Amber Gold? "Za dużo niewyjaśnionych faktów, żeby to był przypadek"

- Dziewięć wyroków w zawieszeniu, niezarządzenie wykonania kary, zaniechania pani prokurator. Za dużo jest niewyjaśnionych faktów, żeby to był przypadek - mówi o aferze Amber Gold Ryszard Kalisz. W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" szef komisji sprawiedliwości postuluje reformę polskiej prokuratury.
Czy za dopuszczenie do afery odpowiada system, czy może "błędy konkretnych ludzi" (jak mówili w Sejmie prokurator Seremet, premier, czy minister Jarosław Gowin)? - Oczywiście że błędy popełnili ludzie, ale system je umożliwiał - odpowiada Kalisz. I wylicza: - Z powodu mnogości studentów i czasami niezbyt dobrej kadry obniżył się poziom szkolenia na wydziałach prawa. Reformy aplikacji do zawodów prawniczych, które wprowadził Zbigniew Ziobro, doprowadziły do tego, że obniżył się też poziom tych aplikacji.(...) wybierane są osoby, które nie prezentują należytego poziomu.

- W prokuraturze ze świeczką szukać ludzi, którzy znają się na rynku kapitałowym - twierdzi Kalisz. - Prokuratorzy nie mając o tym pojęcia, proszą o opinie biegłych, a takich biegłych też jest niewielu. Kierują więc pytania do biegłych z zakresu rachunkowości, księgowości, a to zupełnie inna dziedzina - zwraca uwagę polityk lewicy.

Jak przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości chce reformować prokuraturę? Więcej w wywiadzie z politykiem SLD

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (10)
Amber Gold? "Za dużo niewyjaśnionych faktów, żeby to był przypadek"
Zaloguj się
 • neumarkt

  Oceniono 1 raz 1

  no cóż Panie Jarku, sojusz a Abepe Michalikiem pogłębia się. Już za pan brat z prezydentem Komorowskim! Michalik nawrócił się nareszcie na racjionalny ogląd świata! Chwała mu za to!

 • ciemnyludd

  0

  Czyli znowu TUSK Z PUTINEM ?

 • milorex10

  Oceniono 6 razy 0

  To nie przypadek, że rzecz się dzieje w Gdańsku. Matecznik PO daje szerokie możliwości działania i nadzieję na duże pieniądze.

 • demolka666

  Oceniono 6 razy 0

  a ten co sobie poprawi wizerunek, to zaraz bąka puści jak teraz i kicha, znowu włazi w paranoiczne buty bolszewika - ten chłop nigdy niczego, tak od początku do końca, nie zrobił w swoim życiu - miał okazję coś zrobić gdy byl ministrem przy okazji sprawy Olewnika - nie zrobił NIC, a teraz jakieś działa spiskowe wytacza - żenada rysiu, żenada

 • j4s4

  Oceniono 3 razy -1

  ... faktem i to żywym jest w tym wszystkim papuga, kauzyperda lub jak niektórzy mówią ( poprawnie ) obrońca prezesa AG i to jest wyjaśnienie "faktów"!

 • pannamarianna777

  Oceniono 6 razy -2

  Problem przyciągający uwagę Polaków.
  Ilość komentarzy pod wypowiedzią posła Kalisza pokazuje na co mu przyszło
  Obojętność i oczekiwanie aby zniknął z polityki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX