Rafał Kapler powalczy z NCS o ponad pół miliona premii w sądzie

Rafał Kapler, były szef Narodowego Centrum Sportu, postanowił domagać się wypłaty swojej premii na drodze sądowej. Minister sportu Joanna Mucha wstrzymała przyznanie mu pół miliona złotych za oddanie Stadionu Narodowego do użytku. Do sądu został złożony już pozew przeciw NCS. Prawnik Kaplera jest pewny wygranej - donosi RMF FM.
Były szef NCS domaga się wypłaty premii, którą gwarantował mu kontrakt, wraz z odsetkami - informuje serwis internetowy RMF FM. Gorąca dyskusja wokół gigantycznych kontraktów szefów NCS zaczęła się przy okazji problemów dotyczących oddania Stadionu Narodowego do użytku.

Premię - w wysokości 570 tys. zł - Rafałowi Kaplerowi umowa gwarantowała pod zaledwie dwoma warunkami - oddania Stadionu Narodowego do użytku i sprawnego przeprowadzenia na nim meczów podczas Mistrzostw Europy 2012. Jakość wykonania czy nawet termin oddania stadionu do użytku - który przekroczono o kilka miesięcy... - nie miały znaczenia.

Prawnik Kaplera pewny wygranej przed sądem

Joanna Mucha jako szefowa resortu sportu wstrzymała wypłatę gigantycznej premii dla wtedy już byłego szefa NCS. Minister tłumaczyła, że analiza prawna jego kontraktu wskazała na pewne sprzeczności, które pozwoliły jej podjąć decyzję o niewypłaceniu ponad pół miliona złotych.

Prawnik Kaplera, mec. Krzysztof Wąsowski, jak podaje RMF FM, jest tymczasem pewny wygranej. Według niego żadnych sprzeczności w kontrakcie nie ma, bo umowa została tak skonstruowana, by urzędnikowi należała się premia mimo odwołania przed Euro 2012.

Najprawdopodobniej sprawa przed sądem ruszy dopiero w przyszłym roku, po tym jak sędzia zdecyduje, czy zwolnić Kaplera z opłat sądowych.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Rafał Kapler powalczy z NCS o ponad pół miliona premii w sądzie
Zaloguj się
 • aa_6

  0

  Ten marny, dawno niesłyszany politykier przylazł do studia, żeby wylać D. Tuskowi na głowę wiadro pomyj i tyle, bo nic więcej nie potrafi. Może odejść z partii Kaczyńskiego tylko po to, by do niej wrócić.

 • losiu4

  0

  i ma prawo. A za to co sie stało podziekujmy ryzym,m ze szczególnym uwzględnieniem Mira.

  Pozdrawiam

  Losiu

 • czytelnik52

  0

  Niech zapłaci ten gościu - minister, który za 570 tys premi, tak mało wymagał.!!!

 • craul

  0

  Rafał Kapler, kolega Rycha ! ! ! dostał premię jak mówiła pani ministra, bo ciężko pracował. Nawet czasami więcej niż 8 godzin dziennie. Dlatego słusznie Mu się te pół bańki jeszcze należy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX