Kto wdraża programy UE na Mazowszu? Ludzie PO oraz ich córki i żony [LISTA]

red
24.07.2012 , aktualizacja: 24.07.2012 09:39
A A A
Donald Tusk zapowiada, że przyjrzy się polityce kadrowej PSL. A co z jego partią?

Donald Tusk zapowiada, że przyjrzy się polityce kadrowej PSL. A co z jego partią? (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

"Gazeta Wyborcza" publikuje listę 47 osób pracujących w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych. Nie ma na niej ani jednej osoby niepowiązanej z PO: wszyscy to albo członkowie partii Donalda Tuska, albo członkowie ich rodzin, albo małżonkowie.
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych to instytucja samorządu. Jak się okazuje, zdominowana przez PO. "We wczorajszej 'Gazecie' podałem informację o kilku żonach polityków PO pracujących w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych. Udało nam się dotrzeć do pełniejszej listy zatrudnionych tu osób" - pisze Witold Gadomski.

Kto jest na liście? Alfabetycznie: 1. Justyna Adamek - radna PO na Pradze-Południe, 2. Łukasz Augustyniak - członek koła PO Warszawa-Bielany, 3. Roman Błocki - członek koła PO Warszawa-Targówek, 4. Łukasz Bogudał - członek koła PO Warszawa-Targówek, 5. Bogdan Buczyński - członek koła PO Warszawa-Wawer, 6. Anna Cichoń - członek PO w Ostrołęce, 7. Patryk Czarniecki - członek koła PO Warszawa-Targówek, 8. Rafał Dworacki - członek koła PO Warszawa-Targówek, 9. Katarzyna Dziuba-Kubicka - wcześniej pracownik Klubu Parlamentarnego PO. Dalej są jeszcze m.in. żony działaczy PO, ich córki i synowa jednej z radnych PO. I dużo radnych oraz członków kół PO w warszawskich dzielnicach. Razem: 47 osób.

Wczoraj Gadomski zaapelował do Donalda Tuska o przyjrzenie się nie tylko kadrom PSL-u, ale i własnej partii. Wymienia: "Piotr Borawski - działacz PO z Gdańska - został członkiem rady nadzorczej PPHU Zaplecze sp. z o.o. (spółki należącej do samorządu Warszawy) w czasie, kiedy był narzeczonym Katarzyny Kopacz, córki marszałek Sejmu Ewy Kopacz. Iga Isańska-Rosół - żona Marcina Rosoła, jednego z bohaterów afery hazardowej - pracuje w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych. (...) Czy to tylko przypadek?"

Pełna lista działaczy PO w MJWPU w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" .

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (20)
Zaloguj się
 • avatar

  reporter34

  Oceniono 1 raz 1

  Pracuje też tam Urszula Pawlak radna Po z Sochaczewa i kandydatka tej partii na burmistrza miasta

 • avatar

  himek

  0

  W tej jednostce zatrudnionych jest przeszło 480 osób to że 10% popiera PO, co to oznacza?

 • avatar

  nostalgiczna.emigrantka

  Oceniono 2 razy -2

  Wiecie, dyskusja dyskusja, ale niech ktos popatrzy na to zdjecie. Kapitalne. Dawno sie tak nie usmialam. Przypomnialo mi sie to: www.illuminatisymbolism.com/data/media/10/dubya_halo.jpg. Tez bylo pocieszne.

  Tylko co oni przez to chca powiedziec?

 • avatar

  donek.na.madagaskar

  Oceniono 7 razy 5

  nePOtyzm, 'by żyło się lepiej'. Kolesiom
  Żal i POrażka

 • avatar

  demolka666

  Oceniono 9 razy 3

  a ile jest wszystkich zatrudnionych pracowników w tej "mazowieckiej jednostce... czegoś tam"??? bo jak 470, to 10% peowców może być... ale jak 50 osób!!! ooo, to kicha i należy rozwiązać to towarzystwo - ale z trojga złego wolę peowców zatrudnionych po kumotersku niż pisowców :))) dlaczego? bo pisowcy to niedorajdy i wołowe doopy

 • avatar

  rot.leszek

  Oceniono 12 razy 6

  Zony ,corki ,synowe, kochanki ,luje ,dochodzacy poddupczyciele ...wszyscy sie wzajemnie "powdrazali" Przypadek? - Nie! (tak jakos wyszlo)

 • avatar

  opatrumiaredagdynia

  Oceniono 17 razy 11

  niech Gadomski przyjrzy się GDDKiA, szczególnie na pomorzu i temu jak rozdzielane są pieniądze. będzie miał o czym pisać przez długi czas...

 • avatar

  prawdziwy-pireansot

  Oceniono 12 razy 6

  To nawet dobrze. Gdy się zacznie, można będzie hurtowo sprzątać.

 • avatar

  zdzisek1949

  Oceniono 13 razy 1

  Hasło D.Tuska - "POlacy nic się nie stało" a PSL "koko spoko"
  Sondaż "GW" PO - 98 % POparcia w tej gazecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane