Walka o poparcie Rydzyka. Solidarna Polska: Przywróćcie "Nasz Dziennik" w samolotach

Kolejna odsłona walki między PiS a Solidarną Polską o przychylność ojca Rydzyka. Poseł Solidarnej Polski Bartosz Kownacki apeluje o przywrócenie "Naszego Dziennika" do oferty prasowej w samolotach PLL LOT. O sprawie pisze właśnie ta gazeta.
Na prawicy trwa wyścig o sympatię ojca Rydzyka, a co za tym idzie - poparcie słuchaczy Radia Maryja. Ostatnio PiS i Solidarna Polska konkurowały, stając w obronie TV Trwam. - Podczas sobotniego marszu służby porządkowe PiS zachowały się nie w porządku wobec działaczy Solidarnej Polski - skarżył się Jacek Kurski. Zdaniem TVN24 potyczka dotyczyła tego, kto ma iść na czele pochodu.

"To dyskryminacja katolików w Polsce"

Teraz Solidarna Polska walczy o "Nasz Dziennik" na pokładach samolotów LOT. Poseł Kownacki złożył w tej sprawie interpelację do ministra skarbu. Jego zdaniem brak tego tytułu w ofercie pokładowej narodowego przewoźnika nie jest przypadkowy. W opinii parlamentarzysty Solidarnej Polski LOT wpisuje się w akcję dyskryminacji katolików w Polsce, tak jak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która odmówiła miejsca na cyfrowym multipleksie Telewizji Trwam. Kownacki oczekuje na wyjaśnienie, kto i kiedy podjął taką decyzję, a także jej zmiany.

"Polacy to katolicy, a nie byli aktywiści PZPR"

Poseł wytyka, że za rządów SLD na pokładach samolotów pasażerowie "dostawali np. dogorywającą » Trybunę «, a nie mogli poczytać wzbudzającego dużo większe zainteresowanie » Naszego Dziennika «, choć większość obywateli naszego kraju to katolicy, a nie byli aktywiści PZPR". Sprawa dostępności "Naszego Dziennika" w samolotach LOT była już wcześniej przedmiotem interpelacji poselskich. W 2004 roku o brak tej gazety na pokładzie zarząd PLL LOT pytał poseł Witold Tomczak. Przewoźnik tłumaczył wówczas, że udostępnia pasażerom tylko niektóre tytuły wybrane w badaniach konsumenckich.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (23)
Walka o poparcie Rydzyka. Solidarna Polska: Przywróćcie "Nasz Dziennik" w samolotach
Zaloguj się
 • wodnik55

  Oceniono 17 razy 17

  ale jaja, ND w samolotach? a ilu jego czytelników podróżuje lotem?
  Co przeszkadza ND podpisać umowę z Lotem? a...... wiem trzeba by kasę zapłacić, a po co jak można wymusić

 • chri-s48

  Oceniono 16 razy 16

  "Polacy to katolicy, a nie byli aktywiści PZPR"
  Ciekawe stwierdzenia na jakie stać tylko oszołomów - a co mają powiedzieć ci którzy nie stoją po żadnej ze stron ?- też są dyskryminowani bo się o nich nie mówi ? Strasznie dużo zrobiło się tych dyskryminowanych i wykluczonych w Polsce. Dobrze,że ci normalni siedzą cicho bo dopiero byłby jazgot............

 • adalbert.13

  Oceniono 16 razy 16

  "Solidarna Polska walczy o "Nasz Dziennik" na pokładach samolotów LOT"-
  TAK, ale tylko w rejsach w okolicach Smoleńska i jeśli pasażer po okazaniu
  legitymacji członkowskiej SP sam sobie kupi gazetę. I już.
  ,
  Dodatkowo sympatycy (he,he) SP powinni zażądać przemalowania tych
  nieszczęsnych piłek na ogonie maszyn na portret ojczyma malwersanta
  całującego złote dziecko.

 • papl1987

  Oceniono 14 razy 14

  A swoją drogą to Ojciec Dyrektor musi mieć niezły ubaw obserwując jak były (ale Prawdziwy) Premier RP i były (ale Zero) Minister Sprawiedliwości za darmo, a na pewno nie za Jego pieniądze, prześcigają się w lobbowaniu na rzecz oświeconych (Światłem Prawdy oczywiście) przedsięwzięć, licząc jedynie na dobre słowo i życzliwy gest.
  Tak więc jeśli ktoś ma niszowe lub upadające przedsiębiorstwo np. firmę zajmującą się wywozem nieczystości, ale tylko z domów Prawdziwych Polaków, niech uderza jak w dym do firmy Lobbying K&Z company limited sanity - wstawiennictwo na najwyższym szczeblu władz państwowych i kościelnych, oraz darmowa reklama w ogólnokrajowych mediach gwarantowane.

 • totapis500

  Oceniono 12 razy 12

  Kto będzie płaci ł za dostawy tego szmatławca jeżeli to pójdzie z funduszy tej partyjki to proszę bardzo,nadmieniam że w toaletach LOT-u papieru markowego jest pod dostatkiem

 • duokwak

  Oceniono 11 razy 11

  Klesze dupowłazy.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 10 razy 10

  Obowiązkowo !!! Również Gapol i Kurier Wąchocki....

 • ahab_1

  Oceniono 12 razy 10

  Nie ma to jak darmowa reklama - ten Rydzyk to ma łeb do interesów.

 • totapis500

  Oceniono 11 razy 9

  Kto będzie płaci ł za dostawy tego szmatławca jeżeli to pójdzie z funduszy tej partyjki to proszę bardzo,nadmieniam że w toaletach LOT-u papieru markowego jest pod dostatkiem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX