PiS przygotowuje raport o "amberpaństwie". Teza wyjściowa "dość dramatyczna"

- Przygotowujemy raport o "amberpaństwie", o tym, w jaki sposób zielona wyspa zamieniła się w bursztynowe bagno, w jaki sposób rządy Platformy oplotły polskie państwo swoimi interesami - poinformowali posłowie PiS.
- Ten raport będzie przede wszystkim opisywał stan wiedzy, jaki mamy na dzisiaj, wszystkich tych rzeczy zebranych razem, które świadczą o tym, jak bardzo sprawa Amber Gold i OLT Express była powiązana z układami interesów, towarzyskimi, biznesowymi, na Pomorzu - powiedział Krzysztof Szczerski z PiS na konferencji prasowej.

Debata jeszcze raz?

Szczerski razem z Andrzejem Dudą zapowiedzieli, że raport powstanie jeszcze we wrześniu i - jak mają nadzieję - zachęci parlament do ponownej dyskusji na temat powołania komisji śledczej.

- Teza wyjściowa [raportu - red.] jest dość dramatyczna: działania polskich władz ws. Amber Gold i OLT Express naruszają przynajmniej dwa z artykułów polskiej Konstytucji, a jak państwo wiedzą, oznacza to Trybunał Stanu - powiedział Duda. Wyjaśnił, że "bezwzględnie naruszone" zostały artykuły drugi i piąty Konstytucji. Chodzi o naruszenie bezpieczeństwa obywateli i zasad funkcjonowania państwa prawa.

Co dogoni premiera?

Raport będzie sumą tego czego posłowie dowiedzą się w ministerstwach i prokuraturze okraszony pikantnymi cytatami z mediów. - Fakty pana premiera dogonią. W najgorszym razie w postaci naszego raportu, a wtedy mogą go przywalić - mówi Szczerski.

Kwiatkowski "z dystansem intelektualnym"

- Patrząc na pracę różnych śledczych PiS jak Antoni Macierewicz, agent Tomek czy piłkarski śledczy Jan Tomaszewski podchodzę do tego z dużym dystansem intelektualnym - mówi były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski z Platformy Obywatelskiej. - Mówiąc trochę żartobliwie praca sejmowych śledczych ma tyle wspólnego ze śledztwem co krzesło z krzesłem elektrycznym - dodaje.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (18)
PiS przygotowuje raport o "amberpaństwie". Teza wyjściowa "dość dramatyczna"
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 13 razy 13

  Katchenko twierdzi, że "dla mnie i mojego środowiska politycznego patologie naszego życia publicznego
  nie są tajemnicą, choć jest to wiedza często dość ogólna"Ta wiedza dotyczy okresu założycielskiego
  III RP, faktów gospodarczych i politycznych." No trudno, zapytajmy tyrana:
  Jak Kaczyńscy rozszarpali schedę po Ekspresie Wieczornym ?
  Jak powstał „Telegraf” i spółka „Srebrna ” ?.
  Ile setek milionów warte są nieruchomości PIS w centrum Warszawy ?
  Co z opiekę prawną i polityczną nad „SKOK”?
  Jak „SKOK” finansowo odwzajemnia się obecnie PiSowi pokrywając koszty działania
  Gazety Polskiej i jej klubów?

 • choleryk_wwa

  Oceniono 14 razy 12

  Ciekawe czy w raporcie zostaną wyjaśnione też uchybienia w sprawach Plichty jak rządził Kaczyński? Bo chyba nie da się wszystkiego zwalić na Ziobrę - "PIS jak rządził to było świetnie, jedyna czarną owcą był Ziobro, na którym Prezes się świetnie poznał w porę i dlatego go wyrzucił" i tego typu kocopoły..

 • duchkotaprezia

  Oceniono 11 razy 11

  Poseł Duduś znalazł zastosowanie dla F-16. Proponuje zrównanie z ziemią trójmiasta. Bardzo fajny poseł ..bardzo fantazyjna koncepcja....
  Moim zdaniem należy natychmiast wysłać Sanepid by sprawdził wodociągi na Nowogrodzkiej pod katem zawartości metali ciężkich (zwłaszcza rtęci), oraz pierwiastków radioaktywnych. Być może mózg Dudy już zmutował i nie mieszcząc się w mózgoczaszce posła podlega zbyt dużemu uciskowi.

 • demolka666

  Oceniono 14 razy 10

  szczerski, duda... :) niech piszą, będzie się z czego śmiać, a pewnie i sądy będą zajęte :) takich pacanów jak pisowcy nie ma na całym świecie :)))

 • kuchel

  Oceniono 12 razy 10

  juz sobie wyobrazam co to beda za brednie.

 • rbik53

  Oceniono 8 razy 8

  .....taaa... kaczyński da wam to, da wam tamto.... i jeszcze tą błyskotkę wam da, te koraliki i to kolorowe szkiełko...... kaczyński wszystko da...
  No i wszystkie małpy teraz jego są.
  - Amberkaczyński, paramałpy i paracyrk.

 • ciemnyludd

  Oceniono 10 razy 8

  Było już o ZAMACHU SMOLEŃSKIM, dlaczego nie może być o AMBER-PAŃSTWIE ?

 • maciekblysk

  Oceniono 11 razy 7

  Wychodzi na to że Smoleńsk jest już dla PiS-u nie modny? Jak to jest panie Kaczyński? Typowe utrzymywanie się na fali medialnej. Najwyraźniej puste obietnice gospodarcze już nie robią na wyborcach wrażenia więc został stary wyświechtany chwyt szukania wrogów. Ciekawe jak długo ten numer pozwoli istnieć PiS-owi w polityce.

 • radon13

  Oceniono 7 razy 7

  Mamy jeszcze "interes smoleński" Panów z Komisji M. i GP

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX