"Powinni go odwołać", "Najpierw sami dbajmy o rocznicę powstania" - politycy spierają się o koncert Madonny

- Uważam, że koncert Madonny 1 sierpnia nie powinien się odbyć - stwierdził w Radiu TOK FM Mariusz Błaszczak z PiS. Koncert odbędzie się w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, co nie podoba się prawicy. Julia Pitera odpowiedziała mu, że to święto jest już psute przez gwizdy tzw. prawdziwych patriotów. - Raczej dbajmy o to, by nasze święta były uczczone w sposób prawidłowy - powiedziała.
W audycji "Ranni Politycy" w Radiu TOK FM goście Łukasza Konarskiego zażarcie dyskutowali nt. koncertu Madonny, który ma odbyć się 1 sierpnia w Warszawie. Prawicowe organizacje protestują przeciwko koncertowi ze względu na to, że odbywa się on w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. "1 sierpnia to polskie święto narodowe. Oddajmy hołd żyjącym i poległym Powstańcom, którzy ofiarnie walczyli za Ojczyznę. Nie pozwólmy zbezcześcić naszych świętości!" - apeluje "Krucjata Młodych".

Przeciwny koncertowi jest Mariusz Błaszczak z PiS. - Uważam, że koncert Madonny 1 sierpnia nie powinien się odbyć. Ta pani to taka wyblakła gwiazda, która poprzez sensację, poprzez wywoływanie skandalu próbuje zwrócić na siebie uwagę - powiedział w audycji.- Myślę, że pamięci bohaterów Powstania Warszawskiego znacznie bardziej szkodzi to, co się dzieje od kilku lat na cmentarzu, co urządzają tzw. prawdziwi patrioci - odpowiedziała mu Julia Pitera z PO. Przypomniała, że w czasie uroczystości wygwizduje się niektórych polityków czy nawet powstańców. - Raczej dbajmy o to, by nasze święta były uczczone w sposób prawidłowy - dodała.

Prof. Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta, nie sądzi, żeby koncert przeszkadzał w uczczeniu tego święta. - Ja pójdę na Powązki, ale szanuję ludzi, którzy chcą pójść na koncert - stwierdził.

"Wspólny projekt PO powstanie"

Politycy dyskutowali również nt. projektów ustaw PO ws. in vitro. Obecnie partia rządząca stara się wypracować jeden projekt, który połączy konserwatywne pomysły Jarosława Gowina i liberalne Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. - Wierzę, że powstanie wspólny projekt, bo ta sprawa musi być rozwiązana. Od wielu, wielu lat nie mamy zielonego pojęcia, co dzieje się w klinikach - stwierdziła Pitera.

Mariusz Błaszczak nie wierzy we wspólny projekt. - Trudno sobie wyobrazić, by połączyć ogień z wodą - powiedział.

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (57)
"Powinni go odwołać", "Najpierw sami dbajmy o rocznicę powstania" - politycy spierają się o koncert Madonny
Zaloguj się
 • demolka666

  Oceniono 21 razy 21

  czy ja musze w wolna sobotę oglądać mordę tego załganego płaszczaka?! nie dość że portale pełne są tego goovna pisobolszewickiego, to jeszcze serwuje mi się foty ich obmierzłych gęb! jesu! kiedy te mordy znikną ze sceny, Z KAŻDEJ SCENY?!!!

 • mothra.to.ja

  Oceniono 20 razy 20

  Może niebawem wprowadzony zostanie ustawowy obowiązek uczestniczenia w różnych niedzielnych praktykach, ale na pewno na razie nie ma obowiązku oglądania i słuchania koncertu Madonny, więc Błaszczak i jemu podobni - paszczaki w kubeł.

 • rbik53

  Oceniono 17 razy 17

  ..... i przyjedzie taka i pokala naszych powstańców i sobie pojedzie.... a niech sobie kala swoich powstańców, jeśli koniecznie musi, ale od naszych powstańców niech sie odczepi..... Bo taki, dajmy na to, Błaszczak - najprawdziwszy patriota - to w ten dzień to on nawet do kibla nie chodzi, żeby nie było, że olewa powstanie... a tu przyjedzie taka....

 • wondziadu

  Oceniono 17 razy 17

  Niech błaszczak przestanie swietowac swoje urodziny , poniewaz w tym dniu kiedy on sie narodził . Inni ludzie niestety odeszli z tego swiata. Podobno Jaro ma byc na tym koncercie. Inkognito czy invitro sam juz niewiem . W ciemnych okularach dla niepoznaki.

 • wandateresa1

  Oceniono 17 razy 17

  NIE widzę nic złego, w tym ,że 01.08. odbędzie się koncert Madonny w W-wie.Dzień ten to rocznica Powstania,---dzień wspomnień------ale NIE jest to dzień żałoby narodowej,,,,a Madonna nawet o tym nie wie..A TZW. prawdziwi ""patrioci "" właśnie zachowują się NIEGODNIE w wielu sytuacjach ważnych dla Polski.

 • tegepe

  Oceniono 19 razy 17

  Słuchałem tego jazgotu polityków w radiu TOK FM z mieszanymi uczuciami, jak zwykle, gdy do studia zaprasza się przekrzykujących się ludzi tak, że momentami niczego nie słychać.

  Co do Madonny - może i podstarzała artystka, ale na pewno nie przyjeżdża świadomie w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, gdyż na pewno nie ma o nim zielonego pojęcia. Ujadanie Błaszczaka na ten temat to czysta demagogia. Tego faceta po prostu nie można słuchać.

 • wredny-cynik

  Oceniono 19 razy 15

  Czym było Powstanie Warszawskie , to było zaplanowane SAMOBÓJSTWO, zaplanowaną z góry klęską militarną. Gen. Anders stwierdził na temat Powstania - to była ZBRODNIA.

 • kiki_pawelek

  Oceniono 20 razy 14

  Nie zebym dotychczas rozumiel wynurzenia posla Blaszczaka, ale jest z nim chyba coraz gorzej, juz nie wie do czego sie przyczepic..? W czym przeszkadza oddac hold pamieci i Swietu Narodowemu, a nastepnie wieczorem wybrac sie na koncert..? PIS bedzie teraz uczyl nas nawet jak mamy swietowac, i okazywac patriotyzm..? Ah nie pomyslelem.. zapewne wieczorny przemarsz z pochodniami i okrzykami antyrzadowymi bylby wlasciwszym sposobem swietowania, niz np dobra zabawa na koncercie....
  A moze chodzi po prostu o bojkot imprez na Narodowym..? Dzieki temu bedziemozna pozniej krzyczec, ze stadion nie jest w stanie na siebie zarobic...

 • boleknoket

  Oceniono 19 razy 13

  Oczywiście, że Madonna nie pasuje tym PiSdzielcom, skoro zabraknie patrioty-Starucha!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX