"AMOK" i Macierewicz w turbanie na okładce "Newsweeka"

"Polska demokracja właśnie przechodzi kolejny test. Może najtrudniejszy. Jak poradzi sobie z kombinacją nienawiści, szaleństwa i skrajnego cynizmu?" - pisze w artykule wstępnym do dzisiejszego wydania "Newsweeka" Tomasz Lis. Tygodnik ukaże się z kontrowersyjną okładką ze słowem "AMOK" i zdjęciem Macierewicza w turbanie.
Dalej naczelny pisma przyznaje się do błędu w przewidywaniach. Bo był przekonany, że nadchodzące tygodnie będą czasem narodowego entuzjazmu i dumy. Bo organizujemy największą w historii imprezę i nigdy nie zbudowano tylu dróg, tylu stadionów - opisuje Lis.

A tymczasem, zamiast radości i dumy jest to czas dzikich ataków na władze, podkopywania fundamentów demokracji, insynuacji, oszczerstw. "Czego dowiaduje się Polak od lidera opozycji i jego totumfackich? Dowiaduje się, że prezydent i premier to zdrajcy, że zdrajcy ci aktywnie uczestniczyli w doprowadzeniu do śmierci prezydenta, pierwszej damy i prawie stu innych osób" - pisze Tomasz Lis. "Kabaret? Dewiacja? Paranoja? Margines?" - pyta na zakończenie.

To nie pierwsza kontrowersyjna okładka "Newsweeka" pod kierownictwem Lisa.

"Nie zabijajcie nas"

Już pierwsza okładka "Newsweeka", zaraz po ogłoszeniu, że Tomasz Lis zostaje naczelnym pisma, wzbudziła kontrowersje. (Lis jeszcze formalnie nie kierował tygodnikiem. Zastępowała go w tym współpracowniczka Aleksandra Karasińska.)

Na okładce znaleźli się Jarosław Kuźniar i Zbigniew Hołdys z wielkim napisem "Nie zabijajcie nas". Obaj byli wtedy na celowniku internautów. Hołdys naraził się poparciem ACTA. Kuźniar podpadł, bo przeczytał na antenie TVN 24 list, w którym widz zarzucał mu brak profesjonalizmu. Zapowiedział, że jak dostanie tysiąc takich maili, to odejdzie z telewizji. Oczywiście skrzynka została zasypana mailami krytykującymi Kuźniara.

Okładkę skrytykowali publicyści. Łukasz Mężyk na Twitterze nazwał ją żenadą dekady. Marcin Fijołek z kolei napisał, że Lis tą okładką odleciał tak daleko, że stał się kolejnym naturalnym satelitą Ziemi.

Czy okładka 'Newsweeka
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (36)
"AMOK" i Macierewicz w turbanie na okładce "Newsweeka"
Zaloguj się
 • derasa

  Oceniono 24 razy 20

  Tomek Lis - to jest sentencja PRAWDY o tych skur...wielach z PiS , Ta fota poje...ba Macierewicza - the BEST

 • kopandol

  Oceniono 25 razy 19

  Dobry tytuł - AMOK.
  Bo jakże można inaczej nazwać ten odgrywający się na naszych oczach festiwal bezmózgowia.

 • martin933

  Oceniono 22 razy 18

  Okładka bardzo trafna bo skojarzenia są prawdziwę. PiS to Taliban Europy. Niestety tak to widze.

 • derasa

  Oceniono 22 razy 18

  naczelny - Tomasz Lis - to jest strzał w 10 BRAWO !!!

 • aqmika

  Oceniono 17 razy 15

  Lis kokietuje pisząc o swoich nadziejach na radość w narodzie, doskonale wie, czego można się spodziewać.
  Rodzimi talibowie zrobią wszystko, żeby sportowe wydarzenie się nie udało i żeby cała Europa zobaczyła, jaki patriotyczny i religijny jest nasz lud.
  A Antoni M. niech nie zdejmuje tego nakrycia głowy, bardzo mu do twarzy i nawet nabrał jakiegoś charakteru...

 • arvelli_net

  Oceniono 17 razy 15

  ... trwoga ogarnia gdy macierewicz głos zabiera... czy jednak posłowie nie powinni przechodzić OBOWIĄZKOWYCH badań psychiatrycznych???

 • mothra.to.ja

  Oceniono 16 razy 14

  Pasuje mu ten turban. On wiedziałby, komu w pierwszej kolejności zrobić kęsim-kęsim. Włos się jeży i ciary chodzą po plecach.

 • ciemnyludd

  Oceniono 16 razy 12

  W tym wszystkim nie pociąga za sznurki ani Kaczyński ani Macierewicz, tylko KOŚCIÓŁ KATOLICKI oraz jego hierarchowie poczynając od Watykanu, po przez Episkopat aż po 10 000 parafii. A nade wszystko jego FINANSOWE I PROPAGANDOWE RAMIĘ - biznes toruński. Komunizm nigdy nie stanowił dla Kościoła zagrożenia, który z komunistami ZAWSZE dogadywał się POD STOŁEM perfekcyjnie, w zamian za niemałe korzyści.... Zagrożeniem dla Kościoła jest wolna, demokratyczna i "bezbożna" liberalna Europa, którego emanacją w Polsce jest obecny rząd. Tunie chodzi ani o media ani o Smoileńsk, ale o zachowanie w Polsce ostatniego już w Europie KATOLICKIEGO SZARIATU...

 • dungala

  Oceniono 16 razy 12

  Przeprowadzasz sondę na temat okładki to daj wybór a nie podawaj swoich spaczonych zapatrywan do wyboru .OKLADKA NEWSWEEK SUPER TAKIEGO WYBORU JAKOS NIE MA DLACZEGO PANIE REDAKTORZE ? CZYZBY JARUS I U WAS ZASIAL AGENTURE.SKAD TE LEKI ? OKLADKA. DO NAGRODY ROKU ZA SEDNO SPRAWY

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX