Kolenda-Zaleska: Tusk jak Obama, Kaczyński jak Romney. Platformo, pokaż, że wciąż o coś ci chodzi

"Tusk i jego ekipa sprawiają wrażenie dokładnie takie jak Obama. Ekipy zmęczonej władzą, bez inicjatywy, bez świeżego zapału, przytłoczonej kryzysem, zaskoczonej brakiem zrozumienia i płynącą zewsząd krytyką. To już nawet nie defensywa, ale walkower. A PiS bryluje nie tylko w mediach, ale przede wszystkim w społecznej świadomości" - pisze w "Gazecie Wyborczej" Katarzyna Kolenda-Zaleska.
To kolejny komentarz po piątkowym, zwycięskim dla PiS-u sondażu TVP, który wzywa Platformę, by obudziła się i przejęła inicjatywę w debacie publicznej. Dziennikarka TVN24 porównuje Donalda Tuska do Baracka Obamy, a Jarosława Kaczyńskiego - do "energicznego, elokwentnego, narzucającego swoje pomysły" podczas środowej debaty Mitta Romneya. "Pomysły mądre, śmieszne, groteskowe - ale jakieś. Człowiek patrzy i widzi energię, zaangażowanie i chęć działania. Widzi emocje i im się poddaje" - pisze Kolenda-Zaleska o PiS-ie.

"Człowiek patrzy na Platformę i nie widzi nic. Żadnych nowych pomysłów, żadnego zaangażowania. Widzi za to niedotrzymane obietnice. Jak dziś pamiętam polityków PO dających słowo honoru, że ustawa o in vitro będzie gotowa 31 sierpnia" - czytamy.

"Teraz cała PO zawieszona na swoim liderze z napięciem czeka na wystąpienie Donalda Tuska. On ma popchnąć Platformę i rząd do przodu, on ma przywrócić nadzieję (...). Oczekiwania wobec wystąpienia Tuska są tak duże, jakby miał on ogłosić co najmniej nowy początek świata" - zauważa komentatorka i podkreśla, że to oczekiwania za duże, ale - jej zdaniem - wyborcy to rozumieją i nie oczekują cudów: "Ludzie zresztą nie są głupi, rozumieją, że na świecie nie jest dobrze i trzeba sobie radzić. (...) Ale przecież trzeba dyskutować ze społeczeństwem, wyjaśniać, tłumaczyć, pokazywać, że wciąż o coś nam chodzi. (...) Przygnębienie i posępność to nie są cechy, które Polacy chcieliby widzieć w swoim premierze. Zwłaszcza w czasach kryzysu".

Cały komentarz w "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Kolenda-Zaleska: Tusk jak Obama, Kaczyński jak Romney. Platformo, pokaż, że wciąż o coś ci chodzi
Zaloguj się
 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 6 razy 6

  no to co Platforma się posypie ? wątpię żeby rząd przetrwał w całości falę drożyzny, która czeka nas tej zimy. na wiosnę sondaże mogą być jednocyfrowe...

 • rob-koziar

  Oceniono 7 razy 5

  od publikacji sondaży dających PiS przewagę nad Platformą "gwiazdy" dziennikarstwa jeszcze bardziej zgłupiały (a wydawało się że to już niemożliwe). We wszystkich programach wszechwiedzący komentatorzy usiłują przekonać widzów/słuchaczy że rząd odszedł w niebyt a wirtualna rzeczywistość kreowana przez PiS zawładnęła teraźniejszością. PiS według nich przeszedł kolejną przemiane którą durne społeczeństwo kupiło. A platforma już padła- w zasadzie walkowerem oddała wszystko. CIEKAWE CO "GWIAZDY" POWIEDZĄ PO WYSTĄPIENIU PREMIERA W PIĄTEK. CZY JAK ZWYKLE WIJAC SIĘ JAK GLISTY BĘDĄ UDAWAĆ ŻE NIE PIERNICZYŁY BZDUR CHWILE WCZEŚNIEJ BYLE ZAPEŁNIĆ SZPALTY/CZAS ANTENIOWY?

 • zuk.w.trawie

  Oceniono 4 razy 4

  @rob-koziar

  Czymś czas antenowy i szpalty trzeba zapełniać, prawda? PIS zadowolony, bo się i nim mówi, J. Kaczyński także jako "prawie kandydat na (amerykańskiego) prezydenta", komentatorzy też maja o czym mówić. O to chodzi, czyż nie?

 • rot.leszek

  Oceniono 5 razy 3

  Kaczor jak Romney - e l o k w e n t n y hahaha)) Dobre! Energiczny?! ( pani chyba nie odroznia energii od nadpobudliwosci nerwowo chorego czlowieka)

 • gtpress

  Oceniono 1 raz 1

  jeszcze troche, jeszcze troszeczke i ta cala Pani K-Z od propagandy moze kury wyprowadzac na spacer........

 • ciemnyludd

  Oceniono 8 razy 0

  Najbardziej mnie dziwi zarzucanie Platformie że nie wdaje się w PYSKÓWKI z PIS-em, oraz nie komentuje tych wszystkich żałosnych "wrzutek" , wszystkich zresztą w styku "tytanowych brzóz" ze Smoleńska...

 • klara551

  Oceniono 3 razy -1

  Jak zwykle dziennikarze oczekują fajerwerków,błyskotliwych wystąpień. A nie na tym polega rządzenie.Rząd to nie dwór królewski ze strojami,balami i pokazami króla w królewskim wychodku. To wszystko ma PiS,tylko do kompletu brakuje królestwa i pałacu.Mamy za darmo teatr,cyrk,kabaret,marsze za i przeciw. I wedle pani Tusk ma na to wszystko reagować? A po co? Pominęła pani w porównaniu koalicjanta,który pilnuje tylko własnych interesów i do kogo go pani porówna? Jak na razie ogólna sytuacja w Polsce jest niezła a że nie wszystkim Polakom się udaje to zwykła kolej rzeczy. Nie uważam PO za super organizatora,czy najwspanialszą na świecie partię,ale też na tle pozostałych wiecznie latających po studiach tv i opowiadających co jest źle a nie jak to zło naprawić i braku współpracy w sejmie PO nieźle się trzyma. PO pozwala reszcie gadać,narzekać,wytykać .A dziennikarze dostają gotowce i bez jakiegokolwiek wysiłku po prostu cytują od czasu do czasu dodają durne porównanie. Zachłystujecie się debatami a żadne z was nie zadaje pytania jak to wszystko zrobić.Wam wystarczy liczenie gruszek na wierzbie i śpiewanie w chórze krytykantów. Pani jak mi się wydaje jest tylko komentatorem a bierze się za diagnozę.Zmieniła pani fach czy zapatrzyła na pozostałe partie?

 • saidakbar

  Oceniono 3 razy -1

  nie obrażaj Romneja takim porównaniem nikczemnym!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX