"TVN wspiera Korę i szydzi z Ziobry, bo lemingi kochają celebrytów, a nienawidzą prawicy"

TVN wspiera Korę i szydzi z Ziobry, bo lemingi kochają celebrytów, a nienawidzą prawicy - pisze w "Rzeczpospolitej" Piotr Zaremba. Publicysta "Uważam Rze" w komentarzu do sprawy zarzutów dla Kory za posiadanie marihuany stwierdza, że w Polsce brakuje dziś opinii środka - "nie ma miejsca na neutralność".
"Dziś można być albo obrońcą kultury narkotycznej, albo próbować ją powstrzymać" - pisze w "Rzeczpospolitej" Piotr Zaremba. Stwierdza, że Zbigniew Ziobro słusznie apelował w liście do piosenkarki, by nie odgrywała roli symbolu w kwestii zażywania marihuany.

Publicysta "Uważam Rze" przypomina też wywiad wokalistki Maanamu dla "Wprost", w którym "głosiła, że trawa to nic groźnego". I piętnuje TVN za wyszydzanie Ziobry i stawanie po stronie Kory w jej sporze z wymiarem sprawiedliwości.

"Bo lemingi kochają celebrytów, a nienawidzą prawicy"

Według Zaremby w zdominowanej przez dyskurs medialny rzeczywistości Polski ("życie toczy się w mediach") brak dziś jest opinii umiarkowanych, wyważonych. "Bo wszystko jest nasze albo wasze, nie ma miejsca na neutralność" - podkreśla komentator "Rz". Przywołuje też przykład dziennikarza RMF FM i TVN Konrada Piaseckiego, zaatakowanego w sieci przez prawicowych internautów za (jawnie sarkastyczne - red.) stwierdzenie o potrzebie legalizacji wszystkich narkotyków.

I to dlatego według niego "TVN, telewizja kiedyś w sprawach obyczajowych ostrożna, staje dziś w pro-Korowym froncie": "Bo lemingi kochają celebrytów, a nienawidzą prawicy".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (32)
"TVN wspiera Korę i szydzi z Ziobry, bo lemingi kochają celebrytów, a nienawidzą prawicy"
Zaloguj się
 • limanowa2009

  Oceniono 9 razy 9

  Przed chwilą słuchałem rozmowy z Piotrem Skwiecińskim - tamten to dopiero jest nawiedzony.
  Nie bardzo rozumiem dlaczego zapraszają go do audycji.

 • p-y_t-x

  Oceniono 8 razy 8

  Dlaczego Zaremba uważa pisobolszewię za prawicę? Z PiS-u taka prawica jak z Zaremby dziennikarz. Może myli mu się "prawiczek" Yarkacz z "prawicą"?

 • ciemnyludd

  Oceniono 10 razy 8

  LEMINGI nie lubią KARTOFLANYCH, ale wcale nie nie lubią PRAWICY, bo Lemingi same są prawicą... Jeżeli te KATYŃSKO - SMOLEŃSKIE GUSŁA na Krakowskim Przedmieściu miały by być wyznacznikiem PRAWICOWOŚCI, wtedy za SKRAJNĄ PRAWICĘ należałoby chyba uznać już tylko SZPITAL PSYCHIATRYCZNY... Korę da się rzeczywiście lubić bo to artystka WYJĄTKOWA, ale już na pewno nie można uznać JEDNOPROCENTOWEGO ZIOBRĘ za polityka wyjątkowego, ale raczej przeciwnie, bo teza "ZEROWA" MILLERA sprawdza się ostatnio wyjątkowo dokładnie......

 • jw11

  Oceniono 11 razy 7

  Zaręba nie jest lemingiem i mu z tym smutno

 • krukpl

  Oceniono 9 razy 7

  straciłem czas myślałem że w tym artykule będzie coś ciekawego a tu co powiedział koleś z uważam rze w rzepie

 • acototak

  Oceniono 5 razy 5

  Panie Zaremba, ja panu zdrowia życzę.

 • sisi64

  Oceniono 7 razy 5

  Zaremba to wstretna, wredna, pisuarowa szczekaczka!

 • filut69

  Oceniono 6 razy 4

  Sepleniący smoleński ścierwojad się odezwał, przedstawiciel mendiów "niezależnych"

 • klara551

  Oceniono 4 razy 4

  Media to i pan Zaremba i Paradowska i Sakiewicz i jeszcze paru innych. Zdecydujcie państwo z mediów co chcecie prezentować.Większość z was jest nawiedzona i związana z jakąś opcją. Jak nie potraficie bez tego pisać to wasza sprawa.To wy musicie zostawić swoje poglądy w domu i rzetelnie informować. To wy piszecie pod partyjne potrzeby a łkacie o braku neutralności.Może by pan tak choć bąknął o zmartwychwstaniu rzetelności dziennikarskiej. A może pan nie wie co to jest rzetelność.?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX