Wroński: Platforma to partia tchórzliwych posłów. Boją się proboszcza, a nie wyborców

Wyborcy PO, zdaniem Pawła Wrońskiego z "GW", zaczęli się zastanawiać, na kogo właściwie oddali swój głos. Poparcie dla restrykcyjnego projektu SP pokazało, że w PO są także tchórzliwi posłowie, którzy "nie boją się wyborców, ale własnego proboszcza". - Część wyborców głosowała na PO, bo liczyła, że to racjonalna partia. Okazuje się, że są tam fundamentaliści - ocenił.
W czasie głosowania nad dwoma projektami dotyczącymi aborcji w klubie PO nie obowiązywała dyscyplina. Aż 40 polityków Platformy zagłosowało za skierowaniem restrykcyjnego projektu przygotowanego przez Solidarną Polskę do dalszych prac. Wśród nich są m.in. John Godson, Roman Kosecki i Jacek Żalek.Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej" nie ma wątpliwości, że wyniki środowego głosowania to dla PO bardzo duży problem. Bo wyborcy partii Donalda Tuska "zaczną się zastanawiać, na kogo zagłosowali".

A ich diagnoza nie będzie optymistyczna dla Platformy Obywatelskiej.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że w Polsce politycy nie boją się wyborców. Ale bardziej się boją własnego proboszcza. To widać w PO. Okazuje się, że to jest partia również tchórzliwych posłów - ocenił dziennikarz w "Poranku Radia TOK FM".

Zawiedzeni mogą się poczuć wyborcy, którzy oddali swój głos na kandydatów Platformy Obywatelskiej, bo liczyli, że popierają "partię racjonalną". - W której przeważają argumenty racjonalne, a nie fundamentalistyczne. Bo z fundamentalistami nie da się dyskutować. Zawsze powiedzą: zagłosuję tak, a nie inaczej, bo Bóg tak chce. I teraz okazuje się, że w Platformie są również tacy fundamentaliści - stwierdził Paweł Wroński.Po środowym głosowaniu szef Klubu Parlamentarnego PO, Rafał Grupiński, zapowiedział, że posłowie, którzy wsparli projekt SP, będą musieli się z tego wytłumaczyć. Wyjaśniał, choć w klubie

nie wprowadzono dyscypliny głosowania, obowiązywała umowa, że oba projekty dotyczące aborcji zostaną odrzucone przez posłów PO.

Ale to właśnie Grupiński, zdaniem Wrońskiego, ponosi odpowiedzialność za wyniki głosowania. - To, co się stało, jest jego winą. Bo to on kieruje klubem i odpowiada za jego jedność - podkreślał dziennikarz "GW" w "Poranku Radia TOK FM".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (365)
Wroński: Platforma to partia tchórzliwych posłów. Boją się proboszcza, a nie wyborców
Zaloguj się
 • q-ku

  Oceniono 444 razy 388

  "Część wyborców głosowała na PO, bo liczyła, że to racjonalna partia. Okazuje się, że są tam fundamentaliści "
  nic dodać i nic ująć

  niech to szlag
  na kogo normalni ludzie mają głosować w tym kraju cholera?

 • fjan

  Oceniono 384 razy 328

  Społeczeństwo teraz samo widzi kogo wybrało do sejmu. " Ha,ha,ha " a Tusk zapowiadał że klęczał przed księdzem nie będzie. No jak się leży krzyżem przed księdzem i biskupem oraz zlizuje smietanę z kolan to potem faktycznie klęczeć trudno.

 • wychodze

  Oceniono 328 razy 294

  to całe zamieszanie z ustawa aborcyjna pokazalo kto tak na prawde w Polsce rzadzi nie obywatele nie wybrani przez nich poslowie ale episkopat. jest to grupa spoleczna ktora ma najlepsze przywileje, nie placi podatkow czyli w obliczu kryzysu jesli taki jest nie doklada sie do wspolnej kasy a czerpie z niego korzysci kapelani, katecheci wszystko za nasze podaki , a szkoly i szpitale nie maja na porzadny sprzet. tylko zwyczajni ludzie ponosza skutki kryzysu. to nam sie podnosi podatki mowi co mamy robic nie dlugo zamontuja nam mikrofony w domach aby ministerwto milosci czuwalo nad myslozbrodnia.

 • haniku72

  Oceniono 261 razy 227

  Wczoraj PO udowodniło, że jest bandą tchórzy. Mój głos w następnych wyborach dostanie Palikot.
  Posłani i posłowie PO pytam się:
  - co dalej z KRUSem JAK długo będę płaciła na biednych rolników, którzy zarabiają więcej ode mnie?
  - co z prawnym uregulowaniem związków partnerskich?
  - co z pełną refundacją przynajmniej 3 zabiegów IN VITRO dla kobiet nie mogących zajść w ciąże?
  - co z opodatkowaniem księży???

  Może i wczoraj zarobiliście głosy moherowych babcinek, ale STRACILIŚCIE setki tysięcy głosów ludzi takich jak ja. I teraz zaczniemy was PYTAĆ co z obietnicami wyborczymi!

 • kolcak72

  Oceniono 278 razy 226

  Nie zabijam
  Nie kradnę
  Nie głosuję na PO

 • jantos51

  Oceniono 197 razy 179

  Jestem tego samego zdania, nie tylko PO trzęsie przed czarną sukienką ale większość posłów z lewa i z prawa włazi im do d.... Ciekaw jestem jaką krzywdę poniosą nieroby KK w piątkowym obiecanką Pan Tusk. Czy w dalszym ciągu z budżetu podatnik będzie za darmo płacił nierobom. Ale nieroby będą domagać się zapłaty za otumanianie naszego społeczeństwa.

 • frup33

  Oceniono 139 razy 129

  Platforma "obywatelska"wszystkich się boi a szczególnie Pawlaka.

 • saidakbar

  Oceniono 57 razy 51

  GŁOSOWAŁEM NA PO ALE TERAZ WSTYDZĘ SIĘ TEGO CO ZROBILI W TYM GŁOSOWANIU ,ZACHOWALI SIĘ JAK KOŚCIELNA DZIWKA PIEPRZONE MORALIZATORSKIE SŁUGUSY

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX