Palikot chce odwołania rządu i nowych wyborów

Ruch Palikota chce przyspieszonych wyborów. Janusz Palikot poinformował, że jego klub przygotował wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska.
Palikot proponuje, by powołać rząd ekspertów, który podjąłby się administracji krajem do nowych wyborów. Do poparcia wniosku zachęca zarówno polityków Prawa i Sprawiedliwości, jak i SLD. Twierdzi również, że w partiach rządzących są posłowie, którym nie podobają się działania władz PO i PSL.

Pod wnioskiem musi podpisać się 46 parlamentarzystów, sam Ruch Palikota ma jedynie 43 posłów. Jednak być może wesprą go członkowie innych sejmowych ugrupowań. By rząd został odwołany, za wnioskiem musi zagłosować co najmniej 231 posłów. Cała opozycja (PiS, Solidarna Polska, Ruch Palikota i SLD) oraz posłowie niezależni mają łącznie 226 głosów.Janusz Palikot chce, aby w ciągu najbliższych dni cała opozycja ustaliła wspólnego kandydata na premiera i złożyła wniosek o głosowanie u marszałek Sejmu. O potencjalnym kandydacie na premiera Janusz Palikot powiedział, że powinna być to osoba do zaakceptowania zarówno dla jego partii, jak i SLD oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (31)
Palikot chce odwołania rządu i nowych wyborów
Zaloguj się
 • sceptyq

  Oceniono 20 razy 10

  Na premiera Ziobro i cała śmietanka PSL znajdzie się w aresztach. Pawlak gra zdziwionego, Sawicki nie wie o co chodzi a Kłopotek udaje dzieciaka. Szczyt hipokryzji. Do dzieła Panie Palikot. Raz na zawsze pozbyć się POmagdalenkowego bractwa okrągłego stołu.

 • kat-kk

  Oceniono 20 razy 6

  Kto by pomyślał ,że taki 3%Palikot, robi taki popłoch na wszystkich portalach.Przy takiej medialnej nagonce i wsparciu POPISwych fanów już dawno nikt się nim nie powinien interesować.SLD go wyprzedziło,PO o niebiosa lepsi,nawet Solidarna Polska.A wszyscy zatroskani o poparcie Palikota.Kim się przejmujecie?No chyba,że skurczybyki czujecie,że te wasze śmieszne sondy, to pic na wodę a on jednak rośnie w siłę, i to boli?

 • aniapuszek

  Oceniono 19 razy 5

  To jest bardzo dobry pomysł, żeby odwołać ten karykaturalny rząd. Od zawsze uważałam, że w Polsce powinien być rząd fachowców, a nie rządy partyjnych dziadów.

  Rząd techniczny, który byłby odpowiedzialny za to co robi i obiecuje. Trzeba zacząć rozliczać polityków z obietnic. Tusk przed pierwszą kadencją mówił, że jeżeli ktoś z jego rządu powie o pomyśle podnoszenia podatków, to mu tą rękę odrąbie. I co podnieśli masę podatków a ręce ocalały, za to nosy dłuższe niż u Pinokio....

 • robert9998

  Oceniono 2 razy 2

  Gratuluję panu Palikotowi, że ma tak zdyscyplinowanych pracowników, którzy za niemałe pieniądze śledzą fora
  i reagują brutalnie, na każdą prawdziwą i krytyczną opinię o ich szefie.
  Starożytni Rzymianie mawiali „Pecunia non olet” -Pieniądz nie śmierdzi, tak też myślą panie i panowie pracujący dla pana Palikota. Ich poglądy nie mają nic do tego, co piszą na forach.

 • nintom

  Oceniono 12 razy 2

  wielka szkoda, że janusz palikot okazuje się facetem bez pomysłu na poltykę a jego sukces wyborczy pokazywał, że jest miejsce na rynku dla nowego ugrupowania

  - SZKODA !!

 • neumarkt

  Oceniono 1 raz 1

  Zaczyna nas śmieszyć ten "MĘDRZEC Z BIŁGORAJA". Zawsze zachowywał się niepoważnie... te jego głupoty z penisami, trawkami, wydrukami na koszulkach... To przecież nie POLITYK, a SWAWOLNY DYZIO, który opluwa swoich dawnych kompanów... Czy ktoś do Niego dziś dołączy, aby jutro zebrać na twarz plwocinę "filozofa" Palikota?

 • yerry46

  Oceniono 7 razy 1

  Panie Januszu, a po co to konstruktywne wotum nieufnosci? - przeciez doooobrze jest, przeciez nic sie nie stalo Panie Januszu, przeciez nic sie nie stalo............................ sza, bo najwarznieszy jest spokojny sen i wygodne buty, a pokorne ciele dwie matki ssie. Acha... i nie prawda jest, ze nie ma takiej rury na swiecie ktorej nie mozna odetkac!;)

 • ciemnyludd

  Oceniono 15 razy 1

  Palikot zachowuje się już RÓWNIE PRYMITYWNIE jak PIS - STEREO o nazwie "Hofman Błaszczak"... Gdzie się podział ten inteligentny i racjonalny Palikot zanim NIE ZACHOROWAŁ NA WŁADZĘ co już widać tak wyraźnie że właśnie dlatego WŁADZA ODLATUJE MU CORAZ SZYBCIEJ... Na co Palikot liczy w PRZYŚPIESZONYCH wyborach...skoro ma takie rankingi jakie ma, a KOPIUJĄC prymitywną demagogię PIS do LUDU SMOLEŃSKIEGO adresowaną, bo innego elektoratu tam już nie ma... Palikot popełnia wielkie głupstwo... Trochę szkoda...

 • piotr_kolec

  Oceniono 14 razy 0

  Biedny Janeczku, kiedyś wielki zuchu
  Wybory przedwczesne to koniec twego Ruchu
  Miotasz ty się w mediach i w obłokach bujasz
  A na koniec strzelasz chłopie samobója

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX