Platforma spotyka się z rekordową krytyką ze strony własnego zaplecza

Platforma ma najgorszą prasę u swego elektoratu od czasu słynnego listu redaktora naczelnego "Playboya" Marcina Mellera z 2011 roku, w którym oświadczał, że już na nią nie zagłosuje - pisze "Rzeczpospolita".
Ujawnianie kolesiostwa w spółkach i samorządach oburza wielu nastawionych wolnorynkowo sympatyków PO. Z kolei odrzucenie wraz z PiS i ziobrystami ustawy o związkach partnerskich wywołało furię wśród lewicowo-liberalnych zwolenników Donalda Tuska.

W internecie zaroiło się od wpisów typu: "do widzenia, Platformo", "nigdy już nie dostaniecie mojego głosu", "ACTA, związki partnerskie, ile jeszcze? Koniec poparcia" - podkreśla dziennik.

Znany satyryk i sympatyk Platformy Krzysztof Materna powiedział w TVN24, że ze związkami partnerskimi PO "zrobiła go w bambuko". Z kolei nieukrywająca liberalnych poglądów dziennikarka Agnieszka Gozdyra komentowała na Twitterze po sejmowym głosowaniu: "Platforma strzeliła sobie wczoraj w stopę, kolano i parę innych miejsc. Gigantyczne rozczarowanie". W innym wpisie: "Niestety, Platforma absolutnie na serio nie skumała, o co chodzi z tą obywatelskością".

Najdalej posunął się sympatyzujący z PO portal Natemat.pl, który tekst o głosowaniu w sprawie związków partnerskich zatytułował "Requiem dla Polskiej Demokracji" i opublikował listę wszystkich parlamentarzystów, którzy głosowali przeciw. Podobną listę opublikował portal Gazeta.pl.

W internecie już pojawiło się określenie na to zjawisko, nawiązujące do tekstu Roberta Mazurka w "Uważam Rze": "bunt lemingów".

Ustawa o związkach partnerskich to jednak tylko kropla, która przelała czarę goryczy - podkreślają medialni zwolennicy Platformy. I wyliczają sprawy, którymi zraziła ich w ostatnim czasie partia Tuska: pozorowane prace nad ustawą o in vitro, zmiany w ustawie o dostępie do informacji publicznej, propozycja zmian w prawie prasowym i wreszcie zupełne zaniedbanie problemów kultury.

Właśnie nawiązując do tej ostatniej sprawy, znana reżyserka Agnieszka Holland publicznie wypowiedziała miłość do PO - pisze "Rz".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (33)
Platforma spotyka się z rekordową krytyką ze strony własnego zaplecza
Zaloguj się
 • ahab_1

  Oceniono 15 razy 11

  Platformo - dopieszczasz biurokrację i tym samym tracisz moje zaufanie.

 • ciemnyludd

  Oceniono 9 razy 7

  Platforma trzyma się jak może, ale niewiele może biegnąc ZYGZAKAMI, bo co są warte jej argumenty POLITYCZNE przeciw argumentom BOŻYM ambasadora Watykanu, Gowina...

 • wredny-cynik

  Oceniono 10 razy 6

  Platforma Obywatelska czy Platforma Kościelna - ktora nazwa jest odpowiednia dla partii Tuska.

 • oghana7

  Oceniono 5 razy 5

  AGNIESZKA GOZDYRA TO NAJGORSZA DZIENNIKARKA POLSAT NEWS -HISTERYCZNA IJAK MONIKA OLEJNIK INTRYGANTKA .CO SIE STALO Z POLSAT NEWS?

 • piktos

  Oceniono 6 razy 4

  Ja jeszcze nie mogę zaakceptować polityki oświatowej prowadzonej przez miernoty w ministerstwie i w Warszawie. To co się dzieje na Żoliborzu - burmistrz z Targówka, ustawianie swoich żon i pociotek i Bóg wie skąd wziętych idiotek (z Zielonki) na stanowiskach dyrektorów szkół przez radnych i urzędolników miejskich i dzielnicowych, rozwalanie dobrze funkcjonujących instytucji tylko po to by usadzić tam swoich. Z PSL-u przynajmniej się znają na rolnictwie. Tu znają się. I to wystarcza. Prezydentowa traktuje nas jak meble, które można przestawiać i zbywać bełkotem podwładnych urzędników. Rozerwała wszystkie linie komunikacyjne w mieście jednocześnie. Bezmyślne formalne traktowanie spraw, tak by mieć czym się chwalić przy wyborach. Ale ja już tego nie będę słuchał. Nie zagłosuję na PO w wyborach samorządowych. W krajowych może tak, bo ci inni jeszcze bardziej budzą moje zażenowanie.

 • kat-kk

  Oceniono 12 razy 4

  Jutro z pewnością, CBOS poda najnowsze wyniki sondy PO 42% , PIS28%, PSL 19% , SLD 10% ,SP 0,5% ,PJN 0,3% ,RP 0,2%.Babcia Paradowska nie będzie mogła wyjść z podziwu,nad trafnością podejmowanych przez Tuska decyzji i jego zbawiennym wpływie na Polskę a prof.od siedmiu boleści Śpiewak będzie zapewniał wszystkich,że 0,2% Palikot, na pewno nie ma żadnych szans, przy tak przytłaczającym wyniku PO i uwielbieniu Polaków, dla Tuska z Pawlakiem.

 • forte2012

  Oceniono 6 razy 4

  Alleluja !
  PO zrobi pielgrzymke w intencji utrzymania się przy władzy !!!!!
  napewno nie podejmie dialogu ze swoim elektoratem inie odpowie a jegoo czekiwania

 • robert9998

  Oceniono 1 raz 1

  Platforma Obywatelska i ich przywódca premier Donald Tuska, działką jak śpiewa w swych utworach pan Piotr Bukartyk.
  www.youtube.com/watch?v=lM41gUIYxgc&feature=related
  www.youtube.com/watch?v=ydDftpkCiX4&feature=relmfu

 • ta_facetka

  Oceniono 3 razy 1

  Pytanie: Wymien roznice miedzy PiS i PO. Odpowiedz: wzrost i posiadanie kota.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX