Kowal: Z expose premiera jak ze skokiem z kosmosu. Kończy się na tym, że nic z tego nie ma

Lider PJN, Paweł Kowal, krytykuje premiera za dzisiejsze wystąpienie. Nie przekonała go nawet zapowiedź wydłużenia do roku urlopu macierzyńskiego. - To tylko geścik. Premier nie rozumie polityki rodzinnej - ocenił w TOK FM. Według Kowala, drugie expose Tuska można porównać ze słynnym skokiem z kosmosu. - Zapowiada się expose i nic nie ma - stwierdził.
Europoseł Paweł Kowal specjalnie pojechał do Sejmu, żeby wysłuchać wystąpienia premiera Tuska. I rozczarował się. - To, co się tam dzieje, jest niepoważne. To nieporozumienie. Zapowiada się expose premiera, jak ten skok z kosmosu. I kończy się jak z tym skokiem, czyli nic nie ma - ocenił eurodeputowany i lider PJN.

Relacja z Sejmu. "Minuta po minucie"Czytaj tutaj

Według Kowala, przemówienie Donalda Tuska było "populistyczną ofensywą".- Te wszystkie rzeczy, o których mówił premier, już słyszeliśmy. Sądziłem, że będzie przedstawiona jakaś konkretna propozycja, wymiana osób. Bo wiadomo, że ludzie których premier wziął do rządu nie sprawdzili się - stwierdził w "Popołudniu Radia TOK FM".

To tylko geścik

Kowal i ugrupowanie, którym kieruje, Polska Jest Najważniejsza, postawili w swoim programie na politykę prorodzinną. Ale nie zrobiła na nim większego wrażenia zapowiedź Donalda Tuska, że urlop macierzyński zostanie przedłużony do roku.

- Premier nie rozumie polityki rodzinnej. Myśli, że jak wydłuży urlop macierzyński, to będzie to wielkie osiągnięcie. Ale wydłużenie urlopu jest jedynie geścikiem. A polityka rodzinna to nie są gesty. To przesterowanie polityki państwa na wsparcie rodziny i wzmocnienie demografii. Jako PJN przygotowaliśmy taki program. Jak premier nie chce od nas wziąć propozycji, to niech weźmie sobie z Francji - proponował lider PJN.

Najbliżej mi do... Millera

Na złą ocenę Kowala na temat tego, co dzieje się w Sejmie, wpływ miał nie tylko szef rządu. Nie podobały mu się również wystąpienia przeciwników Donalda Tuska. I to tak bardzo, że... pochwalił polityka z przeciwnej strony sceny politycznej - Leszka Millera.- Bo on mówił, że to nie jest jego wojna. A wojna PO i PiS przestała być także moją wojną. I wiem, że nie jest też wojną większość Polaków - przyznał polityk.

Szef PJN stwierdził, że "po ludzku współczuje premierowi, że jest zmęczony i wypalony". Ale mimo to nie może go zwolnić z politycznej odpowiedzialności za to, co dzieje się w kraju.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Kowal: Z expose premiera jak ze skokiem z kosmosu. Kończy się na tym, że nic z tego nie ma
Zaloguj się
 • czytelnik52

  Oceniono 17 razy 11

  Odezwał się ten, któremu marzy się samodzielny powrót do Sejmu, hehehe
  Gościu bez honoru, żerujący na byłych wyborcach pisu, bo tylko im zawdzięcza pobyt w Brukseli!!!
  Jak to się stało, że nauczycielka nauczania specjalnego - twoja prawa ręka w PJN - została dyrektorem oddziału banku??????????

 • ciemnyludd

  Oceniono 16 razy 10

  Kowal włażeniem w d....Kaczyńskiemu dostał się do europarlamentu, ale kiedy zorientował się że Kaczyński nie ma szans na władzę, nagle straszliwie zmądrzał...Trochę za późno zresztą aby wejść do jakiegoś parlamentu ponownie...

 • yem

  Oceniono 5 razy 3

  Kowal używając takich metafor wykazuje swoją ignorancję , ze skoku z kosmosu będą bardzo duże korzyści naukowe również . Może Tusk nie zrobił wszystkiego co obiecywał na II kadencję , ale po pierwsze do końca tej kadencji ma jeszcze 3 lata , a po drugie jednak ten nasz kraj się cały czas zmienia i tylko ślepy albo zaciekły pisior tego nie widzi lub nie chce widzieć . Przypomnijcie sobie co zrobił kaczor w trakcie swojego premierowania kiedy jeszcze nie było takiego kryzysu jak od 2008 r i miał dobrą koniunkturę , poza działaniami w sferze ideologii IV RP praktycznie nic . Kaczor ma takie pojęcie o gospodarce jak ja o balecie chińskim czyli żadną . O jego poziomie wykształcenia niech świadczy taki drobny szczegół , zapraszając na konferencji prasowej ekonomistów na debatę tytułował ich per DOKTÓR ( !! ) , powtórzył to z dziesięć razy. Tak to się wyraża baba na bazarze , a nie DOKTOR praw jakim podobnież Kaczyński jest .

 • frogman

  Oceniono 3 razy 3

  a jaki sens ma siedzenie Kowala w eurosejmie? oprócz pobierania przez w/w ogromnej gaży?

 • korwinista

  Oceniono 2 razy 2

  Każdy jest Kowalem swojego losu. Zastanowiłby się nad metaforami swoimi. Baumgartner skoczy jutro albo pojutrze i Kowalowi będzie łyso... Zresztą... co ja mówię,... skok z kosmosu...? Czy ktoś ten kosmos widział, nie... nie możliwe....
  Ukłony :)

 • barbarakos

  Oceniono 2 razy 2

  Jak slucham p. Kowala, to mam wrazenie, ze najwiekszym zlem w naszym kraju jest to, ze nie mamy wladzy absolutnej, a wladca absolutnym nie jest p. Kowal. On wszystko wie najlepiej, ma najlepsza recepte na wszystkie problemy, wszyscy, ktorzy mysla inaczej, sa idiotami.
  On tego wprost nie mowi, ale to slychac i czuc, najwyrazniej pogarde dla tych innych.
  Pod tym wzgledem bardzo przypomina mi Hofmana.

 • androsak

  Oceniono 1 raz 1

  czy pan Kowal w europarlamencie bywa tylko po gaże? pełno go w krajowych mediach podobnie jak tego bobaska z pisu

 • kuma1

  0

  Jak już Kowal wypowiada banialuki to ręce opadają bo czego można się wobec tego spodziewać po środowisku PIS. !?

 • wanekwanek

  Oceniono 14 razy -8

  Kowal ma rację, Tusk naopowiadał tylko kolejne bajki i obietnice jak co roku. W sumie to przydałby się ktoś taki jak Kowal na fotelu premiera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX