19 proc. Polaków wini premiera za aferę Amber Gold

Niemal co piąty z Polaków uważa, że to premier Donald Tusk ponosi największą odpowiedzialność za aferę Amber Gold - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla TVP Info.
TVP Info poprosiło za pośrednictwem TNS Polska o wskazanie, kto ponosi największą odpowiedzialność za aferę. Okazuje się, że 24 proc. badanych uważa, iż tym głównym winowajcą jest prokuratura. Na drugim miejscu respondenci wymienili Donalda Tuska. Jako głównego odpowiedzialnego wskazało go, aż 19 proc. Polaków. 17 proc. uważa, że winna jest Komisja Nadzoru Finansowego, 5 proc. - sądy, a 3 proc. - służby specjalne. Głównego odpowiedzialnego nie potrafiło wskazać aż 32 proc. badanych.

- Myślę, że powodów tak wysokiej pozycji premiera na liście najbardziej odpowiedzialnych za aferę Amber Gold jest kilka. To przede sukces opozycji, której udało się uwikłać w nią Donalda Tuska. Sprzyjało temu, że trudno się było oddzielić premierowi od swojego syna. Ten negatywny marketing dał takie, a nie inne rezultaty. Najwięcej wskazań prokuratury wynika zaś z błędów widocznych dla każdego - wyjaśnia TVP Info dr Norbert Maliszewski, specjalista od marketingu politycznego.

Sondaż przeprowadzono w dniach 5-6 września 2012 r. na grupie 1000 dorosłych Polaków.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (4)
19 proc. Polaków wini premiera za aferę Amber Gold
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 7 razy 7

  ... 19% hm... jest to elektorat rodzinny pisu... wszystkie ciotki, wujki,dzieci...

 • bibelotx77

  Oceniono 5 razy 5

  Umiarkowanie zawsze mialo przebicie. Nachalnosc prezesa i jego partii w zwalczaniu PO staje sie groteska. Przyjeli metode mlotKowania Tuska czyli w kazdej wypowiedzi reprezentanta PIS-u trza powiedziec ''wina Tuska'' , Taka to manipulacja posluguje sie pis , NA KTORA NABIERA SIE GRO POLAKOW.

 • chri-s48

  Oceniono 3 razy 3

  Wystarczy pomyśleć,zastanowić się i nie latać z pieniędzmi do znachorów powiększających nasze zasoby pieniężne. Ale to i tak będzie wina Tuska,że nie myśli za nas.

 • ciemnyludd

  Oceniono 3 razy 3

  Czyli WYBORCY PIS prawie w komplecie...Jeszcze jedno "wino Tuska"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX