Ziobro pisze list do Kory. Sipowicz odpowiada: "Na jej plecach chce budować swą marną popularność"

- Wydaje nam się, że pan Ziobro na plecach Kory chce budować swą marną popularność - tak Kamil Sipowicz komentuje portalowi Gazeta.pl list lidera SP. Ziobro zaapelował, by "Kora przestała brać udział w akcji promowania narkotyków".
"Jest Pani osobą publiczną, dla wielu ludzi swoistym autorytetem. Dlatego zwracam się do Pani, aby przestała brać udział w akcji promowania narkotyków, której stała się Pani, mam taką nadzieję, mimowolnym symbolem" - czytamy w liście, o którym Ziobro poinformował na konferencji prasowej. Według Ziobry celebryci, a także część - jak mówił - "poważnych mediów mainstreamowych" używa przykładu Kory jak argumentu na rzecz tezy, że "ściganie za narkotyki jest złe".- Kora nie będzie odpowiadała na list pana Ziobry - powiedział portalowi Gazeta.pl Kamil Sipowicz, partner Kory. - Wydaje nam się, że pan Ziobro na plecach Kory chce budować swą marną popularność. Jeżeli mu tak zależy na zdrowiu Polaków, to niech pójdzie do jakiejś kliniki, gdzie leczą alkoholików, i zobaczy, w jaki sposób oni cierpią. Co roku 30 tys. alkoholików umiera w Polsce na choroby alkoholowe. Może w takim razie jego partia wprowadzi prohibicję alkoholu, skoro tak kocha nasze polskie zdrowie. Na pewno Kora nie popularyzuje marihuany - dodał.

Będzie umorzenie?

Jeszcze we wrześniu może zakończyć się śledztwo w sprawie przesyłki z marihuaną zaadresowanej na psa Olgi Jackowskiej. Sprawę prowadzą celnicy, a nadzoruje mokotowska prokuratura. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Polska Agencja Prasowa w źródłach zbliżonych do prokuratury, to śledztwo może zakończyć się umorzeniem gdyż w tego typu sprawach trudno jest udowodnić adresatowi przesyłki, że ją zamawiał.

To właśnie od przesyłki znalezionej 10 czerwca przez psa celników wszystko się zaczęło. W nadanej w Stanach Zjednoczonych i adresowanej na partnera wokalistki Kamila Sipowicza oraz jej psa Ramonę paczce znajdowało się 66 g suszu. Sama artystka, podczas przeszukania w jej domu, wydała policjantom 2,83 g marihuany.

Sprawą zajęły się dwie prokuratury - żoliborska, która prowadziła śledztwo ws. narkotyków znalezionych w domu, i mokotowska, która nadzoruje śledztwo prowadzone przez celników, a dotyczące przesyłki. Prokuratura żoliborska skierowała do sądu akt oskarżenia wobec Olgi Jackowskiej. Jest ona oskarżona o posiadanie 2,83 g marihuany, za co grozi jej do trzech lat więzienia.

Apel polityków i artystów

Decyzja prokuratury budzi wiele emocji w środowisku polityków i artystów. Część z nich wystosowała specjalny apel, w którym podkreśliła, że "niewielka ilość marihuany może być zgodnie z ustawą podstawą do niepodejmowania żadnych działań przez prokuraturę, a tak się jednak nie dzieje". "Domagamy się wycofania zarzutów wobec piosenkarki, umorzenia sprawy przez prokuraturę oraz zmiany prawa" - napisano w oświadczeniu popartym m.in. przez Andrzeja Olechowskiego, Jacka Poniedziałka, Magdalenę Środę, Wandę Nowicką, Ryszarda Kalisza, Janusza Palikota, Marka Balickiego, Liroya, Mariusza Trelińskiego czy Andrzeja Chyrę.

W myśl ustawy antynarkotykowej za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do 3 lat więzienia, ale w przypadkach mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Gdyby udowodniono komuś posiadanie znacznej ilości narkotyków, groziłoby mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (33)
Ziobro pisze list do Kory. Sipowicz odpowiada: "Na jej plecach chce budować swą marną popularność"
Zaloguj się
 • kamilakarabasz

  Oceniono 23 razy 23

  Niech politycy przestaną promować alkohol przychodząc nawaleni do parlamentu i niech nie zamieniają hotelu sejmowego w pijacką melinę.

 • adalbert.13

  Oceniono 17 razy 17

  Ramona mu mordę liże, temu zerze.
  Nie dam na niego dobrego słowa powiedzieć.

 • cichy_kurt

  Oceniono 16 razy 16

  Ziobro co wystąpienie to gorzej on chyba nie rozumie że jego czas w polityce minął

 • thezydor

  Oceniono 11 razy 11

  zbyszek za to woli legalne narkotyki, czyli wino podczas świętej komunii... :)

 • maciekblysk

  Oceniono 12 razy 10

  Wychodzi na to że dla Ziobry najważniejszą w tej chwili sprawą dla kraju jest 2,83 g u Kory. Tak coś mi się wydaje, że całymi dniami siedzi i myśli komu by dokopać żeby zarobić parę punktów wyborczych. Najbardziej się wygłupił przy sprawie doktora G za która musiał przepraszać i płacić odszkodowanie. Strach pomyśleć do czego ten polityk jest zdolny bo wówczas rozpętał taką burze że ilość przeszczepów drastycznie spadła i nie widział w sobie winy.

 • rbik53

  Oceniono 10 razy 10

  ...kolejny idiota na polskiej scenie politycznej...

 • krukpl

  Oceniono 10 razy 10

  kora list powinna spalić a nagranie na youtube

 • bibelotx77

  Oceniono 9 razy 9

  To Ziobro promuje ziolo bo najwiecej o nim mowi. A Kore bola stawy i ziolka jej pomagaja. Skromnie nic nie mowi na ten temat.

 • arvelli_net

  Oceniono 7 razy 7

  ... czy kąpiąc się w swojej wannie z laptopem ZERO był pod wpływem narkotyków czy też to była swoista gra przedwstępna???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX