Błaszczak krytykuje multi-kulti? Publicyści: Zapomniał o Polsce Jagiellonów

- Błaszczak mówi to chyba dlatego, bo nie pamięta, że najpiękniejsza polska tradycja, jaką mieliśmy, to tradycja multikulturowości. To za tym tęsknimy, kiedy mówimy o Polsce Jagiellonów - komentował Cezary Gmyz kuriozalną wypowiedź posła Mariusza Błaszczaka.
Poseł PiS Mariusz Błaszczak, komentując wyrok dla Andersa Breivika, powiedział: Polityka multi-kulti, która była w Europie Zachodniej i wciąż jest podkreślana, podejmowana i rozwijana, w przypadku Breivika pokazuje, że prowadzi donikąd. Szef klubu PiS dodał, że to przestroga dla Polaków. - Chodzi o to, żebyśmy rozsądnie podchodzili do kwestii imigrantów, szczególnie tych imigrantów, którzy nie integrują się ze społecznością, a tak jest w przypadku państw Europy Zachodniej i, niestety, pewnie ten proces też nas czeka - powiedział polityk.

Wypowiedź posła zadziwiła forowiczów i blogerów.

Breivik byłby dumny z posła Błaszczaka

Jakież trzeba mieć w sobie pokłady nietolerancji, aby nie dopuszczać w swoim otoczeniu Innego [BLOG]

Przeczytałam wypowiedź i zamurowało mnie [BLOG]

Cezary Gmyz komentował w "Popołudniu" Radia TOK FM: Błaszczak mówi to chyba dlatego, bo nie pamięta, że najpiękniejsza polska tradycja jaką mieliśmy, to tradycja multikulturowości. To jest to za czym tęsknimy, kiedy mówimy o Polsce Jagiellonów - stwierdził publicysta "Rzeczpospolitej". - Polska była zasiedlana przez chrześcijan różnych wyznań, ale i Tatarów, Ormian, Żydów... To była wartość sama w sobie, która sprawiała, że Polska była potęgą polityczną. Polityka wielokulturowości Jagiellonów była prowadzona w sposób mądry, czego nie ma w wielu krajach Europy Zachodniej - dodał.

Daniel Passent: Organicznie nie zgadzam się z posłem Błaszczakiem. Świat coraz bardziej się otwiera. Od tego nie ma odwrotu - powiedział publicysta "Polityki". Zaznaczył jednak, że "polityka multi-kulti - otwarcia na imigrantów, udzielania schronienia ludziom prześladowanym politycznie, potrzebnym do pracy, ofiarom klęsk jak nędza powoduje pewne napięcia. - To nie jest tak, że jak obok nas zamieszka Murzyn, Arab czy Żyd, to wszystko przyjdzie bardzo gładko. Napięcia trzeba regulować. Jeden szaleniec nie może zmienić kierunku rozwoju ludzkości - stwierdził Passent.

Gmyz powiedział, że mniejszości dostają przywileje, których nie powinny mieć, a jednocześnie spycha się je do gett. Passent dodał, że nierozsądne przywileje dla mniejszości mogą razić. - Ale jeśli chcemy, by się integrowały, to trzeba im pomóc. Dać dostęp do szkoły, nauki języka - zaznaczył.

Sąd w Oslo skazał dziś Andersa Breivika na karę 21 lat więzienia za zbrodnię, jakiej się dopuścił ponad rok temu. Przeprowadził zamach w Oslo, w którym zginęło 8 osób, a następnie na wyspie Utoya zastrzelił 69 osób.Breivik najpewniej nigdy nie wyjdzie z więzienia - kara może być przedłużana. Morderca wyroku słuchał w spokoju, uśmiechając się. Powiedział, żeżałuje, że udało mu się zabić tak mało osób.

Prof. Płatek: W nas samych jest dużo z Breivika. Gdy jesteśmy homofobami, rasistami, mizoginami...

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (254)
Błaszczak krytykuje multi-kulti? Publicyści: Zapomniał o Polsce Jagiellonów
Zaloguj się
 • marpiosko

  Oceniono 61 razy 49

  Błaszczak to Błaszczak-czego wy,ludziska,wymagacie od niego?
  On niezdolny z natury.
  Tylko miernoty w najbliższym otoczeniu Kurdupla mają szansę,bo nie przyćmiewają żoliborskiego bożyszcza.
  I potem są skutki...

 • algomas

  Oceniono 49 razy 43

  Cos mi sie wydaje, ze prezes Kaczynski wezwie Blaszczaka na dywanik, bo z tego co wiem to sam lider PiS jest multi-kulti. Pradziadkowie pana Kaczynskiego mieli majatek pod Odessa, a wsrod przodkow ma on Polakow, Ukraincow, Bialorusinow i Litwinow. Matka chrzestna Prezesa byla Zydowka, ktora przezyla getto. Moze niech Profesor Staniszkis wytlumaczy Blaszczakowi jak to jest z ta nasza historia, bo Pani Profesor ma wsrod przodkow Polakow, Litwinow ( nazwisko Staniszkis jest litewskie), Niemcow, Ormian i Zydow. A Ludwik Dorn? Korzenie zydowskie po ojcu i polsko- niemieckie po matce. Zbigniew Wassermann, ktora mial krew polska i zydowska. Minister Stefan Meller, ktory byl polskim Zydem...Ksiadz Isakowicz- Zaleski tez pewnie na ten temat cos wie, bo ma w swoich zylach krew polska, ormianska i ukrainska.

  A w ogole to jeszcze w II RP etniczni Polacy stanowili okolo 65% ludnosci a katolicy jakies 62%. W przedwojennych kabaretach nabijano sie z kulawej polszczyzny Pilsudskiego ( nie mial etnicznych Polakow wsrod przodkow) i Jozefa Unruga. Najwybitniejsi polsct dowodcy z tego okresu pochodzili ze dobrych niemieckich rodzin.
  A nasi pisarze? Juliusz Slowacki mial matke Ormianke, Adam Mickiewicz ( nazwisko Mickiewicz pochodzi od bialoruskiego Micka, czyli zdrobnienia od imienia Dymitr)mial wsrod przodkow Polakow ( matka Majewska), Tatarow( babcia Tupalska) i oczywiscie Bialorusinow, z kolei Henryk Sienkiwicz byl wnukiem ochrzczonego Tatara. Mozna by godzinami pisac.....

  Poza tym w zylach zadnego z Jagielonow nie plynela ANI JEDNA kropla polskiej krwi! prosze sprawdzic!

  Wstyd Panie Blaszczak!

 • mordred

  Oceniono 48 razy 38

  Powinno się powołać komisję śledczą, mającą za zadanie zbadać, czy w sejmie nie jest rozpylana jakaś substancja obniżająca poziom intelektualny. Nasi posłowie nigdy nie należeli do tytanów intelektu, ale ostatnimi czasy pieprzą jak potłuczeni i wykazują oznaki kompletnego oderwania od rzeczywistości.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 48 razy 36

  Blaszak jest spadkobiercą tych światłych sił które w II RP leczyły ojczyznę z zarazy multi-kulti paleniem cerkwi i dyskryminacją mniejszości...co przyniosło skutki uboczne w postaci czkawki wołyńskiej...
  ..

 • cichy_kurt

  Oceniono 45 razy 29

  "Błaszczak mówi to chyba dlatego, bo nie pamięta, że najpiękniejsza polska tradycja jaką mieliśmy, to tradycja mulikulturowawości."
  Nie Błaszczak mówi żeby coś mówić a że sensu i logiki w tym nie ma to już inna sprawa. Powinno się wprowadzić obowiązkowy test na inteligencje dla osób ubiegających się o mandat poselski kandydat który nie przekroczy IQ w skali Wechslera 69 powinien dostać zakaz piastowania funkcji publicznych (nie było by Błaszczaka, Suskiego itp)

 • drakuspl

  Oceniono 30 razy 26

  I wy się dziwicie że PO ciągle wygrywa? Dopóki istnieje ten cały zakichany PiS to się nie zmieni.

 • yani-51

  Oceniono 30 razy 24

  P."blaszczy-blyszczyk" skonczyl pan tyle lat edukacji szkola srednia ...studia...zapewne jakas praca dyplomowa...i teraz po tylu latach pokazuje sie pan jako.....

  wyksztalcony ... i d i o t a....
  .stracone lata i pieniadze
  zal na pana patrzec i sluchac,tak po ludzku p o p r o s t u..... zal

 • jerzysm42

  Oceniono 28 razy 24

  Brevikowi teraz zależy tylko na tym, żeby o nim mówiono.
  Błaszczakowi też.

 • jusand

  Oceniono 26 razy 22

  Tytul magistra nauk historycznych ob Blaszczak Mariusz otrzymal na Uniwersytecie Warszawskim.
  To nie jest zaszczyt dla tej zasluzonej uczelni.
  A teraz po ludzku mowiac temu lizodupowi
  ch...j ci w d....pe
  ament

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX