Ziobro o IPN: "Skrajnie nieprofesjonalne, nieodpowiedzialne i głupie działanie"

Ruch S.A. sprzedał siedzibę IPN w Warszawie. Budynek centrali Instytutu przy Towarowej 28 należał do spółki, którą w 2010 roku sprywatyzowano. Zbigniew Ziobro uważa, że państwo mogło to przewidzieć i sytuacji zapobiec. 
- To skrajnie nieprofesjonalne, nieodpowiedzialne i głupie działanie, które na prywatyzacji doprowadziło do gigantycznych strat. Czy u podstaw tego kryją się jakieś niechęci do IPN, to byłoby wyjątkowo naganne. Niczego z góry nie mogę wykluczyć - mówi Ziobro reporterowi TOK FM.

IPN występował do ministra finansów o pieniądze na zakup budynku od Ruchu, ale ministerstwo zwlekało z odpowiedzią tak długo, aż budynek został sprzedany. Skarb Państwa straci na tym 17 milionów złotych, ponieważ tyle włożono w remont siedziby Instytutu.

- Wszyscy podatnicy na skutek tych niegospodarnych decyzji będą musieli dopłacić. Jak tak urzędnicy będą robić interesy, to pójdziemy śladami Grecji. Pytam o ich profesjonalizm - mówi lider Solidarnej Polski. - W konsekwencji głupich decyzji urzędników Ministerstwa Skarbu wszyscy będziemy musieli dopłacać grube miliony - mówi Ziobro.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Ziobro o IPN: "Skrajnie nieprofesjonalne, nieodpowiedzialne i głupie działanie"
Zaloguj się
 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 7 razy 7

  "Skrajnie nieprofesjonalne, nieodpowiedzialne i głupie działanie" to najlepsze podsumowanie
  obecności Zera w polityce.

 • zelalem

  Oceniono 6 razy 6

  Przecież IPN ma swój, niemały budżet. Mogą i powinni sobie kupić siedzibę, a nie wyciągać rękę do budżetu. Zwłaszcza, ze RUCH dawno już ostrzegał, że będzie próbować sprzedać ten budynek.

 • krukpl

  Oceniono 6 razy 6

  a powoływali sie na ksiazki napisane przez kolegów z IPN najbardziej znane te o Wałęsie wtedy profesjonalni byli bo użyteczni

 • krys.61

  Oceniono 3 razy 1

  za tego lidera SP jak był ministrem sprawiedliwości ile podatnicy zapłacili za odszkodowania nie słusznie oskarżonych i niewinnie osadzonych ? ile ludziom i ich bliskim zniszczył życie oskarżając ich dla swojej chorej ambicji ? NIECH TEN HIPOKRYTA ZAPŁACI TERAZ Z WŁASNEJ KIESZENI ZA TO WSZYSTKO JAK KRYTYKUJE I ZMUSZA PREMIERA! NIECH NIE ZAPOMNI O P ŚP BLIDZIE!!! BANDZIOR !

 • kompaktor

  Oceniono 1 raz 1

  Szkoda, że przy tej okazji. nikt nie zainteresuje się dlaczego Ruch S.A., firma z prawie 100-letnią tradycją (powstała w 1918 roku) sprzedało budynek. Otóż obecny właściciel Ruchu, amerykański fundusz inwestycyjny, po objęciu wszystkich udziałów w firmie zamiast z mozołem zajmować się dystrybucją dóbr szybkozbywalnych postanowił sprzedać cały trwały majątek. Taki biznes rodem z "Wall Street" z Michaelem Douglasem. Najpierw za ciężkie pieniądze zracjonalizowano strukturę tworząc duże centra dystrybucyjne, potem "przebrandowiono" budynki i samochody, a teraz prawie wszystkie wystawiono na sprzedaż. Większość pracowników już została zwolniona. Oficjalnie firma ma obecnie zajmować się tylko dystrybucją prasy, ale chodzi chyba tylko o utrzymanie menadżerów, którzy mają dokończyć likwidację firmy.
  Ale IPN najważniejszy.

 • xzqbq7

  0

  Ziobro o IPN, czy tez 'Ziobro o rzadzie', ostatecznie 'Ziobro o sprzedazy budynku IPN'.??? hmmmm... po ca te manipulacje... przeciez jak ktos umie kliknac to sie dowie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX