Dwóch wiceszefów ABW odchodzi z Agencji. "Czy ma to związek z aferą Amber Gold?"

Dwóch wiceszefów ABW złożyło wypowiedzenie - informuje "Newsweek". Płk Jacek Mąka i płk Zdzisław Skorża postanowili odejść z pracy w tym samym czasie. Według posła PiS Marka Opioły to "niepokojące". - Należy zadać pytanie, czy nie ma to związku zachowaniem Agencji w sprawie Amber Gold - powiedział polityk tygodnikowi.
Z informacji "Newsweeka" wynika, że dwóch wiceszefów Agencji złożyło już swojemu przełożonemu raporty odejścia ze służby. Wystąpili też do premiera o odwołanie ich z urzędu. Ich wnioski czekają na opinię sejmowej komisji ds. służb specjalnych.

Marek Opioła z PiS, który zasiada w speckomisji, zapewniał w rozmowie z tygodnikiem, że wniosek zostanie rozpatrzony bez zbędnej zwłoki. - Odejście dwóch wiceszefów służby w tak newralgicznym okresie musi zastanawiać - mówił polityk.

Posłowi chodzi przede wszystkim o aferę Amber Gold, w związku z którą Donald Tusk oświadczył, że ABW działała zbyt wolno i że powinna przestać konkurować z innymi służbami. Premier zapowiedział też, że Agencja zostanie pozbawiona części kompetencji i przekształcona w służbę stricte informacyjną.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (1)
Dwóch wiceszefów ABW odchodzi z Agencji. "Czy ma to związek z aferą Amber Gold?"
Zaloguj się
  • j4s4

    Oceniono 1 raz 1

    ... jak się ma tyle służb śmiesznych to trudno wszystkie obdzielić kompetencjami! Uważam jednak że ABW weszła w sprawę zgodnie ze swoimi kompetencjami i spowodowała błyskawiczne zadziałanie banków! Urzędnicy ABW nie maja sobie nic do zarzucenia!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX