"Błaszczak ideowo z Breivikiem? Jego problem, ale niech milczy na litość boską i nas w tę breję nie wciąga"

"Sprawa Breivika znana jest na całym świecie od roku, ale musiało to nam się przytrafić - a musiało, to jasne - że czołowy polityk PiS, szef największego klubu opozycyjnego w polskim parlamencie, zdeklarowany katolik, otwarcie solidaryzuje się ideowo z przerażającym ksenofobem i mordercą" - pisze w "Polityce" Stanisław Tym.
Tym w najnowszym wydaniu "Polityki" odnosi się do słów Mariusza Błaszczaka, który na antenie TOK FM stwierdził, że polityka multi-kulti w przypadku Breivika pokazuje, że prowadzi donikąd. Polityk powiedział: - Chodzi o to, żebyśmy rozsądnie podchodzili do kwestii imigrantów, szczególnie tych imigrantów, którzy nie integrują się ze społecznością, a tak jest w przypadku państw Europy Zachodniej i niestety pewnie ten proces też nas czeka.

Tym: Niech nas Błaszczak w tę breję nie wciąga

"Musiało to nam się przytrafić - a musiało, to jasne - że czołowy polityk PiS, szef największego klubu opozycyjnego w polskim parlamencie, zdeklarowany katolik, otwarcie solidaryzuje się ideowo z przerażającym ksenofobem i mordercą. Jak to się wszystko Błaszczakowi w mózgownicy zgadza!" - komentuje Stanisław Tym.

Felietonista dodaje, że, oczywiście, można powiedzieć, że poglądy Błaszczaka są jego sprawą, ale... "Niech milczy na litość boską. Niech nas w tę breję nie wciąga" - apeluje Tym. I podsumowuje: wielokulturowość Europy jest faktem i nie trzeba lecieć do Nowego Jorku, żeby ją zaobserwować. Wystarczy pojechać do... Suwałk. "Nie powiem, że to wieża Babel, ale po prostu świat. Normalny, dzisiejszy świat. I przyznam, że wstydem wieje z tej Wiejskiej ulicy w stolicy" - pisze publicysta.

Cały komentarz w najnowszej "Polityce".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (40)
"Błaszczak ideowo z Breivikiem? Jego problem, ale niech milczy na litość boską i nas w tę breję nie wciąga"
Zaloguj się
 • minkat

  Oceniono 19 razy 15

  Najlepsze jest to, ze Plaszczak czesciowo mial racje - emigranci musza uczyc sie jezyka i dopasowywac do panujacych zwyczajow(co nie znaczy, ze maja kompletnie porzucic wlasna kulture) - ale tym Breivikiem strzelil sobie w kolano.

 • paw73

  Oceniono 27 razy 15

  Twierdzenie mediów ,że "Błaszczak ideowo powiązany z Breivikiem", byłoby uzasadnione ,gdyby dodać do tego takie typy jak; posłanka PiS Pawłowicz, poseł PiS Pieta, poseł PO Żalek , minister i poseł PO Gowin, posłanka PO Radziszewska.
  PiS i PO to partie rasistowskie+ homofobiczne+ antysemickie i ksenofobiczne! Do PO i PiS należy dodać również PSL i Solidarną Polskę oraz inne skrzydła prawicy , z Korwinem Mikke na czele.

 • kuchel

  Oceniono 22 razy 14

  To sa przede wszystkim poglady Kaczynskiego, Blaszczak mowi to, co mu führer kaze.

 • ciemnyludd

  Oceniono 26 razy 12

  Błaszczak NIE MÓWI, Błaszczak ODTWARZA... dlatego komentowanie Błaszczaka MA NIEWIELE SENSU....

 • adalbert.13

  Oceniono 19 razy 9

  Błaszczak doskonale wiedział co i do kogo mówi.
  Jego target to męczennicy comiesięczni na przedmieściu bruk szlifujący.
  Będą mieli duży show pod koniec września. Wczoraj wydalili pierwsze komunikaty:
  "Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" podjęła decyzję, że weźmie udział w manifestacji
  pod hasłem "Obudź się Polsko", która ma się odbyć 29 września w Warszawie. Marsz
  środowisk Radia Maryja i PiS będzie poświęcony krytyce rządu."

 • zyga728

  Oceniono 18 razy 8

  Co wy chcecie od Błaszczaka? On sam dopiero z komentarzy pojął, że wydalił coś nie tak...

 • arvelli_net

  Oceniono 13 razy 7

  ... Panie Stanisławie, a czego mogliśmy spodziewać się po takim człowieku jak błaszczak lub innym pisowcu??... powiedzenie "Co w ustach, to i w sercu" nie jest taki przestarzałe... żałuję jednak że błaszczak ominął niewątpliwą dla niego przyjemność wizyty na wyspie Utøya w czasie "wizytowania" przez onego... dzisiaj spadkobiercy mówiliby to samo co on? czy może coś innego?... bo jeśli coś innego to z błaszczakiem i jego teoriami jest nie tak...

 • big_gadu

  Oceniono 8 razy 6

  Prawidłowo - w imie walki o władzę wysadzimy nasze szalupy i zrobimy dziury w dnie statku !

  Bo PIS jest Hitler i jego pachołki !

 • rotterdamus

  Oceniono 14 razy 6

  Nie rozumiem wciaz, w czym rzecz?
  Przeciez Szanowni wyborcy ,znali i znaja poziom oraz "pochodzenie" kazdego z politykow.
  Przeciez 90% z nich to poziom PRL/PGR-u,wiec takie "'konkluzje"jak ta,p.Blaszczaka...i wiele innych podobnych wypowiedzi,na Wiejskiej to norma.Jesli wpuszcza sie stado prosiat do do domu,to pozniej pozniej nie biadoli,ze wszystko upackane lajnem.Gdzie LOGIKA???!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX