Andrzej Śmietanko odwołany z Elewarru. "Sam bym tak zrobił"

Dyrektor generalny spółki Elewarr Andrzej Śmietanko został odwołany - podały "Wiadomości" TVP. Śmietanko był jednym z bohaterów "taśm PSL", na których można było usłyszeć o nieprawidłowościach, których rzekomo miał się dopuścić.
- Podpisałem oświadczenie, iż zgadzam się z decyzją prezesa Elewarru i nie będę się od tej decyzji odwoływał dla dobra firmy ]. Rozpoczęły się żniwa, skup rzepaku i lepiej nie robić zamieszania wokół spółki. To najlepsze rozwiązanie - powiedział "Wiadomościom" Andrzej Śmietanko.

Śmietanko oświadczył, że nie jest zaskoczony decyzją prezesa spółki, bo sam by tak zrobił. Nie boi się również zarzutów, bo w "sposób odpowiedzialny i świadomy" prowadził spółkę.

Władysław Łukasik w rozmowie z Władysławem Serafinem opowiadał o nieprawidłowościach, jakich rzekomo miał się dopuścić Śmietanko. - Śmietanko Elewarr traktuje jako swoją spółkę. Mecenas to słup. Ja nie chciałem się na to zgodzić, wymusili to na mnie. Chciałem, by Śmietanko był prezesem, a nie słupem. A w ten sposób ten słup wszystko mu firmuje, a on za nic nie odpowiada. On zawnioskował o 50 tys. wynagrodzenia miesięcznie, ja mu tego nie podpisałem, a ten słup podpisał. Gdy się dowiedziałem, spowodowałem, że do 30 tys. mu to obniżył - mówił Łykasik.

Śmietanko był posłem PSL i ministrem rolnictwa w rządzie Waldemara Pawlaka. Od 2007 roku był prezesem Elewarru, a potem jego dyrektorem generalnym.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Andrzej Śmietanko odwołany z Elewarru. "Sam bym tak zrobił"
Zaloguj się
  • hanishl

    0

    Do pudła . Kasę zwracać a nie odwołanie . Ciekawe czy dostanie odprawę ?
    Złodzieje do więzienia.

    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12162014,Mlody_Smietanko_dostal_fuche_w_Sztokholmie__Placi_.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX