Szef kancelarii premiera złamał prawo? Agent Tomek domaga się postępowania ABW

Poseł PiS Tomasz Kaczmarek wystąpił do szefa ABW o przeprowadzenie kontroli ochrony informacji niejawnych w Kancelarii Premiera. Poseł domaga się też wszczęcia postępowania kontrolnego wobec szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego i Pełnomocnika do spraw Ochrony Informacji Niejawnych.
Poseł Kaczmarek, znany też jako agent Tomek, w piątek chciał w Kancelarii Premiera zasięgnąć informacji na temat majowej notatki ABW w sprawie Amber Gold. We wniosku do szefa ABW poseł podkreślił, że premier nie udzielił dotąd w tej sprawie jednoznacznej odpowiedzi.

Powołując się na Ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora oraz na przepisy dotyczące ochrony informacji niejawnych Tomasz Kaczmarek zażądał okazania mu dokumentów w tej sprawie. Chciał wiedzieć, kiedy premier notatkę przeczytał i komu przesłał.

Jak powiedział Polskiemu Radiu, dowiedział się tylko, że notatka nosi klauzulę poufności, a nie tajności. Okazania dokumentów ewidencyjnych mu odmówiono. Poseł powiedział, że otrzymał dokument od pełnomocnika do spraw ochrony informacji niejawnych z informacją, że odpowiedź dostanie na piśmie.

Arabski złamał prawo?

Według Kaczmarka, doszło do ewidentnego złamania przepisów prawa. Polega ono według posła PiS na "zawyżeniu klauzuli narzędzia ewidencyjnego" oraz na niedopełnieniu obowiązków przez ministra Tomasza Arabskiego i pełnomocniczkę do spraw ochrony informacji niejawnych KPRM Iwonę Jóźwiak. Sposób działania posła PiS spotkał się za to z krytycznymi uwagami polityków z innych ugrupowań. Ich zdaniem, osobiste wizyty posłów w różnych sprawach mogłyby zablokować pracę Kancelarii Premiera.

Zdaniem "agenta Tomka", takie rozumowanie świadczy o nieudolności i bezradności. Gdyby posłowie potrafili korzystać z praw, które im przysługują, to według posła PiS Polska byłaby państwem bardziej sprawnym, a "łapówkarskie wyczyny" przedstawicieli różnych partii zostałyby ukrócone.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (11)
Szef kancelarii premiera złamał prawo? Agent Tomek domaga się postępowania ABW
Zaloguj się
 • costa3500

  Oceniono 9 razy 9

  Nie dość że kapuś to jeszcze głupek.

 • demolka666

  Oceniono 8 razy 8

  nasz "ciociolin" (od byłej deputowanej włoskiego parlamentu cicioliny) walczy z przeciwnikiem politycznym, sorki, z wrogiem! :)) czyżby brał sie do roboty? a może jego baby nie dopuszczają go do siebie? baby! dopuśćcie naszego nadwiślańskiego "ciciolina" bo jeszcze jakiś konflikt międzynarodowy wywoła nasz "podrywacz" hehehe....

 • cichy_kurt

  Oceniono 7 razy 7

  ktoś tu chce zająć miejsce na wycieraczce obok kota i Hofmana śmieszny jest ten chłopek roztropek

 • wandateresa1

  Oceniono 7 razy 7

  Co za głupek---chce błyszczeć w mediach----raz po raz coś wymyśli-------pisowcy--bezmózgowcy.

 • tegepe

  Oceniono 4 razy 4

  Agent Tomek to, agent Tomek tamto.. przestańcie robić temu neoubekowi reklamę!!!

 • arvelli_net

  Oceniono 3 razy 3

  ... ajent tomek czyli JózekBlond też powinien mnie poddać kontroli bo "zawyżam klauzulę narzędzia ewidencyjnego" swojego mienia:) i co mi agencik zrobić może?... i tak nawiasem: czy jest prawdą że kaczmarek posiada pozwolenie na broń i z tą bronią porusza się po mieście? (nie piszę o bronie, bo ją zapewne trzyma w garażu:) a słomę przed...

 • romp6

  Oceniono 2 razy 0

  Media od Tuska , nazywają posła PiS Tomasza Kaczmarka -agentem Tomkiem, fakt ,że to hiena, ale nawet hieny skoro są posłami ,należy podawać ich imię i nazwisko. Ciekawe co by robiły media Agora i tvn24 ,gdyby Donalda Tuska nazywać ; złoty Amber Donald , czy Złotowłosy Donald. Wtedy wybuchłaby afera. Najgorzej by było gdyby ktoś napisał,Stefan Michnik PRL-owski morderca, a prywatnie brat naczelnego gazety wyborczej Adama Michnika.
  Gazeta Polska czy Wyborcza, strzelają do siebie bez przerwy, za każdym razem waląc do siebie poniżej pasa.
  Dlatego PO = PiS, media w ich służbie jak wyborcza czy gazeta polska są siebie warte, tam dziennikarstwo sięgnęło bruku. Czym się rożni poza szatą graficzną wyborcza od Faktu, czy gazeta Sajkiewicza zwana polską , niczym nie odstaje od super expresu.
  Ciekawe jak szybko wytną mój wpis?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX