Twitter ocenia wystąpienie Kaczyńskiego: "Polska drugą Grecją!"

- "Spokojna siła". "Konkret". "Jesteśmy świadkami rodzenia myszy" - to kilka opinii z polskiego Twittera, który o 13 pochylił się nad wystąpieniem Jarosława Kaczyńskiego. Twitterowicze mieli kłopot z ustaleniem głównego wątku wystąpienia. Honoru prezesa bronił europoseł Ryszard Czarnecki.
- "Kaczyński wystartował. Na razie jak u Mitteranda: spokojna siła... PiS-Alternatywa-dobry pomysł. Trzeba to powtarzać i 1000 razy - choć to przecież oczywiste. Kaczyński: walka z bezrobociem - plan na 10 lat! Konkret. I pokazuje, że ma plan" - entuzjazmował się Czarnecki. Był chyba najaktywniejszym politykiem na mikroblogu. Co chwila komentował słowa szefa swojej partii.

"Rysiek, uspokój się"

- "Rysiek, uspokój się! Prezesa nie można spokojnie wysłuchać! Celowo to robisz? Sabotaż jakiś? Bo doniesem komu trza..." - zakpił szybko (wyrzucony z PiS) europoseł PJN Marek Migalski. Dołączył do niego Wojtek Szacki z "Gazety Wyborczej" - "Ryszard Czarnecki wytrwale pracuje na diamentową statuetkę im. Wacława Jarząbka" - oceniał.

Tusk porządzi kilkanaście lat?

Poza politykami PiS przemówienie prezesa przyjęte było raczej chłodno. - "Cóż, kilka lat temu prognozowałem rządy Tuska na 7 lat. Tymczasem - za sprawa takiej opozycji - zapowiadają się na lat kilkanaście" - napisał Eryk Mistewicz. Prezesa natychmiast w obronę wziął Czarnecki: - "Mistewicz z Centrum Informacyjnego Rządu. Slogany anty-PiS, pochwały Tuska za wszystko, łącznie z Amber Gold. Śmieszne. Ale ekspert" - drwił europoseł PiS. I zapewniał: - "To nie plan polityczny na "1 sezon", jak mówiły media - ale na 2-3 kadencje. To nie tylko taktyka, ale już strategia".

Gimnazja to zły pomysł?

Na Twitterze na bieżąco komentowane były niemal wszystkie pomysły przedstawiane przez szefa PiS: - "Likwidacja gimnazjów - twardy, kolejny konkret JK. To nie żadne bla-bla i że PO zła, bo zła" - pisał Ryszard Czarnecki. - "Jeśli chodzi o gimnazja, PiS ma moje pełne poparcie :)" - deklarował Konrad Piasecki z RMF. A dziennikarz Błażej Strzelczyk krytykował inne edukacyjne pomysły: - "język polski, historia, religia ważniejsze od matematyki, fizyki i chemii. Będzie kraj humanistów bez pracy. Wybawcy z PiS".

O co chodziło?

Jaki był przekaz szumnie zapowiadanej konferencji Prawa i Sprawiedliwości? Tomasz Kuzia: - "Niestety, im dalej w las, tym bardziej dochodzę do wniosku, że jesteśmy świadkami rodzenia myszy". Michał Kolanko przyznał bezradnie: - "Trudno stwierdzić, czemu to wystąpienie miało służyć". Pomysł ma Konrad Piasecki: "Sondaże wytyczają strategię. Głównym przekazem PiS będzie teraz hasło "jesteśmy alternatywą dla rządzących". JK powiedział to z 5 razy".

Tygodnik "POLITYKA" chciał pomóc i zaproponował hasło: "Polska drugą Grecją!".

Na skuteczność prezesa Prawa i Sprawiedliwości wskazywał niezawodny Ryszard Czarnecki: - "Kaczyński w Warszawie wyparł medialnie Komorowskiego na Jasnej Górze" - ogłosił.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Twitter ocenia wystąpienie Kaczyńskiego: "Polska drugą Grecją!"
Zaloguj się
 • neumarkt

  Oceniono 21 razy 21

  No cóż, dziadulo, jak zwykle bredzi. To są pobożne życzenia schodzącego ze sceny politycznej skompromitowanego faceta (7 wyborów przegranych!) z daleko posuniętą demencją starczą. Jaruś chce zwiększenia ilości godzin nauki historii, wiedzy humanistycznej i ... nauki religii! A co z posadami z tak wyedukowanymi absolwentami? Czyżby prezes chciał odwrócić koła historii? Sekularyzacja gwałtownie bieży, (vide Czechy, 70% nieochszczonych) brak kadr technicznych napędzających postęp i rozwój przemysłu. Kaczyński obudź się sam lub zamilknij!

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 17 razy 17

  "I pokazuje, że ma plan" - entuzjazmował się Czarnecki, na razie plan Konina dla Hofman.

  "Spokojna siła" kupy śmiechu z przewaga kupy.

  "Polska drugą Grecją!", bracia Grecy mogą się posiłkować wyprzedażą wysepek a my
  co najwyżej własnych narządów do Chin.

 • rbik53

  Oceniono 9 razy 9

  ... Ricardo Szwarc to mój ulubiony komediant i dyżurny czopek prezesa...

 • wariat124

  Oceniono 11 razy 9

  Kaczyński paranoik ubrany w brunatną koszulę.

 • wlomat1

  0

  Poska drugą Grecją? Hura!!!!!!!! Hura!!!!!!!!! Niesamowite!!!!!!!!! Super wiadomość!!!!!!!! Napiszcie może jeszcze tylko kiedy przeciętny Polak będzie aż tak zamożny jak przeciętny Grek ?>?>?>?>?>?

 • mocz-nick

  Oceniono 13 razy -3

  Tak, tak, Węgry to też miał być kraj przegrany, z panoszącym się "faszyzmem" Orbana, z tłamszeniem "wolności mediów" itp. Michnik w swoim stylu wypocił sążnisty tekst do braci Madziarów itp. Słowem troska o "standardy" po całości, jak to nad Wisłą (bo u nas te standardy takie wysokie, jak pokazała sprawa Zyzaka (na marginesie, Orianie Fallaci wolno mieć zwoje zdanie o Wałęsie: "próżny ignorant" i Passent będzie ze swadą o tym gawędził, natomiast jak Zyzak napisze złe słowo o Wałęsie, to jesto to "szczanie na pomnik"), gwałcenia Ukrainek, Amber Gold, zarzutów dla dziennikarzy Wprost, padaki podwykonawców na wszytskich inwestycjach drogowych. Jak jest naprawdę, widać po wskaźnikach ekonomicznych i poparciu dla "faszystów" na Węgrzech. Za chwilę wszyscy będą robić pod siebie jak im zielona wyspa da po dupie. Jeszcze niedawno "fajni Polacy" metkowali "oszołomem" każdego, kto śmiał wątpić w sens przyjęcia euro. Nie ma jednego, który by odszczekał.

 • nodens_pn

  Oceniono 22 razy -16

  Co komu po popisach oratorskich Donalda T.,
  brata Masy i Kiełbasy, wnuka dziadka z wermachtu - jak sam o sobie mówi?
  Mało nasłuchałem się wokalistyki tego kłamcy? Mało naoglądałem tych wszystkich spektakli przygotowanych przez medialnych rzeźników od robienia kichy? Mało, my wszyscy, naoglądaliśmy się tej hucpy z obietnicami ofensyw legislacyjnych i zapowiedzi nocowań w sejmie, aby ponoć gonić posłów do roboty. W sejmie, ta zakała i wstyd Kaszubów był jeden dzień, szuflady pełne ustaw, okazały się szufladami pełnymi świerszczyków i dili z Sobiesiakami, Rosołami i Drzewieckimi, zaś to, co najlepiej T. wychodziło, to szemrane, cuchnące czymś najgorszym na świecie, szeptanki z Putinem na sopockim molo.

  Wolę Kaczyńskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX