Giertych: Organizowanie takich prowokacji jest niemoralne. Tabloidy atakują III władzę

- Sędzia zachował się nieroztropnie - tak Roman Giertych w rozmowie z TOK FM komentuje nagranie rozmowy z sędzią Ryszardem Milewskim, opublikowane przez ?Gazetę Polską Codziennie?. - Jednak sędzia został oszukany, zrobiono mu świństwo. Organizowanie takich prowokacji jest niemoralne - ocenia.
- Udzielanie tego typu sugestii przez telefon na pewno nie jest mądre. Sędzia zachował się bardzo nieroztropnie - mówi w rozmowie z TOK FM Roman Giertych, były wicepremier, obecnie adwokat.

"To niemoralne"

- Narzuca się natomiast pytanie: czy tego typu działania, jak dzwonienie i prowokowanie III władzy, nie świadczą o tym, że IV władza, czyli media, czuje się już zarówno władzą ustawodawczą, jak i nadwładzą wykonawczą i sądowniczą? Organizowanie tego typu prowokacji jest moim zdaniem nie fair. To niemoralne - ocenia Giertych.

- Oszukano sędziego sądu okręgowego, zrobiono mu świństwo. To nie jest sankcjonowane karnie, ale w moim przekonaniu świadczy o tym, że tabloidy czują się już kompletnie bezkarne - dodaje.

Pytany o to, czy sędzia nie naruszył zasad, prosząc o instrukcje, czy przyspieszać posiedzenie sądu ws. aresztu dla Marcina P., odpowiedział: - Nie pochwalam tego, że sędzia dał się zwieść, ale z drugiej strony uczciwy człowiek nie spodziewa się prowokacji.

Tabloidy atakują II władzę

Sprawa trafiła do prokuratury gdańskiej. Sędzia Milewski skierował już do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na powoływaniu się na wpływy w kancelarii premiera. - Nie wydaje mi się, żeby sędzia mógł coś tym osiągnąć. Takie działanie nie jest w tej chwili karane. Ale nie wiem, czy nie powinno być. Sędziowie dotychczas nie byli atakowani przez tabloidy. Teraz zaatakowano III władzę, to bardzo groźne dla demokracji. Może stać się tak, że sądy nie będę udzielały informacji pełnomocnikom procesowym, bo będą się bały prowokacji. To utrudni pracę dziesiątkom tysięcy adwokatów - uważa Giertych.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (353)
Giertych: Organizowanie takich prowokacji jest niemoralne. Tabloidy atakują III władzę
Zaloguj się
 • tadeusz542

  Oceniono 81 razy 77

  Prowokacja ,prowokacją a sędzia pokazał swoje oblicze.
  Nie jest to oblicze niezawisłego sędziego i pokazuje wymiar sprawiedliwości takim jakim jest rzeczywiście.

 • adammichnikoff

  Oceniono 69 razy 59

  nie "zaatakowali trzecią władzę" tylko obnażyli jej rynsztokowy poziom, dyspozycyjność, służalstwo, karierowiczostwo, brak zasad, bucu wszechpolski. I chwała im za to, bo ujawnili kolejną świnię. Ty i twoi nowi mocodawcy chcielbyście, żeby wasze brudy nie wychodziły na zewnątrz waszych gabinetów schadzek. Ale macie już tyle trupów w szafach, że smrodu i fetoru nie da się dłużej utrzymać pod kontrolą.

 • nant4niel

  Oceniono 57 razy 49

  Nikt sędziego nie nęcił walizką pieniędzy czy egzotyczną wycieczką. Na sam dźwięk dzwonka telefonu z "kancelarii premiera" sędzia zapomniał o trójpodziale władzy i jak gdyby to było coś normalnego ustalał szczegóły postępowania sądowego z "pracownikiem kancelarii". Co to za tłumaczenie, że uczciwy człowiek nie spodziewa się prowokacji? To znaczy, że jakby dzwonił prawdziwy pracownik kancelarii to wtedy to jest ok, ale jak to był podstawiony dziennikarz to jest to świństwo? Czy mi się wydaje, czy ktoś tu ma jakieś dziwne standardy oraz spojrzenie na prawo. Takie bardzo kreatywne i dynamiczne.

 • queserasera

  Oceniono 55 razy 45

  "Organizowanie takich prowokacji jest niemoralne. Tabloidy atakują III władzę"

  Atakowani zblatowanej hołoty sędziowsko-prokuratorskiej to tyle co piętnowanie pedofilii czy pranie brudnych pieniędzy w Watykanie. Skandal!

 • donek.com

  Oceniono 49 razy 43

  - Dzień dobry, niezawisły sąd z tej strony, czy Kancelaria Premiera?
  - Tak.
  - Mamy pytanie - zamykać czy nie zamykać?
  - Ale kogo, Słowika czy P.?
  - Właściwie to o obu chciałem się spytać, przy czym mamy tylko jedno wolne miejsce, bo pozostałe zajmują rowerzyści, palacze trawy, alimenciarze...
  - P. musi siedzieć, bo nam narobił koło pióra no i te powiązania, rozumiecie towarzysze, wyjdzie to zacznie chlapać jęzorem, już zresztą nachlapał o młodym Tusku.
  - Rozumiemy, wykonamy.

 • scurvy.seen

  Oceniono 50 razy 42

  Nowy autorytet moralny III RP!

 • kot2ka

  Oceniono 46 razy 40

  Giertychu ty jesteś niemoralny. Właśnie takich dziennikarskich prowokacji powinno byc jak najwięcej żeby naród wiedział jak działają sądy i prokuratury w tym skorumpowanym kraju. Jeżeli takie wspaniałe prowokacje są niewygodne dla sprzedawczyków, judaszy i moralnie zepsutych ludzi zajmujących za wysokie stanowiska, to niech zmienią zawód który ich przerasta.

 • platfusy.do.paki

  Oceniono 57 razy 39

  Roman, z ciebie jest naprawdę taka sprzedajna dz...ka?

 • stix

  Oceniono 43 razy 37

  Giertych przestań bzdury opowiadać. Prowokacja to najlepszy sposób na wyłapanie przestępców. Sługusy władzy zostaną wkrótce surowo ukarani.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX