"Rz": ABW ostrzegała Tuska przed Amber Gold już w maju. Jest notatka

ABW w maju ostrzegała Donalda Tuska przed Amber Gold, podczas gdy premier jeszcze w sierpniu zapewniał, że nie miał tych informacji - podaje "Rzeczpospolita". 14 sierpnia szef rządu utrzymywał, że ani służby, ani prokuratura nie informowały o przestępczej działalności spółek Marcina P.
Premier mijał się z prawdą, kiedy w sierpniu zapewniał, że ostrzegając Michała Tuska w czerwcu przed OLT Express, nie miał informacji ze służb o przestępczej działalności Marcina P. - podaje dzisiejsza "Rz". Pytany 14 sierpnia szef rządu, czy rozmawiając z synem, dysponował informacjami ABW, oburzył się.

- Sugestia, że mogłem mieć tajne dane i uprzedzałem syna, jest, delikatnie mówiąc, niemądra, a nawet nieprzyzwoita - mówił. Zapewniał również, że ani służby, ani prokuratura do dnia konferencji nie informowały o nieprawidłowościach w spółkach Marcina P, a on sam opierał się wyłącznie na doniesieniach prasowych.

Jak zaznaczył w rozmowie z portalem Gazeta.pl rzecznik ABW Maciej Karczyński, Agencja nie komentuje sprawy.



Graś: Notatka wpłynęła do nas 24 maja

Informacje o notatce ABW, jak podaje "Rz", potwierdził rzecznik rządu Paweł Graś, który przyznał, że takie pismo wpłynęło 24 maja. Jego szczegółów rzecznik jednak nie ujawnił, zasłaniając się tajemnicą państwową. O notatce w ostatni czwartek w Sejmie wspominał za to szef MSW Jacek Cichocki.

- Premier oczywiście może twierdzić, że notatki ABW nie czytał. Jednak nie wiadomo, co byłoby wówczas bardziej niepokojące. Fakt, że szef rządu mija się z prawdą, czy też że nie interesuje się ważnymi z punktu widzenia państwa sprawami - powiedział "Rz" prof. Antoni Kamiński, ekspert ds. korupcji.



Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (14)
"Rz": ABW ostrzegała Tuska przed Amber Gold już w maju. Jest notatka
Zaloguj się
 • pumpernik

  Oceniono 7 razy 3

  Okazuje się, że informacja o tym, że znany biznesmen jest oszustem i recydywistą jest tajna i pilnie strzeżona przez służby.

 • adalbert.13

  Oceniono 8 razy 2

  Ale co znaczy jest notatka, kiedy premier stwierdził, że nie czyta.
  Takie rzeczy to trzeba w przerwie meczu w szatni mówić, jest szansa, że dotrze.
  I pamiętać, "że nie każde oszustwo jest przestępstwem".

 • horacy43

  Oceniono 3 razy 1

  Ludzie! Czy wy tak tylko rżniecie głupa, czy jesteście kompletnymi idiotami? Co z tego, że była notatka i jakie to ma znaczenie, czy Tusk ją czytał czy nie? Czy to była "notatka do użytku zewnętrznego"? A czy nie napisano tam, że sprawą zajmuje się prokuratura i dotychczas nikomu żadnych zarzutów nie przedstawiła? To jaka to działalność przestępcza? To premier miał objąć śledztwo swoim nadzorem?

 • 6nine9

  0

  Czy ktos pomyślał, ile informacji, "notatek", dostaje premier każdego rządu?
  Z ABW, CBA, MSW, Min. Srodowiska, MIn. Glupich Kroków i 100 innych urzedow centralnych, które produkują co kila dni notatki?
  Ile tych informacji czyta premier, a ile jego kancelaria?
  Czy premier Tusk, czy Kaczynski, czy Kanclerz Merkel, prezydent taki czy śmiaki.

  Czy wysłanie notatki wymaga działania? Czyli caly aparat Panstwowy siedzi na dupie i czeka, aż premier przeczyta notatkę i wyda polecenia?

  Ludzie, troche namysłu, jesli ktos jest nie jest dzieckiem to zrozumie.

 • demolka666

  0

  rzepa, pisobolszewicki szmatławiec, łże jak zawsze... że też takie gadzinówy funkcjonują jeszcze

 • horacy43

  Oceniono 4 razy 0

  A nie pamiętacie co się stało, gdy z rewelacjami uzyskanymi z pracy operacyjnej przyszedł do tego samego premiera szef innej tajnej policji? Czy tamto doświadczenie nie nakazywało mu być ostrożnym w dwójnasób, bo mogłoby się okazać, że to kolejna prowokacja i kolejne polowanie na Tuska mające na celu wywołanie chaosu i zamętu będącego zawsze celem tych sił w ościennym mocarstwie, które wywodzą się jeszcze z czasów opryczniny?
  Ludzie! Zwracam się zwłaszcza do tej grupy mediomatołów, którzy są tak podatni na szczucie ze strony tych, co Tusk już zdążył nadepnąć im na ogon (zarządzający OFE, niekompetentne obiboki w mediach publicznych pozbawiane łatwego żeru w postaci abonamentu). Pomyślcie, zanim chlapniecie ozorem albo klepniecie w klawiaturę!

 • post-bank

  Oceniono 4 razy -2

  Polsko nic sie nie stalo....... rudy jest tylko pionkiem w tej wielkiej grze, jest podobnym slupem jak Marcin P.
  Przeciez to podobna struktura piramidy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX