"Ataki na Kopacz uważam za wyjątkowo niskie i chamskie. Ona zachowała się odważnie i przyzwoicie"

Wg Pawła Wrońskiego zamiana ciał ofiar katastrofy smoleńskiej to efekt pomyłki, którą powinien wyjaśnić polski rząd. - I za którą powinien przeprosić - mówił w TOK FM. Dziennikarz "GW" nie ma wątpliwości, że odpowiedzialności za tę pomyłkę nie ponosi Ewa Kopacz. - Atak na nią uważam za strasznie chamskie. Z własnej inicjatywy pojechała do Moskwy. Mam pytanie, jak chcieli służyć ludziom politycy innych opcji?
Według polityków Prawa i Sprawiedliwości, sprawa zamiany ciał ofiar smoleńskiej kompromituje rząd. Jarosław Kaczyński oczekuje dymisji Ewy Kopacz.

Przypomnijmy, marszałek Sejmu w 2010 roku, kiedy pełniła funkcję minister zdrowia, sama zgłosiła chęć wyjazdu do Moskwy. Brała m.in. udział w identyfikacji niektórych ofiar katastrofy.Według Wrońskiego "atak na Ewę Kopacz jest strasznie niski i chamski". - Ona po katastrofie smoleńskiej zachowała się bardzo odważnie i przyzwoicie. Starała się pomóc. A teraz zbiera cięgi za to, że robiła to, co robiła - stwierdził.

Co znaczy być politykiem?

Dziennikarz uważa, że przy okazji ataków na Ewę Kopacz trzeba zadać pytanie: "do czego jest polityk?". - Trochę zapomnieliśmy, że polityk nie jest tylko do tego, żeby zdobyć i utrzymać władzę. Polityk jest po to, żeby służyć ludziom. I Ewa Kopacz starała się robić to, co powinien zrobić polityk i lekarz. Z własnej inicjatywy pojechała do Moskwy, w bardzo trudnej misji. Zebrała się grupa ludzi, którzy chcieli pomóc. A jak wtedy chcieli służyć ludziom politycy innych opcji? - pytał Paweł Wroński. I dodał: - Jak rozumiem, teraz nie należy się zastanawiać, co się samemu zrobiło, tylko wyłącznie mieć pretensje.Zdaniem Pawła Wrońskiego z "Gazety Wyborczej" zamiana ciał ofiar katastrofy smoleńskiej to efekt pomyłki, którą powinien wyjaśnić polski rząd. - I przeprosić za tę pomyłkę - mówił w "Poranku Radia TOK FM".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (198)
"Ataki na Kopacz uważam za wyjątkowo niskie i chamskie. Ona zachowała się odważnie i przyzwoicie"
Zaloguj się
 • wlodwoz

  Oceniono 25 razy 17

  Dlaczego, do cholery. Rząd ma przepraszać?! Co Rządowi do tego, że jakiś człowiek, w stresie się pomylił?

 • batura3

  Oceniono 25 razy 17

  a dlaczego dzielny macierewicz spieprzył do kraju????????????

 • kontik_71

  Oceniono 37 razy 17

  Panie Pawle, jak to co zrobili politycy innych opcji? Przeciez zrobili i to wiele, pojechali najpierw na darmowy obiadek a potem smigali do domu. Czyzby to bylo nic?

 • j.ciecwierz

  Oceniono 39 razy 17

  Powtarzam ;

  Pamiętam jedno. W chwili katastrofy w Katyniu było wielu posłów,polityków PiS-u, na czele z Macierewiczem. Byli tam też ci z sekty Rydzyka.. Co zrobili, jak się zachowali na wieść o katastrofie ? Macierewicz z kumplami czmychnął do Polski, by pilnowac własnych interesów ! Nie pojechali na miejsce katastrofy {mieli bardzo blisko!}, nie zaoferowali swojej pomocy w ogarnieciu miejsca tragedii , prób identyfikacji ofiar...
  Tfu !

 • androsak

  Oceniono 20 razy 16

  sądzę, że z miejsca katastrofy i kostnicy zachowała się jakaś dokumentacja fotograficzna - pokazać tym krzykaczom jak wyglądały szczątki ofiar. w normalnym społeczeństwie tego nie wolno ale tu trzeba udowodnić tym hienom cmentarnym, że często ustalenie tożsamości było prawie niemożliwe. przed laty ofiary podobnej katastrofy pochowano razem w zbiorowej mogile i tak tu powinno powinno było się stać. razem wszystkich bez wyjątku

 • bajo-bongo

  Oceniono 27 razy 15

  Po co pytać, co robili posłowie prawicy, wszamali obiad i spieprzali do kraju, a teraz drą mody!

 • ansuz76

  Oceniono 59 razy 15

  Szanowny Panie Redaktorze,
  Nie atakuje się p. Kopacz za to, że pojechała do Smoleńska, ani za to, że nie dopilnowała prawidłowości sekcji i identyfikacji (jak miałaby to zrobić przy 100 ciałach?) ale za to, że KŁAMAŁA o obecności przy zamykaniu trumien i o stopniu udziału polskich specjalistów przy sekcjach i o 'przekopaniu ziemi na metr w głąb". Pio raz kolejny polemizuje się nie z zarzutami a z własną konfabulacją na temat zarzutów.
  Czarnosecinny Pisowski Oszołom

 • rbik53

  Oceniono 30 razy 14

  ... ja oczekuję by Jarosław Kaczyński jednak poddał się badaniom psychiatrycznym.....
  Wtedy Kopacz rozważy oczekiwania Jarosława Kaczyńskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX