Możecie wymachiwać konstytucją, a Polacy i tak nie będą brać ślubów. Nauczcie się manier - Blumsztajn do PO

Młodzi Polacy coraz rzadziej chcą brać ślub i dotyczy to "zupełnie normalnych par" - pisze w "Gazecie Wyborczej" Seweryn Blumsztajn, nawiązując do wypowiedzi posła PO Jacka Tomczaka o tym, że tylko małżeństwo gwarantuje stabilny związek. "I może im poseł Tomczak, a nawet minister Jarosław Gowin wymachiwać konstytucją, a oni nie chcą. To zresztą nie tylko polskie zjawisko" - dodaje Blumsztajn.
"Wyłącznie małżeństwo daje gwarancję stabilności związku i relacji między małżonkami" - napisał wczoraj na łamach "Rzeczpospolitej" Tomczak. Projekt ustawy o związkach partnerskich autorstwa swojego kolegi Artura Dunina nazwał "społecznie szkodliwą inicjatywą".

Blumsztajn krytykuje ten artykuł. "Legalizacja prawna związków homoseksualnych i przyznanie im praw to już jest europejski standard i nasi liberalni konserwatyści muszą się z tym pogodzić. I stało się tak nie z powodu jakiegoś nadmiernego progresizmu europejskiego, tylko z powodu upowszechnienia idei praw człowieka. Różne mniejszości walczą o swoje prawa: społeczne, seksualne, religijne. W Polsce mamy jeszcze w tych sprawach długą drogę do przejścia" - pisze publicysta.

"Jeżeli więc Platforma aspiruje do europejskich salonów, to musi jakoś te związki partnerskie zaakceptować. Bo w tych salonach to już są obowiązkowe maniery" - radzi PO.

Cały komentarz Seweryna Blumsztajna w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" .

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (21)
Możecie wymachiwać konstytucją, a Polacy i tak nie będą brać ślubów. Nauczcie się manier - Blumsztajn do PO
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 51 razy 49

  Ślub kościelny jest KONIECZNY. Bo tylko po ślubie można legalnie tłuc WŁASNĄ żonę. O czym dobrze wie pan Gowin, który słusznie nie chce podpisać europejskiej karty praw, bo jest sprzeczna z WOLĄ BOGA....

 • mef3

  Oceniono 40 razy 40

  Jacek Tomczak: 1988 KPN, 1999 ZChN, 2001 Przymierze Prawicy, 2001 PiS, 2009 Polska Plus, 2010 PJN, 2011 PO
  U mnie w domu dziadek nazywa takich (...), ale nie bede cytowal publicznie brzydkich slow.

 • rita.1

  Oceniono 28 razy 28

  Niech poseł Tomczak - w wolnej chwili od ciężkiej umysłowej roboty - weźmie rocznik statystyczny i sobie poczyta ile to w Polsce jest rozwodów. Wtedy być może się zorientuje, że małżeństwo wcale nie daje żadnej gwarancji stabilności związku. I choćby poseł Tomczak codziennie głosił podobne brednie, ludzie i tak będą robili to, co uważają za najlepsze dla siebie. Aż strach pomyśleć, co to za mądrale przesiadują w tym naszym parlamencie. I nie dziwota, że polskie prawo jest kiepskie, skoro stanowią je tacy ustawodawcy.

 • gblo

  Oceniono 20 razy 18

  To jest przykład skrajnego zakłamania tzw."katolików".Gdyby prawda stała się rzeczywistością to okazałoby się jak naprawdę wyglądają relacje i stabilność małżeństw.Teza,że tylko małżeństwo stwarza jakiekolwiek gwarancje jest debilizmem ,bo tylko tak można to nazwać. Ale skoro tak jest to pytam;dlaczego jest tyle rozwodów? Rzeczywistość to jedno, a wszystkowiedzący prorocy to drugie.Zastanawiam się co kieruje ludzmi ,że wygłaszają takie i inne brednie.

 • siarymon

  Oceniono 22 razy 12

  a kto mnie zmusi do wzięcia ślubu ???? żyje na karte i jak będę miał ochotę to pójdę w pizdu i nie będę musiał brać rozwodu,to jest zycie

 • waclawa_obrotna

  Oceniono 12 razy 8

  Czyżby Pan Blumsztajn implikował, że pary nieheteroseksualne są nienormalne? Bo po co pisał "zupełnie normalnych par" - no po co?
  Nieładnie!

 • artdom63

  Oceniono 2 razy 2

  Dajmy ludziom wolność.

  www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=8604K

 • robert9998

  Oceniono 3 razy 1

  Zadziwia mnie ta agresja słowna pana Blumsztajna,którego miałem zaszczyt poznać . Pomysłowość posła Tomczaka czy Jacek Żaleka polega na tym,że w chcą zaistnieć w mediach. Odpowiedzmy sobie, czy koś przez ostanie pić lat słyszał o pośle PO Żaleku,nie prawie nikt. Więc poseł PO Żalek, wymyślił idiotyczną ustawę, o klauzuli sumienia dla sprzedawców leków vel farmaceutów.
  Tomczaka walnął ustawę ,w rodzaju Żaleka, chcesz sobie pobzykać ,musisz wziąć się ochajtać. Bzdurny pomysł ale efkt osiągnięty, wszyscy mówią o Tomczaku.

 • kapitansiuwax

  0

  Szukam żony.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX