"PO nie odbije się w sondażach, możliwy rozpad"

- Platforma nie odbije się do końca tego roku. Sześć punktów procentowych to spora różnica - przewiduje dla "Polski the Times" dr Błażej Poboży, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zdaniem dalszy ciąg złej passy Platformy może doprowadzić do rozpadu partii Donalda Tuska.
- Stawiam tezę, że Platforma nie odbije się do końca tego roku. Sześć punktów procentowych to spora różnica. PO popełnia zresztą kolejny strategiczny błąd, nie wyciągając właściwych wniosków z tego sondażu - przewiduje Poboży. Dodaje, że PiS-owi udało się jednocześnie przejąć część wyborców mniejszych prawicowych partii: PJN i Solidarnej Polski.

Wielkim problemem dla PO jest brak liderów oprócz Donalda Tuska. - W tej wielkiej formacji nie ma dobrych strategów i dobrych przywódców. Wszystko spada na premiera. Cała Platforma Obywatelska stoi na Donaldzie Tusku - komentuje.

Gdy go teraz brakuje w mediach, przekaz PO do wyborców jest chaotyczny i słaby. - Osamotniony premier nie może cały czas stać na mostku kapitańskim. Gdy tylko schodzi z niego na chwilę pod pokład, można odnieść wrażenie, że nikt już tego okrętu nie prowadzi - opisuje politolog.

Zdaniem dr. Pobożego, kolejne słabe sondaże mogą wstrząsnąć Platformą. - Mogą uruchomić proces dekompozycji Platformy. Słabnące notowania mogą skłonić część polityków do zwodowania jakiejś ratunkowej szalupy. W końcu w ten sposób powstawała większość polskich partii politycznych - twierdzi.

Czytaj więcej w dzisiejszym wydaniu "Polska the Times" >>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
"PO nie odbije się w sondażach, możliwy rozpad"
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 18 razy 18

  "Odbije się" i to za kilka dni lub tydzień , kiedy badanie zostanie przeprowadzone nie "na telefon" (co nie jest żadnym badaniem), ale przez ankieterów na próbie REPREZENTATYWNEJ z określeniem MARGINESU BŁĘDU, jak poważnym badaniom przystoi.... Dziwi mnie tylko z jaką łapczywością dziennikarze rzucają się na każdą "wrzutkę" pozwalającą im swobodnie dywagować, udając że nie wiedzą iż "badanie" badaniu nie równe.

 • saidakbar

  Oceniono 17 razy 15

  a w sumie niech wygra pis wtedy może ci bezwartościowi wyborcy zrozumią ile kaczor jest warty a może niczego nigdy nie zrozumieją w końcu to stato debili jest

 • zorn.gottes

  Oceniono 11 razy 11

  a ja z uporem twierdze, że i tak będzie 7:0 i wkrótce po tym 8:0
  i bardzo dobrze.

 • villk

  Oceniono 14 razy 10

  to coraz bardziej przypomina starcie dwóch przywódców a nie dwóch formacji ....z obu stron jest przywódca i długooo długoooo nic..... z tym ,że ja pamiatam konferencje prasowe minista sprawidliwości w rzadzie Kaczyńskiego , pana Ziobry , pamietam spraw śp Blidy (i nie zapominam )pamiętam jak pan Kaczyński sprzymierzył sie i z panem Giertychem i panem Leperem ( obu juz niema w politce .. choć jeden jak widac chce wrócic a drugi nieżyje - swoja droga ciekawe by było jak by Leper teraz wystapił....) , nie zapominam wystapień PIS-u broniących kiboli i okreslających tych co ty duzo mówic bandytów jako patriotów....i dlatego nieche IV RP bo nieche życ w kraju idącym droga nie demokratyczna ....
  Niechcąc IV RP i nie wyberajac mniejszego zła w postaci PO nie widze ,żadnych dobrych rozwiązań
  jak juz pisąłem dziś...
  "Nawet jeśli PIS wróci do włądzy to jej nie utrzyma, tylko jaka cene zapłacimy my wszyscy za ponowne wyjście z ramion IV RP jako Polska ...i czy ta cena nie bedzie cena naszej obecnej głupoty ....."

  Zaczynam sie zastanawiąc gdzie sa ci wszyscy mądrzy, światli , przewidujacy i godni Polacy , bo na pewno nie w polityce

  Ciekawe czy wogóle są....

 • adawlo221

  Oceniono 11 razy 5

  już dawno nie widziałem tak bardzo uśmiechniętego i radosnego Kaczora. Chyba mu stolarze już montują biurko premierowskie na jego skromna posturę albo się dobrze wysikał z rana

 • kubi62

  Oceniono 3 razy 3

  Jak długo można brandzlować się jednym sondażem na trzy lata przed wyborami?

 • kolega77

  Oceniono 11 razy 3

  To są "pobożne'"życzenia dr. Pobożnego. .PO ma stały elektorat i wystarczająco silny,/ wtórnych analfabetów i półgłówków raczej nie przybywa/ Ten nader ułomny sondaż niczego nie przysądza

 • kiki_pawelek

  Oceniono 4 razy 2

  Jeden sondaz dobrze przygotowany, i dziennikarze juz graja tak, jak im PIS zagra. Ktos w PISie dobrze to rozegral, ale gra niedlugo sie wypali, a kolejne wybory pokaza kaczuszce gdzie jest jego miejsce.

 • ekomorda

  Oceniono 1 raz 1

  następny wielki uczony od przewidywań.Dzięki za to że tacy " wybitni" uczeni chcą nam maluczkim wyłożyć swoje wizje i wytłumaczyć jak patrzeć na świat, bo my ciemne barany nie umiemy...Jeszcze więcej doktorów, profesorów i innych wszystkowiedzących z rana, popołudniem z pod wieczór. Ale będzie piknie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX