Kurski oskarża: Służby porządkowe PiS były wobec nas obcesowe

Podczas sobotniego marszu w obronie TV Trwam służby porządkowe PiS zachowały się nie w porządku wobec działaczy Solidarnej Polski - skarżył się Jacek Kurski. O jakie zachowanie chodzi? Kurski nie chciał tego wyjaśnić, ale TVN24 nieoficjalnie podaje, że Beata Kempa podczas starcia straciła buty
Podczas marszu w obronie Telewizji Trwam porządku pilnowała specjalna straż PiS.

- Na marszu były służby porządkowe PiS, które były dosyć obcesowe wobec naszych działaczy, ale nie podnosimy tego - powiedział Jacek Kurski w rozmowie z TVN24.

- A co robiły? - dopytywała dziennikarka. - Zostawmy to - odparł Kurski. - Zasiał pan teraz niepokój. To jakaś straszna historia jest - próbowała go podejść dziennikarka. - Zostawmy to - powtórzył europoseł po chwili milczenia. - My w każdym razie wywiązaliśmy się ze wszelkich zobowiązań, jakie przy współorganizacji marszu zaciągnęliśmy. Nie zawsze tak było, jeśli chodzi o drugą stronę. Ale zostawmy to - zakończył.

TVN24 nieoficjalnie dowiedział się, że potyczka dotyczyła tego, kto ma iść na czele pochodu. - Pikanterii dodaje fakt, że posłanka Beata Kempa miała stracić w trakcie starcia buty - ujawnił Andrzej Morozowski.

Kurski zachęca do dziennikarskiego śledztwa

- Nie chcę w to wchodzić, bo to odbierze powagę PiS-owi i nam. PiS doskonale wie, co zrobił - mówił później Kurski w rozmowie z Morozowskim.

- Ale nie chce pan powiedzieć szerzej? Trochę to tak wygląda, jakbyście oskarżali PiS, ale jakby to były puste oskarżenia, bo nie ma konkretu. Trochę jak Jarosław Kaczyński pan teraz mówi: "ja wiem, o co chodzi, oni wiedzą, o co chodzi" - przyciskał go dziennikarz.

- Działy się rzeczy naganne, ale proszę przeprowadzić własne śledztwo. Nie przyszedłem do TVN opowiadać o tym, jak zachowali się koledzy z PiS. Ale zachęcam do niezależnej akcji dziennikarskiej. Zostawmy to - uciął Kurski.

Europoseł wytknął też, że za nagłośnienie podczas marszu "odpowiadali koledzy z PiS". - Towarzysze z PiS krzyczeli w trakcie przemówienia Zbigniewa Ziobry i zamiast Zbigniewa Ziobry słychać było działaczy PiS, w związku z czym Zbigniew Ziobro, który był w słabszej dyspozycji głosowej, musiał jeszcze bardziej nadwyrężać głos, no i doszło, do czego doszło - mówił Kurski.

Czarnecki: Reakcja na szach-mat prezesa

Na zarzuty Kurskiego odpowiedział już poseł PiS Ryszard Czarnecki. - Być może tego typu enuncjacje są reakcją na dzisiejsze tytuły w prasie, że był to szach-mat prezesa Kaczyńskiego, że Zbyszek Ziobro poniósł knock-down, mówiąc językiem bokserskim. Jest to taka próba dosyć spóźnionego reagowania, powiedziałbym mało wyrafinowana - komentował Czarnecki.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Kurski oskarża: Służby porządkowe PiS były wobec nas obcesowe
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 11 razy 11

  Jaki pan takich psów chowanie, kijem bestii nie odgonisz.
  .
  "TVN24 nieoficjalnie podaje, że Beata Kempa podczas starcia straciła buty" , że
  też nikt nie wspomni o politycznym tfu...dziewictwie a nie daj Bóg nadwadze!
  .
  "Ryszard Czarnecki. - Być może tego typu enuncjacje są erekcją, że Zbyszek Ziobro
  poniósł knock-down spóźnionego reagowania"

 • papl1987

  Oceniono 10 razy 8

  ,,Na marszu były służby porządkowe PiS, które były dosyć obcesowe wobec naszych działaczy,...'' - czyżby uczniowie przerośli mistrza, Panie Kurski.

 • tegepe

  Oceniono 8 razy 8

  A jakie inaczej niż obcesowe miałyby być te bojówkarskie służby wobec zaprzańców, panie pośle Kurski?

 • legrange

  Oceniono 7 razy 7

  Rychu. On to był w: ZChN, (AWS?), LPR, Samoobrona, teraz PiS. Zawsze i wszędzie gorliwy i bardziej np. pisowski niż ojcowie założyciele PiS. Taki to jest ten Rychu, i za to"lubię go jak zadrę w dupie" - cytat z Dobrego Wojaka Szwejka.

 • demolka666

  Oceniono 7 razy 7

  kurski kłamca! kurki kłamca! kłamca! kłamca! kłamca!... - pamiętacie sejm i owację jaką zgotowano najpodlejszemu kłamcy w naszym kraju? i tę gnidę przebyrzydłą zapraszają do szambiarskich mediów... znowu widziałem gada w tvn24... ta nędzna dziennikarzyna znowu zaprosiła tę szmatę zakłamaną... wstyd dla tvn, wstyd... no i w tle na fotce ten czerwony na pysku babol z magla sycowskiego... matko i snu!!! że też pokazują takie zakazane mordy!!! przecież dzieci można straszyć czemś takiem!!! :)

 • atleista

  Oceniono 6 razy 6

  Kempa straciła buty? Widać prezes puścił ją w skarpetkach.

 • j4s4

  Oceniono 5 razy 5

  ... to walka musiała być w... zimnym kisielu... albo w błocie! Beato, ..nie boisz się?

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 7 razy 5

  Czymże utracony obcas od sandałka wobec odgryzionego ucha taty Jasia....ten Arcyprezes to taki nasz Tyson-bestia...aż strach się bać...

 • ciemnyludd

  Oceniono 4 razy 4

  Te zwożone z całej Polski autobusami DEMONSTRACJE (za nie małe pieniądze) to nie dzieło ani Kaczyńskiego ani tym bardziej Rydzyka... To dzieło potężnego WATYKANU, który próbuje bronić ostatniego w Europie KATOLICKIEGO SZARIATU w rządzeniu państwem. Nie można się więc dziwić że to Jan Paweł II właśnie "stworzył" toruńskie IMPERIUM religijno-biznesowe, i nie można się dziwić że owo imperium tak zaciekle walczy o MULTIPLEKS DLA WATYKANU... Ambona i katecheza w kościołach jako narzędzie EWANGELIZACJI znikły jak kamfora wobec BRUTALNOŚCI POLITYCZNEJ KOŚCIOŁA (patrz rzekoma "obrona" krzyża) w obronie swoich interesów, jak jest zresztą OD ZAWSZE. Dlatego trudno się dziwić że tylu się chce przy tym ogrzać, że aż o to się biją, bo z tego "ogrzania" konfitury na horyzoncie pogromne....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX