Biedroń: Mam absmak, kiedy Kaczyński politycznie wykorzystuje śmierć brata

Poseł Robert Biedroń ma dosyć dyskusji o katastrofie smoleńskiej. I jak mówił w TOK FM, ma ?bardzo nieprzyjemny odruch, kiedy mówimy o Smoleńsku?. - Mam pewien absmak, kiedy Jarosław Kaczyński wykorzystuje politycznie śmierć brata. To teatr, w którym nie chcę uczestniczyć - stwierdził poseł Ruchu Palikota.
Robert Biedroń nie ma wątpliwości, że dyskusja o katastrofie zabrnęła za daleko. - Tutaj już nie chodzi o wyjaśnienie przyczyn i rozsądną debatę. Ale o licytację, kto wymyśli bardziej spiskową teorię na temat tego, co się wydarzyło. Mamy już nawet wersję zamachu na prezydenta i oskarżenia Rosji.

Tezę o zamachu stawiają politycy Prawa i Sprawiedliwości. W ostatnim wywiadzie telewizyjnym prezes partii stwierdził, że "nie jest pewien, czy w Smoleńsku miał miejsce zamach, ale coraz więcej na to wskazuje".- Po pierwsze, politycy nie są ekspertami od badania przyczyn katastrofy. A po drugie, politycy będą wykorzystywali to do celów politycznych. Mam pewien absmak, kiedy Jarosław Kaczyński wykorzystuje politycznie śmierć brata. To teatr, w którym nie chcę uczestniczyć, coś bardzo nieprzyjemnego - komentował poseł Robert Biedroń.

Gość Poranka Radia TOK FM przyznał też, że unika rozmów o katastrofie smoleńskiej także z przyczyn osobistych. - Tam zginęła moja przyjaciółka Izabela Jaruga-Nowacka i moi znajomi - przypomniał.

Prezydent Kaczyński - "szeryf, który dzieli społeczeństwo"

Przy okazji drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej Robert Biedroń wystawił złą ocenę działalności politycznej Lecha Kaczyńskiego. - To był nieudany prezydent dzielący społeczeństwo. Ze swojej działalności społecznej mam bardzo wiele negatywnych doświadczeń. Jeszcze jako prezydent Warszawy Lech Kaczyński zachowywał się jak szeryf, który macha pistoletem, straszy atrapami bomb, zakazuje - wyliczał poseł Ruchu Palikota.

Lech Kaczyński nie nadawał się na polityka - ocenia Robert KrasowskiRobert Biedroń podkreślił, że "nadal są politycy", którzy tak jak Lech Kaczyński dzielą społeczeństwo.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (31)
Biedroń: Mam absmak, kiedy Kaczyński politycznie wykorzystuje śmierć brata
Zaloguj się
 • first.tb

  Oceniono 16 razy 10

  Skąd w "narodzie" ta obsesja na punkcie seksu? Czyżby z nauczania KK? Dla wielu (szczęśliwie nie wszystkich) nie jest ważne, co mówi poseł Biedroń, ważne, z kim bywa w łóżku... Co was to, do diabła, obchodzi?!

 • sven_73

  Oceniono 14 razy 10

  Nienawiść siana w narodzie po katolicku czyli : niewybaczymy-niezapomniemy będziemy drążyc i dzielić naród, najlepiej to może pisowcy wprowadzić chce INKWIZYCJE, czyli nic co nie pisowsko-katolicko-macjonalistyczne to na stos ! z a k o m p l e k s i o n e kaczopisowskie p a j a c e ! które im przyklaskują i obłędnie manifestują zboczenie nienawiści, czy to nie gloszone z katolickich ambon, kto ta tym stoi ? odp. kler-vatykańsko-ojcowsko-dyrekrorski-prymasowski. Tylko oni podjudzają Naród do niezgody i podziału, siejąc nienawiść i ZGUBE dla POLSKI ! Ale Polacy nie chcą znać prawdy ! tylko słuchają pisowskich-judaszów.

 • kaspera

  Oceniono 14 razy 8

  Nic dodać nic ująć. Biedroń wyraża opinię większości Polaków.

 • koniepobetonie

  Oceniono 13 razy 5

  Słuchałam Biedronia dzisiaj. Popieram go w tym co mówi. To rozsądny polityk.

 • tygrysio_misio

  Oceniono 10 razy 4

  Rozpitolil sie samolot w Smolensku i wszyscy zapomnieli o rocznicach smierci JP2... zeby teraz zapomniec o Smolensku musi umrec ktos inny... to jest zasada hien cmentarnych

 • adalbert.13

  Oceniono 12 razy 4

  Absmak to pojęcia zarezerwowane dla rasy panów.
  "Kaczyński: czuję absmak, przerażający absmak" to z listopada 2010.
  Trzeba do pięt dorastać. W pogardzie.
  wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kaczynski-czuje-absmak-przerazajacy-absmak,wid,12880040,wiadomosc.html?ticaid=1e3f0

 • kliwia-tylko

  Oceniono 13 razy 3

  Biedroń to spokojny, rozsądny polityk. Brawo Panie Biedroń !!!

 • oswiecony19

  Oceniono 4 razy 2

  Narodowy Smoleńsk,Narodowy PiS... Narodowe znicze,Narodowa żałoba,Narodowe wycie,Narodowy skowyt,Narodowa obłuda,Narodowy Wawel,Narodowy krzyż...gdzie jest krzyż...?! gdzie jest krzyż...?! gdzie jest krzyż...?! youtu.be/wk6sZirAZ9o

 • tazziqi

  Oceniono 2 razy 2

  Kaczyński od dawna wykorzystuje śmierć brata do własnej gry politycznej. Doskonałym przykładem są na to spoty wyborcze, który były ukazane w sieci. np. www.youtube.com/watch?v=tAVltOfXsyU&feature=player_embedded Lech Kaczyński był jaki był, natomiast ja osobiście nie odczuwam by obecnie Polska miała jakiegoś Prezydenta. Mimo drobnych wpadek Biedronia, myślę że jest on najlepszym co mogło przydarzyć się Polsce. Zdecydowanie różni się od większości, choćby ty że, władza, pensja poselska nie przysłoniła mu swych ideałów. Mam nadzieję że nie zmieni się to. Chciałbym by niektórzy ludzie wznieśli się ponad swoją własną niechęć, homofobie, i ocenili jego działania, potencjał polityczny obiektywnie. Chciałbym również by w Polskim sejmie było więcej posłów kolorowych, a szczególności Romów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX