Politycy doją państwowe spółki. Grad zarabia 110 tys. zł miesięcznie

PRZEGLĄD PRASY. W kraju funkcjonuje głęboki, patologiczny mechanizm wyciągania korzyści ze spółek należących do państwa - pisze "Rzeczpospolita". Mnożą się fikcyjne etaty, praca z polecenia, zasiadanie w radach nadzorczych czy zlecenia dla firm znajomych.
Gazeta przypomina, że niedawno szefem spółki PGE PEJ1, zajmującej się energią atomową, z wynagrodzeniem miesięcznym 110 tysięcy złotych został Aleksander Grad - były minister skarbu i poseł PO. Rzeczniczką w spółce PGE Dystrybucja jest jego synowa.

Z kolei brat byłego ministra sprawiedliwości jest szefem departamentu w spółce Polski Cukier, córka działaczki PO z Gorzowa bez konkursu została szefową filii Urzędu Marszałkowskiego w Gorzowie. Córka jednego z bohaterów afery taśmowej pracuje w departamencie Ministerstwa Rolnictwa, a Jolanta Fedak, była minister pracy z ramienia PSL, gdy nie dostała się do parlamentu, została przewodniczącą Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dla teścia syna byłego już ministra Marka Sawickiego stworzono specjalne stanowisko w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Został wicedyrektorem.

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (64)
Politycy doją państwowe spółki. Grad zarabia 110 tys. zł miesięcznie
Zaloguj się
 • rbik53

  Oceniono 20 razy 14

  ..... i teraz pomyśl polaku, że cała armia takich jak ty kretów musi przez czły rok ryć by z podatków utrzymać jednego bezużytecznego pociota, darmozjada albo słupa z koligacjami partyjnymi i oplacić mu wycieczki po świecie ....

  Podatki to nasze pieniądze. Dajemy je osobie zaufania publicznego by w naszym imieniu spożytkowała je dla naszego dobra i na pomoc dla tych z nas, którzy jej naprawdę potrzebują. I na to pieniędzy nie szkoda. Ale gdy osoba zaufania publicznego (rząd, sejm, partie polityczne) to najzwyklejszy złodziej, oszust i naciągacz, to trzeba powiedzieć DOŚĆ ! ! ! On, ten złodziej, gdy kasy trzeba mu wiecej, to nie odłoży "służbowej" wycieczki do Nepalu na później. On ci KRECIE poprostu podniesie podatek ! ! ! A ryj krecie aż cie szlag trafi. Kogo to obchodzi.

 • londoner777

  Oceniono 19 razy 11

  Musimy powiedzieć DOSC mafii jaka sie utworzyła po 1989r w Polsce, kolesiostwo, układy, rozkradanie majątku skarbu Państwa i sprzedawanie za bezcen, wysokie niczym nie uzasadnione uposażenia byłych polityków w spółkach skarbu Państwa.
  I nie ma tu znaczenia barwa polityczna wszystkie partie w Polsce robią dokładnie to samo,
  po wygranych wyborach obsadzają swoimi zasłużonymi działaczami (czytaj: wiernymi lizusami) wszystkie dostępne stanowiska.

  Jakie kompetencje ma geodeta Aleksander Grad ażeby zajmować sie energia atomowa?? Czy naprawdę nie ma w Polsce nikogo kto by się lepiej na tym znal od niego ?

  A jakby było tego malo to Ci wybrańcy narodu próbują za wszelka cenę ograniczać wolność obywateli RP, najpierw Donald chciał sprzedać swoich obywateli za paczkę fajek amerykańskim korporacjom (ACTA), Bronek chciał ograniczać wolność zgromadzeń publicznych i tak jest NON-Stop , chyba tylko po to żebyśmy MY obywatele nie wtrącali sie do ich "ciężkiej pracy" misyjnej jaka obdarzył ich naród.

  Co tu sie do cholery dzieje w tym Państwie ???

 • qret1n

  Oceniono 16 razy 10

  O qrczę! Ponad milion zł rocznie za coś, co prawdopodobnie i tak nie powstanie!

 • arezo

  Oceniono 20 razy 10

  No to kiedy zrobimy rewolucje i przegonimy tych nierobów, zgniłą skorumpowaną arystokrację razem ze złodziejskim klerem.

 • adalbert.13

  Oceniono 16 razy 10

  Zawsze tak było, państwowe czyli nie moje czyli doić. Taka mentalność socjalistyczna.

  Jeśli mam mieć wybór to wolę niemiecko/protestancki ORDNUNG MUSS SEIN
  od polsko/katolickiego BURDELU NA KÓŁKACH - ale róbta co chceta jak mówią Polacy.

 • passtorian

  Oceniono 11 razy 9

  Kiedy to padalskie zlodziejstwo runie na pysk? Kiedy zmienimy prawo na takie ktore eliminuje tego typu lajdactwa i kiedy zaczniemy karac tych ludzi. Kapitalizm kapitalizmem ale zlodziejstwo trzeba ograniczyc. Skorumpowane pijawy na narodzie.

 • passtorian

  Oceniono 9 razy 9

  Banda zlodziei.

 • saralux

  Oceniono 13 razy 9

  To głównie złodziejom na kilku etatach, Jaruś z Donkiem obniżyli PIT o 20-40%. Zrobili to rąsia w rąsię - jeden uchwalił, drugi wprowadził.
  Jak rąsia w rąsię, wspólnie okradli emerytów.
  Tak jak wspólnie utworzyli IPN, CBA, podpisali konkordat i pozwolili czarnym okupantom grabić Polskę i Polaków!

 • kat-kk

  Oceniono 13 razy 9

  Aby zobrazować skalę zachłanności tych insektów,chciałbym napomknąć,że to tyle samo co 110 osób zarabiających po 1000 PLN.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX