacja wszystkich ofiar, nie tylko tych, których rodziny zgadzają się na ponowne przebadanie ciał.

Polityk tłumaczył, czym się kierował Jarosław Kaczyński, mówiąc o dwóch wybuchach, do których miało dojść w prezydenckim tupolewie. - Kaczyński odnosił się do ekspertyz wykonanych przez uznanych nie tylko w Polsce, ale i świecie ekspertów, profesorów, m.in. właśnie Michaela Badena.

"Putin ograł Tuska jak dziecko"

W wyniku czego miały nastąpić wybuchy? - O tym będziemy rozmawiać, kiedy własność rządu polskiego, wrak samolotu, wróci do Polski - powiedział Brudziński.

"Komu zależało na zamachu?" - dopytywała prowadząca audycję Monika Olejnik. - Albo przyjmujemy za dobrą monetę, że pan premier Putin był pełen empatii, że ściskał Donalda Tuska i Rosja nie wyniosła żadnych korzyści. Albo jeśli pani mnie pyta, kto był beneficjantem, kto miał największe powody, by Lecha Kaczyńskiego nie lubić, to przypomnę zaangażowanie prezydenta Kaczyńskiego w obronę niepodległej Gruzji - sugerował.

- Wiem jedno, że pan premier Donald Tusk jak dziecko został ograny przez Putina - dodał.

"Władza chce wywołać zamieszki"

Odniósł się też do planowanych na 9 i 10 kwietnia uroczystości rocznicy katastrofy smoleńskiej. - W tym roku władze Warszawy odmówiły nagłośnienia uroczystości, postawienia telebimów na Krakowskim Przedmieściu. Motywując to tym, że organizatorzy powinni dostarczyć jakieś zdjęcia satelitarne - mówił. - Oczywiście przesadzam - dodał po chwili.

- Ale kazali dostarczyć dokumenty związane ze zmianą organizacji ruchu, mapy geodezyjne z zaznaczonymi miejscami, gdzie powinny stanąć telebimy. Kolorowa Niepodległa i inne organizacje z takimi wymaganiami się nie spotkały - stwierdził.

- Jeżeli Hanna Gronkiewicz-Waltz nie da zgody na nagłośnienie uroczystości, to będzie odpowiedzialna za to, że jeżeli ludzi będzie bardzo dużo, pojawią się jakieś emocje, nie będzie możliwości kontroli emocji. Tego tak naprawdę ta władza się boi, ale i tego oczekuje. Żeby wywołać zamieszki. Partia, która w nazwie ma "obywatelska", boi się obywateli jak diabeł święconej wody - powiedział Brudziński.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (32)
Brudziński: Ponownie przebadać wszystkie ofiary ze Smoleńska. To pomoże rozwiązać zagadkę
Zaloguj się
 • czytelnik52

  Oceniono 19 razy 19

  "To pomoże rozwiązać zagadkę" - pisowską zagadkę.
  Zatem, niech pis za to zapłaci!!!!!!

 • kolega77

  Oceniono 21 razy 19

  Należy przede wszystkim przebadać sprawność umysłową władz PiS-u /poczynając od Brudzińskiego/

 • mercurossaurus

  Oceniono 14 razy 14

  Widać PiS zmienił po raz kolejny strategię. Po serii porażek, czy to wyborczych czy to PijaRowych uznano, że gra Smoleńskiem dawała najlepsze wyniki i stąd ta ofensywa. Pytanie kogo to przekona? Pewnie nikogo nowego. Chodzi raczej o podważenie wiarygodności PO w głowach ich potencjalnych wyborców. PiS-owi na rękę byłoby nawet, jeśli wyborców PO, tych co mają z tyłu głowy "Smoleńsk", przejeliby "Palikoci", wtedy zwyciężą. Jakoś nie wierzę, że oni napradwę w te dyrdymały wierzą. Raczej tylko grają.

 • najdul6

  Oceniono 13 razy 13

  Brudziński tylko ty się daj przebadać to wtedy bedziesz wiedział w jakim stopniu jesteś jebnięty

 • ofermapiotr

  Oceniono 12 razy 12

  Brudziński jest porąbany razem z tym Amerykańcem
  tylko chorzy na głowę mogą mieć takie pomysły

 • dungala

  Oceniono 11 razy 11

  Achim jestem za ale kto raz wyjdzie z Wawelu to już drugi raz niech sie tam nie pojawia.A moze ty chcesz nam powtórkę z nekro rozrywki zrobić bo za pierwszym razem osikowego kółka zapomniales.Wij sobie go najpierw w dolną część przewodu pokarmowego.

 • kliwia-tylko

  Oceniono 11 razy 11

  Przebadać ! Koniecznie przebadać !!! A co będzie, jeżeli po badaniach nie zmieni się przyczyna katastrofy ? Co wtedy powiedzą oszołomy ???

 • mepislover

  Oceniono 9 razy 9

  Najpierw przebadać Brudzińskiego i część Urzędników Państwowych, potem można zająć się zmarłymi ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX