"Dzielni śledczy. Jak Andriej Wyszyński" - twórca strony Antykomor o sprawie i wyroku

"Prokuratura (...) postanowiła postąpić w myśl zasady Andrieja Wyszyńskiego i znaleźć na mnie paragraf. Dzielnym śledczym udało się ustalić, że sfałszowałem zaświadczenie od lekarza, skierowanie na leczenie sanatoryjne, legitymację studencką oraz że użyłem cudzego dowodu" - pisze w komentarzu nt. wyroku twórca strony Antykomor.pl Robert Frycz. Zapowiada, że strona będzie dalej działać oraz podkreśla, że jego celem nie było obrażanie prezydenta, ale pokazanie, że pełnienie urzędu go przerasta.
Frycz dostał wczoraj karę roku i trzech miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania 40 godzin prac społecznych miesięcznie za znieważenie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Prokurator domagał się kary roku i ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Obrona chciała uniewinnienia i zapowiada apelację.

Komentatorzy nie pozostawili na wyroku suchej nitki. - W świetle wyroku każdy, kto chciałby rozpowszechnić satyryczny obrazek z wizerunkiem prezydenta, budzący u niektórych niesmak bądź oburzenie, może się obawiać poniesienia kary - mówiła TOK FM Dorota Głowacka, która z ramienia Fundacji Helsińskiej obserwowała proces.

Do wyroku zdystansowała się też Kancelaria Prezydenta. - W Pałacu nie komentujemy wyroku. Jest konstytucyjny trójpodział władzy. Władza sądownicza jest niezależna. Przykład gdański, choć to tylko prowokacja dziennikarska, pokazał, do czego prowadzi nieprzestrzeganie takiego podziału. To nie był proces, z którym prezydent miałby coś wspólnego. Nie z jego oskarżenia - powiedział w TVN24 prezydencki minister prof. Tomasz Nałęcz.Sam Frycz w wywiadzie dla wPolityce.pl powiedział, że jego blog będzie działał nadal - jest zlokalizowany na serwerach w Stanach, a on nie potrzebuje łaski prezydenta.

W oświadczeniu wysłanym do mediów i zamieszczonym na blogu ostro skrytykował wyrok i poprzedzające go śledztwo: "Piątkowy wyrok wydany przez Sąd w Piotrkowie Trybunalskim pokazuje wyraźnie, że wolność słowa jest w Polsce ograniczana. Oto okazuje się, że w państwie będącym członkiem Unii Europejskiej i które mieni się jako demokratyczne, najważniejsze prawo człowieka jest deptane. Niestety, z ciężkim sercem muszę stwierdzić, że w mojej ukochanej Polsce panują standardy, którym bliżej do Białorusi lub Korei Północnej, niż państw Zachodu o dojrzałych demokracjach".

"Chcę podkreślić, że AntyKomor.pl powstał nie bez powodu i z jakby to wielu chciało, prymitywnych pobudek i chęci znieważenia najwyższego urzędnika państwowego. Bronisław Komorowski wielokrotnie udowadniał, że rola, którą pełni, całkowicie go przerasta. (...) Nigdy się nie spodziewałem, że moja strona stanie się obiektem zainteresowania służb specjalnych, a już w najśmielszych snach nie wyobrażałem sobie 'odwiedzin' ABW - krótko mówiąc, zostałem potraktowany jak terrorysta, niezwykle groźny przestępca, zagrażający bezpieczeństwu państwa. Nie trudno było mi dojść do wniosku, że ABW została użyta jak swego rodzaju policja polityczna, jak ogromna armata, z której chciano ustrzelić malutką muszkę" - pisze Frycz.

Jak dodaje, "nie czuje się winny znieważenia prezydenta" i ma zamiar "nie zawieść" swoich zwolenników: "Będę trwał na posterunku mimo wszelkich przeciwności losu".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (22)
"Dzielni śledczy. Jak Andriej Wyszyński" - twórca strony Antykomor o sprawie i wyroku
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 20 razy 10

  Porównanie z Andriejem Wyszyńskim świadczy o tym, że Frycz jest delikatnie mówiąc niezrównoważony umysłowo.
  Może wyrosnąć z niego następca J. Kaczyńskiego. Podobni są do siebie.
  Najprawdopodobniej Frycz bardzo tego pragnie i już robi z siebie męczennika, żeby być lepszy od obecnego wodza. Tylko uzyskać poparcie Rydzyka i już...
  Należy uważać na tego typka. Rżnie bojownika o wolność, ale ja czuję pismo nosem. Wygląda na kolejnego demokratę specjalnej troski.

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 17 razy 9

  Proszę zwrócić uwagę ile buty w tym młodym człowieku.
  Na zdjęciach z twarzy wygląda jak by przeszedł pranie muzgó na
  Nowogrodzkiej i to przez samego Kamińskiego (exCBA). Kolejny
  czynownik opryczniny z pisuaru deklarujący jak kiedyś kamikadze
  przysięgę do cesarza: ma zamiar "nie zawieść" swoich zwolenników:
  "Będę trwał na posterunku mimo wszelkich przeciwności losu".

  Ma głęboko osadzone oczy neandertala yntelektu.

 • hanishl

  Oceniono 18 razy 8

  Pan Frycz , biedny i w dodatku bezrobotny ! Ale jaki zaradny . Ma środki na swoją " działalność i jeszcze na przenoszenie strony do USA .
  Taki bidul który z rozpaczy że nie ma pracy w swojej grze zaprogramował rzucanie gównem w Prezydenta.
  Żadne prace społeczne . Zabrać zasiłki i ZUS . Niech płacą za niego sponsorzy.

 • faustus55

  Oceniono 10 razy 6

  I oto mamy nowego, polskiego bohatyra, jak ulał pasuje na sztandary; i z profilu i en face....
  Santo subito! Wszak sam stawia się w szeregu stalinowskich ofiar.
  Zastanawia mnie, jak to możliwe, żeby tyle uwagi rodaków skupiał na sobie młody człowiek, o umysłowości dziecka i frustrata, którego cała aktywność umysłowa polega na wymyślaniu zabaw, dających upust najbardziej prymitywnym skłonnościom. Nawet Fundacja Helsińska się tym zajęła; gratuluję zaangażowania pani Dorocie Głowackiej.
  Ludzie w jego wieku, robią tyle pięknych rzeczy, oddają się pasjom i tworzeniu, pracują w wolontariatach, przejmują się losami świata... a ten strzela z gówna do prezydenta wywołując rechot gawiedzi, zadowolenie "genetycznych" i na dodatek poważne komentarze, poważnych dziennikarzy w poważnej prasie, telewizjach i radiach.....w sumie, to czemu ja się jeszcze dziwię???

 • arvelli_net

  Oceniono 20 razy 6

  ... proponuję gierkę z "tfurcom" antykomora w roli głównej oraz z OjcemDyktatorem z Torunia i prezesikiem i do wyboru: rzucanie oślim łajnem, olewanie ciepłym moczem albo... strzał z "liścia" :)

 • qielih

  Oceniono 6 razy 4

  Panie Frycz. W celu zbadania jakosci demokracji w naszym kraju proponuje przeniesc sie do Usa i zalozyc tam strone antyobama oczywiscie z podovna zawartoscia jak w antykomorze. Ciekawe jakie wnioski by Pan wysnul po reakcji tamtych wladz, sluzb.

 • dr54

  Oceniono 12 razy 4

  Taki mlody chlystek wydaje opinie , ze sprawowany urzad Prezydenta przerasta i wymysla gre , w ktorej strzela sie fekaliami do Prezydenty RP
  .Falszuje dokumenty i niepoczuwa sie do winy , wiekszosc go broni . .
  W jakim " dzikim " kraju my zyjemy , jezeli bezrobotny mlokos wyrosl na bohatera .

 • gregorry1953

  Oceniono 11 razy 3

  Eligiusz Niwiadomski już się w grobie cieszy, że rosną jego następcy.

 • jo_laska_nebeska

  Oceniono 12 razy 2

  "..... Niestety, z ciężkim sercem muszę stwierdzić, że w mojej ukochanej Polsce panują standardy, którym bliżej do Białorusi lub Korei Północnej, niż państw Zachodu o dojrzałych demokracjach".....

  W mojej ukochanej Polsce.... cóż za patriota! Typowy PiS-owiec... g.. obrzuca Prezydenta (jego osobiście ale i URZĄD) ale gębę ma pełną patriotycznych frazesów. Bidulek.. tak został skrzywdzony... ciekawe kiedy zostanie honorowym członkiem PiS-u.... :) A bezrobotny (ponoć student?)... PiS ma tyle spółek - dla bohatera praca się znajdzie! A że pewnie i jego bezpieczeństwo jest zagrożone - wiadomo "platfusy" są mściwe - więc i ochrona wskazana. Jaruś będzie miał pański gest i podzieli się swoją. Wiadomo "prawdziwy Polak, patriota", musi bronić zagrożonego bohatera "prawdziwego Polaka, patriotę"..... :)))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX