Macierewicz: Wytaczam proces Lisowi za okładkę. Nakręcanie nienawiści

- Wytaczam proces. Ta okładka narusza moje dobra osobiste, zagraża mojemu bezpieczeństwu osobistemu. Ale przede wszystkim jest takim nakręcaniem nienawiści, że zagraża bezpieczeństwu nas wszystkich, obywateli Polski - powiedział portalowi wPolityce.pl Antoni Macierewicz.
Macierewicz nazwał ataki na swoją osobę "paroksyzmami bezsilności ludzi, którzy są świadomi, że nie mają żadnych argumentów merytorycznych. Zdolni są więc tylko do bezradnych inwektyw, do straszenia więzieniem". - To są zachowania, które charakteryzują dyktatury, są typowe dla czasów komunistycznych. Chcę panu Tuskowi powiedzieć wprost: już za PRL to przeżyłem, teraz też sobie z tymi szykanami poradzę - powiedział portalowi wPolityce.pl.

Polityk porównał okładkę tygodnika "Newsweek", na której został pokazany w turbanie, do okładki "Gazety Wyborczej" z 1992 r. z twarzą premiera Jana Olszewskiego i napisem "Nienawiść".

"Wojna? Jeżeli ginie cała elita..."

Macierewicz odniósł się także do użytego przez siebie niedawno słowa "wojna". - Istotą tej wypowiedzi było stwierdzenie, że jeżeli ginie cała elita związana z bezpieczeństwem państwa (...), to w tej sytuacji obowiązkiem służb jest przyjąć hipotezę zamachu i jak najszybciej ją potwierdzić lub ją wyeliminować. Bo musimy sobie zdawać sprawę, że w takiej sytuacji kraj staje w obliczu największego zagrożenia, takiego jak właśnie wojna - wyjaśniał szef parlamentarnego zespołu badającego tragedię smoleńską.

Macierewicz niejasno odpowiedział na pytanie, czy jest "konkurentem Jarosława Kaczyńskiego do przywództwa w Prawie i Sprawiedliwości". - Jarosław Kaczyński odbudował siłę i jedność polskiej prawicy po raz pierwszy od czasów "Solidarności". To jest wartość, wobec której nikną wszelkie inne dyskusje - powiedział.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (28)
Macierewicz: Wytaczam proces Lisowi za okładkę. Nakręcanie nienawiści
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 17 razy 17

  Najpierw ćwoku niepoprawny rozlicz się ze skarbem państwa ze wszystkich
  przegranych swoich procesów, pierdoła saska... Już strach wspomnieć o przestrzeganiu
  przepisów drogowych. Easy rider, aniołek śmierci.

 • zenonczyk

  Oceniono 9 razy 9

  Facet który wypluwa z siebie stek wulgaryzmów, wyzwisk, bredni, paranoicznych pomysłów pod adresem przeciwników politycznych, czuje się oburzony bo ktoś założył mu na głowę turban. Dewot. Niech jego wyznawcy z tygodnika "Uważam że " zamieszczą jego podobiznę z rogatywką na głowie to znów stanie się wzorem "wielkiego polskiego patrioty" godnym naśladowania.

 • polakbear

  Oceniono 9 razy 9

  nie zeby mi sie podobala ta okladka ale jak ten becwal oglasza wojne to nie jest nakrecanie nienawisci? rece i nogi opadaja.

 • papl1987

  Oceniono 9 razy 9

  Pani Antoni nie marnuj czasu na pisanie pozwu, tylko wykorzystaj go na udanie się do ambasady USA i wytłumaczenie że okładka "Newsweek" to fotomontaż, ponieważ jeśli CIA wciągnie Cię na listę, to wiec że Hellfire nie będzie czekać na wyjaśnienia ... ;-)

 • jestemzalegalem

  Oceniono 8 razy 8

  Oj Antos. Jedz te kolorwe cukierki od pana doktora, bo zle z Toba chlopie ;) prawdziwikatolicy.blogspot.com/2012/04/antek-hipokryta.html

 • ciemnyludd

  Oceniono 8 razy 8

  ŁAPAJ ZŁODZIEJA !!! zawsze krzyczy złodziej....

 • jezierskiadam

  Oceniono 10 razy 8

  Czy każdy człowiek w turbanie to terrorysta???
  Co za wariat to powiedział?

 • czarna.beata

  Oceniono 7 razy 7

  oj...Macierewicz
  krótkowzroczność,krótkowzroczność.Ty chłopie naruszasz dobra osobiste milionów polaków.koszmarny gość.

 • amenominakanushi-pan-poczatku

  Oceniono 6 razy 6

  Antoni, wytoczyć to sobie możesz kulę z g.wna zakłamana mordo.
  Uważasz nienawistniku, że masz monopol na oskarżenia bez żadnego pokrycia?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX