Giertych pozywa "Fakt" w imieniu Michała Tuska

Roman Giertych złożył w imieniu Michała Tuska pozew przeciwko gazecie "Fakt" i wnioski ugodowe wobec "Super Expressu" i tygodnika "Wprost". - Od "Faktu" domagamy się przeprosin na różnych portalach i na pierwszej stronie - mówił dla portalu Gazeta.pl Roman Giertych.
- Chodzi przede wszystkim o próbę przedstawienia całej afery Amber Gold jako rzekomo afery Michała Tuska, gdy tymczasem jest to młody człowiek, który jest ofiarą Marcina P., a nie żadnym współwinowajcą - mówił dla portalu Gazeta.pl Roman Giertych. Dodaje, że "niektóre media posuwały się do takich stwierdzeń, jakoby Michałowi Tuskowi groziła kara 10 lat pozbawienia wolności i inne insynuacje naruszające dobra osobiste".

- Domagamy się usunięcia skutków naruszeń tych dóbr osobistych poprzez złożenie odpowiednich oświadczeń, przede wszystkich przez Ringier Axel Springer - mówił Giertych.

Od "Faktu" domaga się przeprosin na różnych portalach i na pierwszej stronie gazety. Jeżeli chodzi o "Super Express" i "Wprost" Giertych wystąpił o ugodowe rozwiązanie sporu przed sądem.

Słowa Romana Giertycha na Twitterze skomentował już ze zdziwieniem reporter tygodnika "Wprost" Michał Majewski:To już kolejny raz były wicepremier Roman Giertych przygotowuje pozew w imieniu osób związanych z PO. W lutym, gdy Radosław Sikorski zapowiadał pozwanie do sądu gazet, które opisały jego rzekomy konflikt z Władysławem Bartoszewskim, reprezentować miał go właśnie Roman Giertych.

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (15)
Giertych pozywa "Fakt" w imieniu Michała Tuska
Zaloguj się
 • paw73

  Oceniono 18 razy 8

  Kolejny działacz profaszystowskiego LPR i MW w służbie PO i Tusków.
  Media pokochały Giertycha jak Żalka czyli z LPR do PO. Media i sam Tusk klaskały z zachwytu gdy dzieciaki z podstawówek i gimnazjów zebrały się pod MEN z hasłami" raz da trzy cztery odejdź Giertych do cholery". Wtedy Giertych był z PiS , więc był wrogiem dziś z PO więc super. Giertych cały sobą i LPR-em wspierał Ziobrę Kaczyńskiego ,gdy zamordowano Barbarę Blidę, ale co tam dziś wspiera PO jest super .To cały czas ten sam Giertych- homofob,rasista pełen nienawiści do innych ludzi.
  Potwierdza się,że media mainstreamowe zrobią wszystko dla PO,wybaczą każde świństwo i podłość, gdy staniesz po stronie PO, możesz być rasistą półfaszystą i opluwać Jacka Kuronia jak Giertych.

 • adalbert.13

  Oceniono 17 razy 5

  Ho,ho. Żarty się kończą jeśli rodzina sięga po t a k i c h przyjaciół domu.

 • tegepe

  Oceniono 14 razy 4

  Ale sobie młody T. wybrał obrońcę!!!

 • atleista

  Oceniono 11 razy 3

  Giertych Rutkowskim polskiej palestry.

 • n_ik

  0

  oj Michałku kompromitujesz się.. a taki fajny chłopak z ciebie kiedyś był..

 • nordcapp71

  0

  po jednych pieniądzach

 • eudiplodinium

  Oceniono 14 razy -2

  "Domagamy się usunięcia skutków naruszeń tych dóbr osobistych "

  czy te prawnicze pajace oni już nie potrafią mówić p polsku?

 • country_boner

  Oceniono 3 razy -3

  Zaraz, zaraz ten po lewej to Tusk czy Bonk, bo już zaczynam się gubić?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX