Żakowski do Ziobry: Chce pan stanąć przed TS? "Jeśli Sejm chce tracić czas..."

Zbigniewa Ziobrę przed Trybunał Stanu stawiać chciało już i SLD, i PO. Żadnego wniosku do tej pory nie ma. A szef SP czeka. - Nie mogę kpić z Sejmu i prosić o postawienie przed TS. To spektakl, który wygram. Dlaczego politycy PO obawiają się tego ruchu? Bo wiedzą, że się skompromitują. Jeżeli Sejm chce tracić czas, to mogę stanąć przed TS - mówił w TOK FM w rozmowie z Jackiem Żakowskim
Pomysł postawienia Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu pojawił się jeszcze w ubiegłej kadencji Sejmu. Jako pierwszy zgłosił go Ryszard Kalisz z SLD. Poseł chciał postawić Ziobrę i Jarosława Kaczyńskiego przed TS za sprawę Barbary Blidy.

Sojuszowi Lewicy Demokratycznej nie udało się zebrać odpowiedniej liczby podpisów pod wnioskiem.

Ale temat podjęła Platforma Obywatelska. I... wniosku do tej pory nie ma. Choć Grzegorz Schetyna zapowiedział ostatnio, że zgoda władz PO jest i wniosek będzie złożony podczas najbliższego posiedzenia Sejmu.

Zbigniew Ziobro czeka. - Nie boję się. Przeciwnie, cieszę się na możliwość pokazania, że jako prokurator generalny stałem na straży uczciwości. Dlaczego politycy PO obawiają się tego ruchu? Bo wiedzą, że się skompromitują. Widzą, że pani Barbara Blida była uwikłana w korupcje. Że były na to dowody - mówił przewodniczący Solidarnej Polski w "Poranku Radia TOK FM".

A może zaapelować do posłów?

Skoro Zbigniew Ziobro jest tak pewny swego, to może trzeba zaapelować do posłów, żeby przygotowali wniosek o postawienie go przed TS? Takie rozwiązanie podpowiedział byłemu ministrowi sprawiedliwości Jacek Żakowski.

- Nie mogę kpić z Sejmu i prosić o postawienie przed TS - odpowiedział Ziobro. I raz jeszcze podkreślił, że jest gotowy do stanięcia przed trybunałem. Mimo pewnych wątpliwości.

- To marnowanie pieniędzy i czasu podatników. Ale jeżeli Sejm chce tracić czas, to mogę stanąć przed TS. Ale to spektakl, który wygram. Zarzuty już mi stawiano i wygrywałem. Jestem gotów stawić czoło i zwyciężyć - deklarował europoseł Zbigniew Ziobro.

Przypomnijmy, że aby polityk mógł stanąć przez TS potrzeba zgody 276 osób. Wcześniej 115 posłów musi podpisać się pod wnioskiem w tej sprawie.

Pochwała dla Gowina

Były minister sprawiedliwości już dawno obsadził się w roli krytyka wszystkiego, co robi rząd PO-PSL.

Ale okazuje się, że zdarzają się momenty, kiedy chwali. Zbigniew Ziobro przyznał, że min. Jarosław Gowin dobrze zachował się w sprawie sędziego Milewskiego z Gdańska.

Min. Gowin chce odwołać prezesa gdańskiego sądu po ujawnieniu przez "Gazetę Polską Codziennie", jak wyglądały jego rozmowy z człowiekiem przedstawiającym się jako współpracownik szefa Kancelarii Premiera.

- Reakcja ministra jest słuszna. Myślę, że wszyscy jesteśmy wstrząśnięci. Problem jest bardzo poważny - komentował w TOK FM Zbigniew Ziobro.

Prowokacja GPC. Przeczytaj stenogram rozmowy prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku

Jak zapowiedział w TVN24 rzecznik rządu, dziś w sprawie sędziego Milewskiego wypowie się premier Donald Tusk.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (36)
Żakowski do Ziobry: Chce pan stanąć przed TS? "Jeśli Sejm chce tracić czas..."
Zaloguj się
 • al48

  Oceniono 22 razy 4

  Wyraźnie się boi i pierwszy zaczyna atakować,a prawnik z niego jak z koziej d.. trąba

 • demolka666

  Oceniono 18 razy 4

  żakowski robi publike zeru-ziobrze! do tego juz doszło... i o "take polske" niektórzy "walczyly"...:) zero który przyczynił się do śmierci człowieka, zero działający jak szef mafii politycznej, zero, zero, który ścigał w sądach latami swoich kolegów ze studiów, który słowa prawdy nigdy w życiu nie powiedział... i jak tu szanować media, gdy zniżają się do poziomu zera moralnego?

 • megaxs

  Oceniono 11 razy 3

  Zgrywa twardziela ale kolana to ma miękkie, przydadzą mu się w pierdlu, jak będzie klęczął i obrabiał....

 • executioner

  Oceniono 9 razy 3

  ˙

  > Żakowski do Ziobry: Chce pan stanąć przed TS? "Jeśli Sejm chce tracić czas...".

  Doświadczony polityk. Nawet Żakowski nie zauważył, jak Ziobro nie odpowiedział na zadane pytanie...

  ˙

 • bezlitosny.453

  Oceniono 21 razy 3

  Oto chodzi że już jesteś przegranym Ziobro jak tylko się urodziłeś -przegrałeś i cała wasza banda , jak to bardzo celnie określił wielce szlachetny forumowicz Ulebyk " bolkowo-szechterowej III RP zwanej ironicznie "wolną Polską" i nie nazywaj swojej zgrai ani bandy Kaczyńskiego prawicą bo nigdy nią nie byliście i nie bedziecie , ona dopiero nadejdzie i przejmie władze pod przewodnictwem prawdziwych patriotów i nacjonalistów .

 • konrad.ludwik02

  Oceniono 13 razy 3

  Trochę jednak mnie dziwi, że p. Ziobro posiadający - jak twierdzi - dowody na powiązania korupcyjne p. Barbary Blidy, dotąd je nie przedstawił? To przecież postawiłoby sprawę w zupełnie nowym, nie znanym szerszej publiczności, świetle!

 • oghana7

  Oceniono 2 razy 2

  CIAGLE SIE DZIWIE ,ZE ZIOBRY NIE BUDZA PO NOCACH PACJENCI DR GARLICKIEGO ,KTORZY NIE MOGLI DOCZEKAC SIE PRZESZCZEPOW Z POWODU ARESZTOWANIA DOKTORA I ZAMKNIECIA TRANSPLANTOLOGII W POLSCE NA 3 LATA .A BYLY ICH SETKI .DZIS ZIOBRO BUTNY I NIE MYSLI O TYCH ZMARLYCH .NIEWINIATKO!

 • paw73

  Oceniono 18 razy 2

  Zawsze gdy PO ma kłopoty wówczas jest akcja Trybunał Stanu.
  Gdy SLD chciało złożyć wniosek o Trybunał Stanu dal Ziobry i Kaczyńskiego ,gdy parce zakończyła komisja śledcza ds Śmierci Barbary Blidy. Wtedy Donald Tusk, nazwał przewodniczącego Kalisza"krwawym Ryszardem" i zakazał posłankom i posłom PO podpisywać się pod wnioskiem o Trybunał Stanu dla Ziobry i Kaczyńskiego. Później gdy PO miała kłopoty, Grupiński PO opowiadał,że jest już gotowy wniosek o Trybunał Stanu dla PiSowskich psychopatów. Minęły dwa dni, Grupiński wycofał się z wniosku o Trybunał Stanu.
  Rozpoczęła się afera Amber Gold , Schetyna (PO) wrzuca na agendę medialną Trybunał Stanu.
  Ćwoki z PO kolejny raz handlują trumną Barbary Blidy!!!

 • krukpl

  Oceniono 10 razy 2

  Ziobro to nadal w kraju prace olewa , nie zapomniałem że jest europosłem z pensją w euro

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX