Palikot dla Gazeta.pl o zarzutach dla Kory: Bolszewicka decyzja prokuratury

- Łukaszenka, by się tego nie powstydził. Prokuratura zadziałała bezwzględnie, jak w Rosji wobec Pussy Riot - komentuje dla portalu Gazeta.pl zarzuty dla Kory Jackowskiej za posiadanie narkotyków Janusz Palikot. I zapowiada: będzie apel w obronie Kory i wniosek do prezydenta o abolicję dla skazanych za posiadanie miękkich narkotyków.
Michał Gostkiewicz, Gazeta.pl: Panie pośle, jak pan skomentuje zarzuty prokuratorskie dla Kory za posiadanie narkotyków?

Janusz Palikot: To jest taka putinowska recydywa. Nie powstydziłby się tego też i Łukaszenka. Tam, gdzie mamy rzeczywiście do czynienia ze znikomą społeczną szkodliwością czynu - bo Kora w ten sposób nikomu niczego złego nie robiła - tam prokuratura działa bezwzględnie. Tak jak w Rosji jest proces artystek z zespołu Pussy Riot, tak w Polsce jest natychmiastowa reakcja prokuratury i zarzuty wobec właśnie słabych i niewinnych i tych, którzy nie mogą zrobić nic złego. To zupełne kuriozum.

Natomiast tam, gdzie mamy sitwę PiS-owską wokół dotacji, sitwę PSL-owską wokół spółek skarbu państwa i nieudolność Platformy wokół sprawy Amber Gold - tam prokuratury nie ma, jest tylko jakoś tak troszeczkę, jedną nogą, jednym palcem. Krótko: skandaliczna, bolszewicka decyzja prokuratury.

Czy Ruch Palikota stanie w obronie Kory?

Tak. My już kilka razy składaliśmy propozycje zmian w przepisach, niestety większość sejmowa łącznie z Platformą je odrzucała. Na jutro planujemy apel, chcemy zmobilizować naprawdę dużo ludzi kultury, artystów, ale nie tylko - nie chcemy temu nadawać wyłącznie naszego partyjnego charakteru, chcemy, by ludzie, którzy nie zgadzają się z tym oskarżeniem, skrzyknęli się i zaprotestowali. Nie wiemy jeszcze, jaką protest przybierze formę - czy to będzie działanie internetowe, telefoniczne, e-mailowe, ale chcemy uruchomić ludzi, żeby się na to nie zgadzali. Bo zgodzić się nie można i będziemy protestować.

A planujecie kolejne próby liberalizacji przepisów dotyczących narkotyków?

Tak. Chcemy po raz kolejny złożyć taką propozycję w Sejmie - zapewne w październiku. Musimy poczekać, bo przepisy wymagają, żeby między jedną a drugą inicjatywą ustawodawczą w tym samym temacie był sześciomiesięczny odstęp.

I co zaproponujecie?

Po pierwsze, proponowane zmiany będą iść w tym kierunku, żeby posiadanie pewnej ilości marihuany nie było przestępstwem. Po drugie, będziemy postulować legalizację posiadania na własny użytek trzech krzaków konopi indyjskich, tak jak w Portugalii, Czechach, Austrii czy innych krajach.

O zarzutach dla Kory zrobiło się głośno, bo jest osobą znaną, osobą publiczną. A co z setkami innych, którzy usłyszeli zarzuty bądź wyrok za posiadanie niewielkiej ilości miękkich narkotyków?

Chcemy się zwrócić do prezydenta Komorowskiego z apelem o zastosowanie amnestii w takich sprawach. Prezydent ma możliwość wyjścia z taką inicjatywą - by osoby skazane za posiadanie niewielkiej ilości marihuany zostały ułaskawione. Jeszcze w tym lub w przyszłym tygodniu zwrócimy się z apelem do prezydenta w tej sprawie.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (17)
Palikot dla Gazeta.pl o zarzutach dla Kory: Bolszewicka decyzja prokuratury
Zaloguj się
 • kola04

  Oceniono 17 razy 17

  CZARNE TOGI znowu mają co robić, znaleźli około 3 gr zioła u KORY, to jest sukces, 3 lata za kratami, co tak mało może 20 lat i się nauczy, posiedzi z alimenciarzami i nawalonymi cyklistami to nauczy się jeździć rowerem i jak nie płacić alimentów. CZARNE TOGI przypomnijcie sobie wyroki NORYMBERGI, tam funkcjonariusze, też czarni, egzekwowali PRAWO obowiązujące w nazistowskich niemczech, efekt, miliony trupów w europie i azji, a wasze osiągnięcia ? Tysiące zielarzy, cyklistów, alimenciarzy za KRATAMI a amber goldy śmieją się z was, co mówicie swoim żonom, mężom i dzieciom jak wracacie w cywilnych ciuchach do domu ? Tatusiu, mamusiu co dzisiaj zrobiłaś w pracy, kochane dziecko wsadziłeam za kraty groźnych bandytów, możesz czuć się bezpiecznie, a kim oni są i co zrobili, moje kochane dziecko ONI JEŹDZILI NAWALENI ROWERKIEM! PALILI ZIOŁA I NIE PŁACILI ALIMENTÓW.

 • yerry46

  Oceniono 11 razy 11

  Klasycznie wypunktowana niemoc prokuratury - "...tak jakoś troszeczkę, jedna nogą, jednym palcem". Prima sort!

 • kola04

  Oceniono 12 razy 10

  Transwestytyzm (eonizm, metatropizm) – upodobnianie się do osoby płci przeciwnej poprzez ubiór i zachowanie w celu osiągnięcia satysfakcji emocjonalnej (transwestytyzm podwójnej roli) bądź seksualnej (transwestytyzm fetyszystyczny. Tyle mówi wikipedia. Chopaki z KK przebierają się w czarne sukienki, na palcach pierścionki, na szyjach wisiory piękne szale na szyjach i te gustowne mycki, a jak wychodzą na miasto to zakładają cywilne ciuchy i wyglądają jak my, chodzą do marketów, banków i agencji towarzys. a potem wracają do swoich ponurych, brzydkich posiadłości i przebierają sie w sukienki i prawią nam morały z ambony. Prokuratorzy, sędziowie codziennie ok. 8 rano przebierają się w CZARNE TOGI , ZŁOTE WISIORY NA SZYJACH CZARNE KOŁNIERZE, NA GŁOWACH MYCKI i wsadzają nas, cywili za kraty, walą grzywny, kary finansowe wg. uznania i fantazji i bez żadnej osobistej odpowiedzialności, może wg. swoich fantazji EROTYCZNYCH, potem wracają do swoich rodzin i kochają swoje dzieci, żony, mężów rodziców. A MY ? SIEDZIMY ZA KRATAM , PŁACIMY, GRZYWNE, MANDATY , KARY , DOMIARY , ALIMENTY?

 • ciemnyludd

  Oceniono 12 razy 10

  WSADZIĆ DO PIERDLA KORĘ ! ! ! Trzeba jakoś skompensować Plichtę NADAL HASAJĄCEGO NA WOLNOŚCI...

 • kola04

  Oceniono 10 razy 8

  zielarze po paru gramach zachowują się racjonalnie, nikomu nie robią krzywdy i jeszcze mają duże poczucie humoru ale mają w kieszeni trochę proszku i za to niebiescy wsadzają ich za kraty i. … pompują sobie statystyki i tak samo jest z nami rowerami, jedziemy do domu po paru piwach, oświetleni, po chodniku lub ścieżką rowerową ( nie identyfikuję się z rowerami jeżdżącymi środkiem jezdni, to są chyba samobójcy ) czyli zero zagrożenia dla innych uczestników dróg. A niebiescy czają się w krzakach i zamiast nam pomóc to robią z nas przestępców.

 • kola04

  Oceniono 9 razy 7

  Art. 1.

  § 1. Odpowiedzialności karnej podlega ten tylko, kto popełnia czyn zabroniony pod groźbą kary przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia.

  § 2. Nie stanowi przestępstwa czyn zabroniony, którego społeczna szkodliwość jest znikoma.

  § 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego, jeżeli nie można mu przypisać winy w czasie czynu.
  CZARNE TOGI jak ubieracie te czarne sukienki to wyłączają wam się mózgi ? NIE ZNACIE PRAWA jesteście zwykłymi nieukami, tkwicie w ciemnogrodzie, gdzie WASZ HONOR, LUDZKA PRZYZWOITO§Ć I GODNOŚĆ, KOMU SŁUŻYCIE , zapomnieliście o waszej powinności POMAGAĆ NAM I CHRONIĆ NAS zwykłych obywateli, a wy nas wsadzacie za kraty za byle co, NIE JEST WAM WSTYD.

 • lolantypopulista

  Oceniono 5 razy 3

  Tiaaaaaa, a smiec prezio z Amber Gold chodzi sobie bezkarnie i nawet nie ma podstaw do obaw ze sprawiedliosc rowniez jego dotknie, buchnal kilkadziesiat milionow a co to prokuratora obchodzi, naparstek watpliwie szkodliwego liscia jest straszniejszy, normalnie Kora spoliczkowala nim wszystkie staruszki w drodze do krzyza... popie...ny ten kraj jak rumunska suka

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 1 raz 1

  popezetpweeroskie syfiarstwo - hipokryzja i guwno z ust czarneckiego - to jest PRAWDA którą sie przedatawia OBYWATELOM/KONSUMENTO - DOROSLYCH - popezetpeerowska bolszewicka sitwa wylizująca dópy z gówna skorumpowanym policjantom i katolickim pedofilom w sutannach - byle sie tylko narzreć budrzetowej emerytury - won z polski antyludzkie scierwa

 • 1.stanley

  Oceniono 5 razy -1

  Decyzja bolszewicka ? To ty jesteś bolszewikiem popaprańcu. W Polsce prawo zakazuje posiadanie narkotyków,tak jak w większości państw. na świecie.I tyle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX