Media dostaną zakaz publikacji sondaży przed wyborami? Tak chce PSL, opozycja nie mówi nie

PSL chce zakazać mediom publikacji sondaży wyborczych na dwa tygodnie przed wszystkimi wyborami - informuje tygodnik ?Polityka?. Według tygodnika pomysł nie spodobał się w PO, za to pozytywne zainteresowanie wyraziły PiS, SLD i Ruch Palikota.
Zakaz miałby obowiązywać przez dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi (krajowymi i do Parlamentu Europejskiego), prezydenckimi oraz samorządowymi. Według Eugeniusza Kłopotka z PSL ludowcy liczą, że skrócony okres zakazu (pierwotnie PSL chciało zakazać publikacji sondaży od chwili zarządzenia wyborów) przekona PO do pomysłu.

PSL: Chodzi o spokój wyborców

PSL tłumaczy, że zakaz ma zapewnić wyborcom spokój i swobodę decyzji, bez presji kampanii wyborczej. Partia zarzuca też pracowniom badawczym, przygotowującym sondaże, częsty brak rzetelności i profesjonalizmu, a w konsekwencji wypaczanie wyników, które "są często zmanipulowane i nie odzwierciedlają rzeczywistego stanu stosunków społecznych".

PO na nie, opozycja nie wyklucza poparcia

PO pomysł się nie podoba. Szef klubu Rafał Grupiński stwierdził, że nawet jeśli pomysł udałoby się przepchnąć przez Sejm, to prezydent raczej by go nie poparł. Pozytywne sygnały - według "Polityki" - napływają za to z PiS, SLD i RP. "Polityka" cytuje - bez podania nazwiska - posła Prawa i Sprawiedliwości, który stwierdził, że "zapomnienie o sondażach na dwa tygodnie przed wyborami może tylko pomóc". SLD uznało pomysł za "interesujący", według "Polityki" został on też dobrze odebrany w Ruchu Palikota.

Więcej na stronach "Polityki".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (16)
Media dostaną zakaz publikacji sondaży przed wyborami? Tak chce PSL, opozycja nie mówi nie
Zaloguj się
 • pool711

  Oceniono 8 razy 8

  Plankton polityczny zaczyna kombinować, jakby się przy korycie utrzymać. A sprawdzian coraz bliżej, i wpadek coraz więcej. Jest wesoło i będzie coraz bardziej ....

 • j4s4

  Oceniono 7 razy 7

  ... sondaże? Powinny lecieć w mediach non stop aż do ogłoszenia wyników PKW! To będzie zabawa!

 • demolka666

  Oceniono 13 razy 7

  psl-owscy bolszewicy myślą, że przez zakaz przybędzie im nagle głosów :))) nie ma większych kretynów w sejmie niż te matoły rodem z prl-u :)

 • czytelnik52

  Oceniono 6 razy 6

  Od kiedy pasający gęsi Kłopotek przejmuje się moim spokojem.
  Kłopot w tym, że miast macać gęsi zasiadasz w sejmie!!!!!!!!!!!!!!

 • yeti362

  Oceniono 6 razy 6

  Było już blokowanie list wyborczych, teraz sondaże.. tonący brzytwy się chwyta.

 • reinmar4

  Oceniono 5 razy 5

  Cieszmy się wolnością słowa, bo tak szybko odchodzi....

 • forte2012

  Oceniono 5 razy 5

  demokracja opresyjno-represyjna się doskonali !!!!

 • ciemnyludd

  Oceniono 6 razy 4

  Opozycja w wydaniu PIS zapatrzona w Orbana, najchętniej by zakazała nie tylko SONDAŻY ale również WYBORÓW.... Sejm należałoby skompletować z rodzin pasażerów SAMOLOTU KTÓRY SPADŁ, pod warunkiem akceptacji każdego posła przez EPISKOPAT...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX