Hofman: Niech PO przeprosi PiS, że płaczem Sawickiej zmieniła wynik wyborów

- Wyrok na Sawicką jest sprawiedliwy, mieliśmy rację, walcząc z korupcją - powiedział w Radiu ZET Adam Hofman. W rozmowie z Moniką Olejnik rzecznik PiS stwierdził, że PO powinna teraz przeprosić Prawo i Sprawiedliwość za polityczne wykorzystanie afery, które zmieniło wynik wyborów.


- Oczekujemy dziś na przeprosiny od Platformy Obywatelskiej. "Przepraszam Prawo i Sprawiedliwość za to, że tak to wykorzystaliśmy politycznie i płaczem Beaty Sawickiej zmieniliśmy wyrok wyborów" - mówił w rozmowie z Moniką Olejnik Adam Hofman, komentując wczorajszy wyrok skazujący w korupcyjnej sprawie byłej posłanki PO. Dodał, że wyrok pokazuje, że PiS "miało rację, walcząc z korupcją".

Hofman: Prezydent i premier powinni przeprosić PiS

Na tym żądań przeprosin nie koniec. Według Hofmana PiS chce usłyszeć przeprosiny od prezydenta, premiera i ministra sprawiedliwości. - Prezydent Bronisław Komorowski za słowa "skrzywdzili Beatę", premier Donald Tusk za słowa "wykorzystują do walki politycznej" oraz Jarosław Gowin, który w tej sprawie posunął się zdecydowanie za daleko, za słowa "jak patrzę na ten rząd, robi mi się niedobrze. Podstawili jej agenta, który ją uwiódł i później przez rok namawiał do korupcji - wyliczył Hofman i podkreślił, że wymienieni powinni przepraszać "po trzykroć".

"Działania CBA wobec późniejszej oskarżonej nie miały podtekstu politycznego" - cytował poseł treść sentencji. Rzecznik PiS zacytował też kolejne zdanie: "Wykluczyć należy, że Sawicka była wytypowana przez służby i od początku planowano wobec niej działania".

Poczwórne przeprosiny dla agenta Tomka

Ale to nie prezydent, premier i szef resortu sprawiedliwości mają - według Hofmana - najwięcej powodów do przeprosin. "Poczwórne" powinien usłyszeć... agent Tomek, czyli były agent CBA, a obecnie poseł PiS Tomasz Kaczmarek.

- To jest człowiek, który rozpracowywał różnego rodzaju mafie, przez dwanaście lat walczył z przestępczością zorganizowaną. Kiedy z nim rozmawiałem, mówił, że podczas pracy nad posłanką Sawicką spotkał się z większym oporem niż kiedykolwiek wcześniej. Widocznie PO jest gorsza niż wcześniejsza praca Tomasza Kaczmarka - komentował Hofman.

Hofman ujawnia plany Kaczyńskiego?

Rzecznik PiS zdradził też w rozmowie z Moniką Olejnik prawdopodobne dalsze plany polityczne prezesa swojej partii.

- Jeżeli wcześniej będą wybory parlamentarne, to wierzę w to, że Jarosław Kaczyński zostanie premierem. Jeżeli prezydenckie, to będzie kandydował w wyborach prezydenckich - powiedział Adam Hofman. Według niego istnieje możliwość upadku rządu i przedterminowych wyborów parlamentarnych.

- Mam nadzieję że te emocje, które są dziś w Polsce i to, że gołym okiem widać, że maska Platformy Obywatelskiej opadła, doprowadzą do wcześniejszych wyborów - stwierdził Hofman.

"Ziobro? Był delfin, a stał się leszczem. Chodzi o rybę"

Monika Olejnik pytała też rzecznika PiS o list, który Jarosław Kaczyński miał napisać do Zbigniewa Ziobry. List zapowiadano na maj.

- Zapomniałem już o sprawie tego listu, ale patrząc na jego działalność i sondaże, to nie ma już do kogo pisać. To była szansa dla syna marnotrawnego, z której syn marnotrawny nie skorzystał. Był delfin, a stał się leszczem. Chodzi o rybę - stwierdził krótko Hofman. Pytany przez Olejnik, czy PiS nie daje już szans Zbigniewowi Ziobrze, odpowiedział: "Najmniejszych".

- Przykro mi że cała ta organizacja (chodzi zapewne o partię Solidarna Polska - red.) stoi po stronie przeciwników Prawa i Sprawiedliwości. Ostatnio w telewizji Jacek Kurski był bardziej agresywny w stosunku do Jarosława Kaczyńskiego niż Stefan Niesiołowski. Każdy rozłamowiec z PiS-u tak kończy - skomentował Hofman. - Na początku wszystko jest świetnie, pokazują ich, potem trzeba się przejechać na koniu, jak PJN, lub grać w piłkę w Parlamencie, potem trzeba mocno atakować PiS, aż wreszcie jest koniec. To jest trzeci etap, a czwarty to już koniec.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (32)
Hofman: Niech PO przeprosi PiS, że płaczem Sawickiej zmieniła wynik wyborów
Zaloguj się
 • howlin_wolf

  Oceniono 25 razy 23

  Hofman, a kiedy ty i twój prezes przeprosicie mnie za za swoją obecność w życiu politycznym i za to, że muszę was utrzymywać z moich podatków.

 • dota111

  Oceniono 24 razy 22

  Każdego dnia wydaje się, że ta purchawka nie może wymyślić już nic głupszego a jednak codziennie osiąga nowy szczyt głupoty:(((

 • kpiarz

  Oceniono 23 razy 21

  Pan, panie Hofman, powinien pan przeprosić za to, że jest pan bezczelnym młokosem, który nie ma szacunku do nikogo, a dla Polski nie zrobił nic.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 18 razy 18

  Śliczny i kumaty młodzian-najzdolniejsza cheerleaderka Jarka ,Pewnie liczy na partyjną schedę po Arcyprezesie . Błaszczak już zmydlił swe wdzięki piorąc jęzorem brudy PiS-u..Brudziński raczej nadaje się na strażnika w obozie pracy przymusowej....Tak..Hofman ze swym prapolskim nazwiskiem jest przyszłością PiS-u.....

 • limanowa2009

  Oceniono 20 razy 18

  Co jeszcze można wymyślić i czym się popisać, jakiego debila z siebie zrobić żeby wejść w dupę prezesowi.
  Przecież oni z Macierewiczem stworzyli ligę pomysłów.

 • rot.leszek

  Oceniono 22 razy 18

  Apropos Hoffman a rodzice cie juz przeprosili ze sie "wtedy" niezabezpieczyli?

 • ja_1958

  Oceniono 16 razy 16

  A Ty nas wszystkich przeproś, żeś się urodził i masz parcie na szkło

 • hunter1111

  Oceniono 15 razy 15

  to nie byl przypacdek ze nie organizowano w cba prowokacji wobec zwolennikow pis, i za wkorzystanie kosztownych narzedzi panstwa przeciwko opozycji (poniekad z marnym efektami) pis musi przeprosic

 • ecleo

  Oceniono 14 razy 14

  Hofman, a twoja żona już przeprosiła, czy nadal chora?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX