Łoziński ws. ekspertyzy Biniendy: Każdy wieśniak wie, że brzoza nie jest miękka

Smoleńsk. Obchody II rocznicy katastrowy

Smoleńsk. Obchody II rocznicy katastrowy (Fot. S3awomir Kaminski / Agencja Gazeta)

- To są bzdury wypowiadane na polityczne zamówienie. Brzoza nie jest miękka. To jest mit. Tak może mówić mieszczuch, który brzozy z bliska nigdy nie widział, chyba że w parku. Każdy wieśniak, który rąbał to drzewo, wie, że nie jest miękka - mówił w Radiu Zet publicysta Krzysztof Łoziński, odnosząc się do ekspertyz Wiesława Biniendy dla PiS.
- Jaka partia, tacy eksperci. Pan Binienda nie jest nawet profesorem fizyki. Skończył Wydział Maszyn i Samochodów na Politechnice Warszawskiej. Ale i tak nie wierzę, że absolwent politechniki nie wie, jakie bzdury plecie. On to robi na zamówienie polityczne albo z jakiegoś zacietrzewienia politycznego - mówił Krzysztof Łoziński, z wykształcenia matematyk i fizyk.

Prof. Wiesław Binienda, ekspert zespołu Antoniego Macierewicza, od kilku tygodni przekonuje, że fragment skrzydła tupolewa nie mógł oderwać się w wyniku uderzenia w brzozę, a w Smoleńsku najbardziej prawdopodobny jest zamach. Prawicowe media przedstawiają Biniendę jako naukowca z USA związanego z NASA, który pracował przy katastrofie amerykańskiego promu kosmicznego Columbia.

- On stosuje niedopuszczalne metody badawcze. Aby zbadać wytrzymałość czegokolwiek, trzeba znać wytrzymałość budowy przedmiotu. Konkretnie tego skrzydła. Konieczna jest tu dokumentacja techniczna samolotu, dokładnie tej sztuki. Wykonać trzeba pomiary. On nie ma dostępu do dokumentacji. Gdzie jest zatem błąd w jego wyliczeniach? Odpowiadam: Wszędzie - mówił Łoziński.

"Kaczyński dąży do rozruchów i przeprowadzenia puczu"

- A wybuchy? To są wnioski oparte na niczym - przekonywał publicysta. - Oni nie mają dostępu ani do wraku, ani do śladów, ani do dokumentacji. Symulacje pokazywane w telewizji to jest znacznie za mało, aby wyciągać jakiekolwiek naukowe wnioski. Oni najpierw zakładają tezę, a potem dopasowują do tego dowód - to odwrotna kolejność. Robią jeszcze jeden poważny błąd w metodyce badań naukowych - jeżeli teoria jest sprzeczna z tym, co widać, to jest błąd. W momencie kiedy brzoza się złamała, skrzydło odpadło, a samolot się rozbił, to co tu udowadniać - mówił.

- Są dowody na to, że samolot uderzył w brzozę. Wystarczyło przeczytać dokładnie raport Millera. Są fragmenty metalu na tym drzewie i na poprzednich drzewach. Jest cały logiczny ciąg faktów. Oni zaprzeczają faktom - stwierdził Łoziński.

Zapytany, po co PiS lansuje też o zamachu, odpowiedział: - Moim zdaniem Kaczyński dąży w tej chwili do wywołania rozruchów i przeprowadzenia puczu. Mówię to otwarcie, bo widzę ten plan. Najlepiej by było jakby policja zaczęła strzelać do ludzi, a on wtedy dokonałby przewrotu. On doskonale wie, że żadnych wyborów w Polsce już nie wygra i po prostu w ten sposób upatruje swoją drogę do władzy. Mam nadzieję, że mu się to nie uda - zakończył Łoziński.

Zobacz także
 • Tomasz Białoszewski Czego nie wiemy o Smoleńsku? "Chciałbym usłyszeć rozmowę prezydenta z bratem"
 • Dominika Wielowieyska Wielowieyska: Kaczyński leciał do Katynia, by rozpocząć kampanię? Co w tym złego?
 • Dr. Wiesław Binienda w programie TVP1 Dr Binienda: Możliwe, że zrobiłem błąd, możliwe, że go inni zrobili
Komentarze (25)
Łoziński ws. ekspertyzy Biniendy: Każdy wieśniak wie, że brzoza nie jest miękka
Zaloguj się
 • mercurossaurus

  Oceniono 22 razy 20

  Jest pewien wspólny mianownik między wyborcami PiS'u. Ignorancja nauki. Gloryfikacja wiary.

  Pan Binienda dyrdymały opowiada. Wie to każdy pilny student Politechniki. Ale te dyrdymały są skierowne nie dla nas, tylko do tych ze wspólnym mianownikiem jak powyżej.

 • przyganiacz

  Oceniono 14 razy 14

  Łoziński ws. ekspertyzy Biniendy: Każdy wieśniak wie, że brzoza nie jest miękka

  Każdy wieśniak wie, że to nie sprawa miękkości ale działającego impulsu siły. I nie ma znaczenia, czy brzoza wpadnie na samolot, czy samolot na brzozę. Za pomocą szybkiego strumienia wody czy innej cieczy można ciąć metale i skały. Miękka woda działa jak chirurgiczny nóż, gdy będzie w postaci rozpędzonego do dużej szybkości strumienia. Podobnie może działać nawet strumień gazu...

 • jezierskiadam

  Oceniono 14 razy 12

  Współczuję kolegom z Politechniki Warszawskiej.
  Za tym ktoś musi stać!!!
  Komu jest na rękę kompromitacja Politechniki Warszawskiej?
  Konkurencji z Wrocławia?
  Cwaniakom z AGH?

 • hiphilary47

  Oceniono 6 razy 6

  Kaczynski zna prawde o Katyniu to poco te badania .Dazy do przewrotu i zemsty na ludziach nie z jego parti.BOZE bron nas przed takimi ludzmi katolikami ktorzy nazywaja sie PIS.To wszystko sie skonczy jak dojdzie do rozlewu krwi?

 • legrange

  Oceniono 5 razy 5

  www.youtube.com/watch?v=u4MOULvOxvI Bieniada, Maciarewicz, Kaczor - to eksperci jak z koziej dupy trąba.

 • rot.leszek

  Oceniono 7 razy 5

  hahaha a co on tam robil na tym Wydziale Maszyn i Samochodow ? chyba sale wykladowa malowal kiedys

 • gucio-2

  Oceniono 3 razy 3

  wreszcie ktos napisal prawde o tej prawicowej pisdzielczej holocie. maciarewicz wielbiciel fidela castro, ch gevary i chruszczowa, kaczynski pracownik sekretariatu komisji czyli po polsku sekretarka a nie sekretarz komisii. specjalista spaslak semka debil katolicko prawicowy w stanie wojennym onanizowal sie w kiblu w liceum tak sie nadzialal az sie sopocil i krawat poplamil. no i najlepsze w 68 roku podobno kaczynscy uczestniczyli w wiecu na UW a ja znam wywiad gdzie sam zimny lech twierdzil ze w 68 roku razem z bratem jako zwykly zolnierz LWP stal na krakowskim przedmiesciu kolo PAN i zgdnijcie co robili, ubezpieczali MO i ORMO jak napieprzala studentow. oto cala prawda o tych ruskich agentach

 • neostrada72

  0

  Macierewicza nie przekona nikt i nic.Tak kazał prezes i tak musi być.Czas,żeby wzięła się za nich prokuratura.Niech znajdzie paragraf na tych durniów siejących zamęt w kraju.Jak ci ludzie mogą robić durniów z fachowców i nie ponosić za to żadnych konsekwencji?Co i komu chcą udowodnić?Kieruje nimi,żądza zdobycia władzy,co dla Polski byłoby KATASTROFĄ.

 • ckmmln

  Oceniono 3 razy -1

  heheh brzoza nie jest miekka :) no to facet pojechal
  wystarczy wejsc np tu i zobaczyc

  www.drewol.pl/twardosc.htm
  Brzoza jest miekkim drewnem :):)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM