Słaba opozycja kluczem do triumfów PO. "Zasługują na czerwoną kartkę" [PUBLICYŚCI]

Mimo bardzo złych ocen, jakie zbiera rząd Donalda Tuska, jego partia prowadzi w sondażach. Z dużą przewagą. Wg najnowszego badania na PO chce głosować 35 proc. Polaków, a na PiS 27 proc. - Platforma ma dobrą sytuację dlatego, że konkurencja jest taka, jaka jest - komentował w TOK FM Michał Szułdrzyński.
Sondaże przeprowadzone po wybuchu afery Amber Gold konsekwentnie pokazują, że sprawa nie zaszkodziła partii rządzącej.

Według najnowszego badania, przeprowadzonego dla RMF FM, na Platformę Obywatelską chce głosować 35 proc. wyborców.

PiS może liczyć na 27 proc. głosów. SLD popiera 11 proc. Polaków, Ruch Palikota 7 proc. a PSL - 6 proc.

Sondaż przeprowadzony w ubiegłym tygodniu dawał PO 36 proc. poparcia.- Obserwujemy bardzo duże "rozjechanie się" sondaży poparcia dla rządu i premiera oraz sondaży dla partii politycznych. Widzimy niskie poparcie dla rządu, w sondażach dla partii - PO ciągle prowadzi. Z dużą przewagą. Widać, że Platforma ma dobrą sytuację, bo konkurencja jest taka, jaka jest - komentował w "Poranku Radia TOK FM" Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej".

Czerwona kartka dla opozycji

Zdaniem Tomasza Machały cała opozycja zasługuje na czerwoną kartkę. Ale publicysta jest przekonany, że ostrzeżenia nie robią wrażenia na partiach opozycyjnych. O czym najlepiej świadczy to, że Jarosław Kaczyński po jesiennym drugim expose premiera przedstawi swoje wystąpienie. Ale nie będzie to część sejmowej debaty, tylko "wystąpienie na własnych zasadach".

- Nie spodziewam się więc zmian w sondażach. Chyba że PiS i Jarosław Kaczyński zaczną brać udział w grze politycznej na normalnych zasadach - mówił Tomasz Machała z portalu Natemat.pl.

Wg komentatora Poranka Radia TOK FM jedyną możliwością, żeby Prawo i Sprawiedliwości zaczęło wygrywać w sondażach, jest... stworzenie własnej firmy badawczej. - I ta firma będzie przedstawiać sondaże we własnej gazecie. Inaczej Jarosław Kaczyński dostawać będzie lanie - stwierdził Machała.

Pozorny fenomen Platformy [BLOG]

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (44)
Słaba opozycja kluczem do triumfów PO. "Zasługują na czerwoną kartkę" [PUBLICYŚCI]
Zaloguj się
 • marqr

  Oceniono 13 razy 11

  Jedyną możliwością, żeby Prawo i Sprawiedliwości zaczęło wygrywać w sondażach, jest... stworzenie własnej firmy badawczej. - I ta firma będzie przedstawiać sondaże we własnej gazecie.
  Pierwsze kroki zrobiono.

 • ciemnyludd

  Oceniono 10 razy 10

  Ostatnio już nawet Kaczyński z Millerem NA JEDNYM JADĄ WÓZKU, w skali surrealistycznego RZĄD JEST DO NICZEGO". jeżdżąc przy tym autostradami zbudowanymi przez znienawidzonego "TUSKA"..... oraz wchodząc do nowiutkich stadionów, dworców oraz lotnisk.... PSL-u nie widać i nie słychać odkąd załatwili swoją "dolę"... A nad wszystkim unosi się Palikot, niczym Archanioł Gabriel z ognistym mieczem w dłoni dla obrony Maryśieńki...

 • villk

  Oceniono 7 razy 7

  w Polsce nie ma opozycji ....bo trudno uznac za Polityczna opozycje prawicowe oszołomstwo kture swoja pozycje buduj tylko i wylacznei w oparcu o kontestacje rzadu ..--to tylko jest dobre w kategori kabaretu , ale trudno tez uznac zakonstruktywną opozycje ruch Palikota zbyt populistyczny i w swej masie i podparty pogrobawacami rodem chyba jescze z grunwaldu--(co ciekwae podpierajacymi tez rzad)--(ciekawe kto jescze kojarzy grunwald?)

  jedyna prawdziwa opzycje władzy ujawniła sie w styczniu i lutym 2012 poskakujac na ulicachw sprawei ACTA , ale do tego by polityka polska oparla sie na tak fundamentalnych sprawach jak spreciw wobec polityki pro ACTA to jeszcze chyba--(przy tych elitach )długa droga,.Dlatego traktuje to bardziej jako opozycje społeczno czywilizacyjną, ale jescze nie polityczna.

  villk.blox.pl/html

 • kolega77

  Oceniono 7 razy 5

  Te systematyczne baty w "kaczy kuper"zaczynają budzić już współczucie./ale i radość/

 • demolka666

  Oceniono 9 razy 5

  cokolwiek pisobolszewia zrobi to i tak to nic im nie da, paranoików z ciemnogrodu jest w naszym kraju coraz mniej, kaczyści nie mają szans na wygranie czegokolwiek, będą jeszcze przez kilka lat siać zamęt, rzucać oszczerstwa, kłamać aż wszystkie mohery nie wymrą i będzie spokój :)

 • sacco

  Oceniono 4 razy 4

  Wszystko przez upiora - Kaczora. Nawet dobry wynik PO w sondażach.
  Czerwona kartka dla Kaczora za aferę hazardową. Czerwona kartka dla Kaczora za kumoterstwo w PSL. Kiedy Kaczora wyrzucą już z boiska dostanie od GW czerwoną kartkę za pozbawienie wyborców alternatywy wyborczej dla PO i opuszczenie swojego beretowego elektoratu. W średniowieczu Żydzi zatruwali chrześcijańskie studnie. Teraz zatruwa je Kaczor.

 • gregorry1953

  Oceniono 7 razy 3

  Kaczyński i cały PiS jest mentalnie osadzony w XIX w. i taką ma wizję świata, w tym Polski. Ani koncepcja Dmowskiego ani Piłsudskiego nie mają dziś racji bytu. Jeżeli Kaczor tego nie zrozumie, to nigdy żadnych wyborów nie wygra.

 • a.k.traper

  Oceniono 5 razy 3

  Jarosław Kaczyński nie dostosuje się do ogólnych zasad z dwóch powodów, pierwszy to przekonanie, że jego racja i pomysły sa jedynie słuszne a drugi to nieopłacalność polityczna ew. wygranych wyborów.
  Swoje "expose" wygłasza jedynie po to by utrzymać swoich wyborców przy dotychczasowym wyborze, jedynym rozwiązaniem które by przyniosło zyski PiS i podniosło jakośc w tej partii jest współpraca z innymi partiami, gdyby zrobili to z PO zyskalibyśmy my, w ten sposób zyskują tylko ci co załapia sie na stołki z nadzieją, że kadencja będzie pełna.

 • sacco

  Oceniono 5 razy 3

  Wszystko przez tę brzydką opozycję. Kaczor zawinił nie tylko kryzysowi ale i wzrostowi poparcia dla partii aferzystów. To przez Kaczafiego muszę głosować na złodzieji, aferzystów od hazardu, cwaniaków z parafinansowych instytucji i nie mogę się cieszyć z Euro. Kiedy wreszcie Kaczor zginie i przepadnie - z rozkoszą nie zagłosuję na platformę. Inaczej MUSZĘ. Tusk musi a ja muszę na Tuska. Taki przymusowy przymus.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX