"Taśmy PSL". Sawicki: Podaję się do dymisji

Jutro podam się do dymisji - poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki po spotkaniu z wicepremierem Pawlakiem ws. ?taśm PSL?. Spotkanie dotyczyło wykorzystywania dla własnych korzyści państwowego majątku przez ludowców związanych z podległą Sawickiemu Agencją Rynku Rolnego.


Jednocześnie Sawicki podkreślił, że zarzuty ws. ARR to "pomówienia". - Chcę zaapelować do służb, prokuratury, CBA, ale także do państwa o szybkie, pełne wyjaśnienie pomówień, które zostały opublikowane - zwrócił się do dziennikarzy Sawicki. - Wierzę, że po pełnym wyjaśnieniu państwo poinformujecie opinię publiczną - dodał.

- Chcę powiedzieć, że te cztery i pół roku mojego ministrowania uważam za dobry czas dla polskiego rolnictwa, za dobrze wypełnianą funkcję - zakończył krótkie wystąpienie. Obok stał milczący Waldemar Pawlak.

Jeszcze przed spotkaniem minister był w dobrym humorze. - Wierzę, że to wszystko się wyjaśni. O siebie jestem spokojny - powiedział dziennikarzom przed spotkaniem.

- Ministra nie trzeba było namawiać do dymisji. Każdy rozumie, że sytuacja wymknęła się spod kontroli. Ktoś tym rozgrywa. Taśma została nagrana w styczniu (...) teraz wybucha przed kongresem PSL-u - skomentował w TVN24 Stanisław Żelichowski z PSL.

Dymisja po aferze taśmowej

Spotkanie miało związek z poniedziałkową publikacją "Pulsu Biznesu" i "Gazety Wyborczej". Ujawniły one rozmowy szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z b. prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem. Jak relacjonowały media, Łukasik mówił Serafinowi o wykorzystywaniu państwowego majątku przez niektórych działaczy Stronnictwa dla własnych korzyści. Pojawił się też wątek należącej do ARR spółki Elewarr.

Sawicki przed spotkaniem powiedział, że przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy doszło do złamania prawa. - Zajęła się tym prokuratura, CBA, wierzę, że to wszystko się wyjaśni. Jeśli chodzi o moje zachowanie i zgodność mojego zachowania z prawem, o to się nie obawiam - powiedział minister rolnictwa.

Jak dodał, jeśli chodzi o kwestię nadzoru Agencji Rynku Rolnego nad podległymi jej spółkami, to wyjaśni to kontrola resortu rolnictwa oraz prokuratury i CBA.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (8)
"Taśmy PSL". Sawicki: Podaję się do dymisji
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 4 razy 4

  "Chcę powiedzieć, że te cztery i pół roku mojego ministrowania uważam za dobry czas dla polskiego
  rolnictwa, za dobrze wypełnianą funkcję" bezczelny kabotyn. Powinni ci łeb urwać już sprawę soli
  asfaltowej i ukrywanie list producentów zatrutej żywności. Tylko za to powinieneś odpowiadać przed
  prokuraturą. Ale co z tego jeśli podległe służby i właśnie prokuratura ma współudział w chronieniu
  sprawców skandali ze "zdrową polska żywnością" Cynik pierwszej klasy, on i jego kolesie od wideł
  do przerzucania kapusty z państwowej kasy do siebie.

 • vidi12

  Oceniono 3 razy 3

  SAWICKI ZACHOWAŁ SIĘ PO BOHATERSKU I Z HONOREM PODAŁ SIĘ DO DYMISJI... podobnie jak niejaki Krakowiak ( z gangu Krakowiaka) który z honorem poszedł siedzieć... i q rwa po bohatersku, żeby nie było - ale dopiero jak go złapali

 • yeti362

  Oceniono 1 raz 1

  Widzę tylko jednego kandydata na schedę po Sawickim - Śmietanko..

 • tegepe

  0

  Wielkie mecyje, łaskę robi!!!

 • kbbw

  0

  jedyna ważna i smutna wiadomość z ostatnich dni to śmierć Jona Lorda z zespołu Deep Purple. Reszta to gó... i nie warto się tym zajmować !

 • ciemnyludd

  0

  W partii o mentalności OBROTOWEGO SZANTAŻYSTY...bywa różnie panie Sawicki.....Bo METODY STOSOWANE NA ZEWNĄTRZ... z czasem przenikną również do WNĘTRZA partii....

 • klara551

  0

  No tak kowal zawinił,cygana powiesili.Toż jeżeli w PSL liczą się tylko posady,synekury,mamona to czystkę powinno się zacząć od głowy,czyli szefostwa. A szefostwo łaskawie pozwala na dymisję konkurencji do prezesiego stołka. Szefostwo niewinne jak panna konsystorska,wierne zasadom jak prezes żonie udaje,ze robi porządek z zachłannymi podwładnymi. Takiego kabaretu nie wymyślili by Gałczyński,Przybora i Pietrzak do kompletu.

 • chri-s48

  Oceniono 2 razy 0

  Najwyższy czas............

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX