"Polska nie jest krajem, który wspiera bogatych. Jak kupię ciężarówki, to Niemcy zwrócą mi 6 tys. euro"

Wg Władysława Frasyniuka, premier nie powinien dłużej uciekać od problemów Polaków. Także "bogatych, których się nie lubi". - Niech zastanowi się, co jest ważne, żeby polski przedsiębiorca przetrwał w trudnej sytuacji gospodarczej - mówił w TOK FM. Frasyniuk, który sam prowadzi biznes, coraz więcej inwestuje w spółkę w Niemczech. - Jak będę kupował ciężarówki, to Niemcy zwrócą mi 6 tys. euro - tłumaczył.
Władysław Frasyniuk współpracował przed laty z Donaldem Tuskiem w Unii Wolności. I ze smutkiem obserwuje, jak były lider Kongresu Liberalno-Demokratycznego odwraca się od liberalizmu i przedsiębiorców.

- Słyszę w programach publicystycznych, jak politycy zarzucają jedni drugim, że obniżyli podatki najbogatszym. I myślę: idioci. Jakim bogatym obniżyli? Najbogatsi nie płacą podatków w Polsce. Bo Polska nie jest krajem, który wspiera ludzi bogatych. Podatki w Polsce płacą tacy jak ja - średni biznes, który zalicza najwięcej bankructw od 20 lat - mówił Władysław Frasyniuk w "Poranku Radia TOK FM".Zdaniem byłego działacza podziemia, a dziś przede wszystkim biznesmena, polscy biznesmeni coraz częściej inwestują poza krajem. I on sam należy do tej grupy.

- Mam oddział w Niemczech, dlatego że muszę konkurować z firmami w Europie. I coraz częściej zastanawiam się, czy nie inwestować w swoją niemiecką spółkę. Dlatego, że rząd niemiecki bardzo wspiera przedsiębiorców. Jak będę kupował teraz najnowocześniejsze ciężarówki, to kupię je jako niemiecka firma. Bo Niemcy zwrócą mi 6 tys. euro - argumentował.

"Od 6 będę zapierniczał"

Frasyniuk wie, że mówienie o finansach publicznych "nie jest sexy". Dlatego nie czeka, aż premier w drugim expose przedstawi długą listę planów i obietnic.

- Czekam na deklarację, że już od 6 będzie zapierniczał, żeby podwyższyć Polakom poziom życia - stwierdził gość TOK FM. I podpowiedział, żeby premier Tusk rozważył spotkanie z przedsiębiorcami.

- I zastanowił się, co jest ważne, żeby polski przedsiębiorca przetrwał w tej trudnej sytuacji gospodarczej.

"Zawsze mówię gospodarka i praca, głupcze"

Poseł PO - Krzysztof Kwiatkowski - jest przekonany, że w drugim expose premiera nie zabraknie planów związanych z gospodarką. - Jeżeli mówimy, że kołem zamachowym polskiej gospodarki są małe i średnie przedsiębiorstwa, to jestem głęboko przekonany, że premier będzie mówił, jak tym firmom pomóc - mówił poseł Platformy Obywatelskiej w "Poranku Radia TOK FM".

Kwiatkowski nie zgadza się z negatywną oceną wystawioną rządowi przez Władysława Frasyniuka. Bo jak przypomniał, sam jako minister sprawiedliwości przeprowadził kilka projektów, które ułatwiły życie polskim przedsiębiorcom. - Zawsze mówię gospodarka i praca, głupcze - podkreślał.W pakiecie zmian "przepchniętych" przez Kwiatkowskiego, w pierwszej kadencji rządu Donalda Tuska, są m.in. "odejście od odrębnej procedury w sprawach gospodarczych na procedurę cywilną" i nagrywanie rozpraw.

- Bardzo wiele działo się w obszarze wymiaru sprawiedliwości wspierającego małe i średnie przedsiębiorstwa. A dziś jest czas, żeby zrobić kolejny krok - uważa poseł PO.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
"Polska nie jest krajem, który wspiera bogatych. Jak kupię ciężarówki, to Niemcy zwrócą mi 6 tys. euro"
Zaloguj się
 • podkrecha

  Oceniono 26 razy 26

  Nie tylko bogatych się nie lubi, ale takze tych podejrzanych o bogactwo, drobnych przedsiebiorców. Polska to kraj urzędasów, za takich mam wszystkich na państwowych posadach i to oni robia taki niekorzystny klimat dla przedsiebiorców, to oni utrudniaja, krytykuja, podejrzewaja... czasem siły brak.

 • remo29

  Oceniono 24 razy 20

  Polacy mogą wybaczyć wszystko prócz posiadania pieniędzy.
  --
  parada karzełków

 • aibo

  Oceniono 21 razy 19

  do tego w niemczech odzyskanie pieniędzy za niezapłaconą fakturę trwa miesiąc do trzech a nie dekadę jak w polsce. Frasyniuk na premiera!

 • ciemnyludd

  Oceniono 16 razy 10

  Niech tylko Tusk spróbuje polubić ZARADNYCH, to mu już LEWORĘCZNI popalą opony pod Belwederem... Bo najlepiej kiedy jest kapitalistycznie w formie, ale w treści....gdy jest zapewniona możliwość DOJENIA PODATNIKÓW na różne socjalistyczne pomysły...

 • losiu4

  Oceniono 17 razy 7

  juz "pomaga". I to wszystkim, jak leci. Jest zapowiedź następnych wzrostów podatków

  Pozdrawiam

  Losiu

 • ot48

  Oceniono 5 razy 1

  Frasyniuk, który sam prowadzi biznes, coraz więcej inwestuje w spółkę w Niemczech. - Jak będę kupował ciężarówki, to Niemcy zwrócą mi 6 tys. euro - tłumaczył

  A kto tą ciężarówkę wyprodukował na pewno Niemcy.

 • adaskothc

  Oceniono 3 razy 1

  Dopłaty ? Zwroty? gdzie jest ten wolny rynek, o którym tak trąbili unioentuzjaści?!

 • rr0309

  Oceniono 3 razy 1

  O to chodzi że ONI tylko mówią.

 • safelogica

  0

  Pan Kwiatkowski chyba się naćpał. jakież to ułatwienia nastąpiły dla przedsiębiorców od 2005r? Jedno okienko? Czy może podwyżka VAT i podwyżka stóp procentowych w bankach?
  Bardzo bogaci już nie mają problemu. lat temu ileś, zmienili rezydencje podatkowe i możemy im nagwizdać. Nie bogatych w Polsce się nie lubi lecz bogatszych. Każdy Polak dowali sąsiadowi jeśli się okaże że jest nieco bogatszy. od razu staje się wrogiemz powodu bogactwa. Polaków tępionych za "bogactwo" jest kilkaset tysięcy a sztandarem są najbogatsi z 10. W innych krajach taka 10 byłaby pod szczególną ochroną, bo nie ich osobiste podatki są ważne lecz podatki od ich krajowych biznesów i zatrudniani w nich krajanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX