"Cóż, na Boga, może powiedzieć Donald Tusk?"- pyta Wróbel

Jan Wróbel nie wiąże wielkich nadziei z piątkowym wystąpieniem premiera. - Cóż na Boga może powiedzieć Donald Tusk, co spowodowałoby wielką zmianę? Poza agresywnym atakiem personalnym, tabloidyzajcą tego przemówienia - zastanawiał się gospodarz "Poranka Radia TOK FM".
Oczekiwanie trwało długo, ale wreszcie w piątek usłyszymy, jak Donald Tusk podsumowuje rok działalności swojego drugiego rządu.

- Cóż, na Boga, może powiedzieć Donald Tusk, co spowodowałoby wielką zmianę? Poza agresywnym atakiem personalnym, tabloidyzajcą tego przemówienia. Poza takimi szaleństwami, nie widzę, co może powiedzieć premier, iżby piątek stał się przełomowym dniem w dziejach Platformy Obywatelskiej i rządu - zastanawiał się gospodarz "Poranka Radia TOK FM".Ale według Renaty Kim z tygodnika "Newsweek", w piątkowym wystąpieniu szefa rządu nie będzie personalnych ataków i "zwalania na opozycję".

- Donald Tusk wie, że po miesiącach, kiedy rząd był nieobecny a afera goniła aferę, tym przemówieniem musi pokazać, że jest, panuje nad sytuacją i ma wizję. Premier wyczuwa, że lud potrzebuje ojca, który powie: jestem, czuwam, mam pomysł i usunę trudności - uważa dziennikarka.

Ludziom trzeba dać poczucie bezpieczeństwa

Prof. Aleksander Smolar, szef Fundacji Batorego, chciałby usłyszeć, jakie reformy chce realizować rząd Donalda Tuska. I nie będzie ukrywał kosztów społecznych czekających nas zmian.- Moim zdaniem premier powinien wznieść się ponad tę codzienną bitwę polityczną. I wskazać w jakich kierunkach idziemy, jaką cenę zapłacimy. Żeby dać ludziom poczucie bezpieczeństwa, że ktoś jest u steru - mówił prezes Fundacji Batorego w "Poranku Radia TOK FM".

Wystąpienie zacznie się w piątek o 9, w Sejmie.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (77)
"Cóż, na Boga, może powiedzieć Donald Tusk?"- pyta Wróbel
Zaloguj się
 • steamtrain

  Oceniono 117 razy 77

  "Premier wyczuwa, że lud potrzebuje ojca, który powie: jestem, czuwam, mam pomysł i usunę trudności - uważa dziennikarka"

  Studiowała Pani dziennikarstwo w Korei Północnej ? Zbiera mi się na wymioty.

 • ciemnyludd

  Oceniono 73 razy 37

  A coż na Boga może innego powiedzieć Wróbel... Niż to co zawsze mówi, aby wilk był syty i owca cała...

 • pannamarianna777

  Oceniono 38 razy 20

  A cóż może wyćwierkać Wróbel?

 • witoldpolak

  Oceniono 50 razy 16

  "Cóż, na Boga, może powiedzieć Donald Tusk?"

  Może np. powiedzieć : "składam dymisję".

  Pora bardzo dobra na taką decyzję - piątek , będzie o czym dyskutować w mediach przez cały weekend. Rynki też będą miały czas na reakcję.

 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 26 razy 14

  Panie Wróbel! Powie tak:

  Zaiste, na Boga, dlaczego 2 mln moich podatników wybrało mojego kolegę, Davida Camerona?
  Czyżby pozostałe 34 mln nie mówi po angielsku?

 • knock.out.4

  Oceniono 25 razy 11

  Dziękujemy fundacji batorego za przygotowanie przemówienia dla apolitycznego premiera

 • dr54

  Oceniono 40 razy 10

  Czytajac ponizsze wpisy mozna tylko stwierdzic , ze polskie spoleczenstwo to msciwa prostacka banda !!!!!!!!!!!

 • stenia47

  Oceniono 51 razy 9

  Mamy do czynienia z kabaretem. Od kilku miesiecy podsycane sa emocje, co tez powie Tusk, czego nie powie, gdzie polozy akcent itp. Tak jak gdyby mialy znaczenie kolejne klamstwa, polprawdy i obietnice. Powie to, co powie i wyjdzie z sali sejmowej. Potem wielu dziennikarzy i publiystow, z grona wazeliniarzy, klakierow i przydupasow, np.Wolek, Kuczynski, Zakowski itp. beda piali z zachwytu i przygotowywali sie do kolejnego kabaretu.
  Najpierw, Tusk niech rozliczy sie z 5-letnich rzadow i nie zwala wszystkiego na kryzys i Kaczora.
  Jak slucham jego doradcow, szczegolnie JKBieleckiego, to odnosze wrazenie, ze kryzys to zbawienie dla Tuska. Na kryzys moze zrzucic swoje beznadziejne rzady oraz ograniczanie swobod obywatelskich i stopniowe wprowadzanie rzadow autokratycznych.
  Jesli zas chodzi o wysyp afer, to nie mozna tego inaczej okreslic, jak kompromitacja koalicji PO-PSL. W normalnych krajach taki rzad juz dawno powinien podac sie do dymisji. Obecna ekipa, to po rzadzie Buzka, najgorszy rzad od poczatku transformacji.

 • stasmil

  Oceniono 14 razy 6

  moze oglosi termin postawienia przed TRYBUNAL STASNU ZIOBRY I KACZYNSKIEGO..ha,ha,ha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX