Palikot ma najniższe notowania od wyborów, a PO się umacnia na czele [SONDAŻ]

Przewaga Platformy nad PiS jest najwyższa od początku roku. Widoczny jest kryzys Ruchu Palikota - ma najgorsze notowania od wyborów - jedynie 5 proc. poparcia - podaje ?Gazeta Wyborcza?.
Platforma, zapewne dzięki udanemu organizacyjnie Euro 2012, wyraźnie poprawiła notowania - wynika z sondażu TNS Polska dla "Gazety Wyborczej". Partia Donalda Tuska od końca kwietnia urosła o 5 pkt proc. i ma 32-proc. poparcie. Towarzyszy temu zarejestrowana w czerwcu przez CBOS poprawa notowań rządu i wzrost zaufania do premiera.

Teraz PiS spadł o 3 pkt proc. (ma 23 proc. poparcia), co rodzi pokusę, by orzec, że to przez zapowiedź karania za in vitro. Ale z drugiej strony to może być po prostu powrót do notowań sprzed miesiąca - analizuje "Gazeta". SLD pokazuje stabilną formę (8 proc.). Nic nie wskazuje na to, żeby Sojusz miał nagle urosnąć, ale wydaje się też, że oddalił od siebie groźbę spadnięcia pod próg wyborczy.

Kryzys dopadł natomiast Ruch Palikota, który ma najgorsze notowania od październikowych wyborów (5 proc.). Janusz Palikot wygląda, jakby skończyły mu się pomysły na partię, pękniętą zresztą na część socjalną i liberalną, a w czerwcu awansował na pierwsze miejsce w rankingu nieufności do polityków. PSL, jak to PSL, stabilnie w okolicach progu wyborczego (5 proc.). Solidarna Polska ma 2 proc. i ten wynik na pewno wykorzysta PiS przy próbach rozbicia ziobrystów.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (27)
Palikot ma najniższe notowania od wyborów, a PO się umacnia na czele [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • kat-kk

  Oceniono 12 razy 8

  Skoro Palikot tak kiepsko stoi,jestem zmuszony oddać na niego głos aby go podratować.Mam przeczucie ,że zrobi tak wielu.

 • gestskoczka

  Oceniono 7 razy 7

  Do czego służą takie sondaże?

  Uważam, że służą tylko i wyłącznie jako instrument indoktrynacji. Po to, by umacniać pogląd społeczeństwa że inaczej być nie może. I że totalitaryzm partyjny, zwany przez te partie i usłużne im media jako demokracja przedstawicielska jest jedynym najlepszym systemem na świecie.

  Nie oddaję głosu ważnego w wyborach na listy partyjne. Nie głosuję na wyalienowanych ze społeczeństwa towarzyszy partyjnych, dla których zdanie wyborców się nie liczy, ważne są tylko wytyczne warszawskiej centrali partyjnej i różnych lobbystów, czyli tych co chcą wydrzeć jak najwięcej społecznych pieniędzy dla siebie.

  Ruch Palikota, jak chce być poważnym ruchem społecznym mającym duże poparcie nie może być chorągiewką łopoczącą pomiędzy PO i SLD. Niech się skoncentrują na początek na zasadniczych tematach, takich jak oddzielenie religii od spraw publicznych (czyli likwidacja krzyży w miejscach publicznych, zakaz finansowania Kościołów przez budżet centralny i samorządy, wyprowadzenie religii ze szkół, wojska i uroczystości państwowych), i konsekwentnie je drążyć, pamiętając że kropla wody drąży kamień swą systematycznością i uporem.

  Oczekuję Ruchu Obywatelskiego, mającego za zadanie zmianę ustroju (bezkrwawą!) z obecnego totalitaryzmu partyjnego na demokrację obywatelską, zmianę zapisów Konstytucji RP w sprawie ordynacji wyborczej, faktycznego trójpodziału władz przedstawicielskich i umieszczenia adnotacji w tej Konstytucji mówiącej że wszelkie zmiany zapisów w Konstytucji RP muszą być zatwierdzone przez naród w referendum.

 • krukpl

  Oceniono 6 razy 6

  są sondaże i sondaże zależy gdzie , kiedy na kim są przeprowadzane tu ruch jest tuż za PO

 • obypro

  Oceniono 11 razy 5

  A ja dobrze życzę Ruchowi Palikota, bo rozsadza dotychczas zabroniony układ polityczny w Polsce i wypuszcza do polityki świeże powietrze, wynusza na politykach większa otwartość na pozytywne zmiany i zniechęca do trwania w biernym status quo. Dlatego warto popierać RP i pomagać ukierunkować go ewłaściwym kierunku zamiar go potępiać i odrzucać...

 • kat-kk

  Oceniono 7 razy 5

  Mam pytanie.Czy sonda zamieszczona obok wam się zacięła?Czy to przez powalający wynik PO usunęliście ją?

 • sztucznamgla

  Oceniono 4 razy 4

  a to ciekawe własnie na innej stronie powołują się na ten sam sondaż i SLD daja 10% a nie 8%...?????

 • thezydor

  Oceniono 5 razy 3

  Premier uśmiechnięty, no ma powody: "prywatny" samolot, saluny, suflety w restauracjach, loże honorowe na euro... jego praca polega na wymyślaniu przemówień... szkoda że tylko do tego się ogranicza, bo ktoś na jego miejscu powinien również na rzecz perspektywicznych zmian w kraju którego jest premierem pracować... ale cóż... całe życie jest politykiem, pracą się nie pobrudził nigdy, bycie politykiem zobowiązuje do odpoczynku i nieróbstwa ...

 • mari-ka50

  Oceniono 2 razy 2

  ..niektóre posty.....ujawniają wasze bolączki i kompleksy - a nie - Palikota ...Myślę,że RP poradzi sobie,bez waszych wskazówek. !

 • mari-ka50

  Oceniono 2 razy 0

  Jeśli Palikot zawrze sojusz z JKM - zniknie z polskiej sceny politycznej...
  Janusz Korwin-Mikke ma silniejszą osobowość ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX