Środa: Polska - według Tuska - ani czarna, ani tęczowa? To jaka? Bura?

"Rozumiem, że można nie lubić czarnego, ale nie rozumiem, jak komuś mogą nie odpowiadać kolory tęczy. Przecież - w przeciwieństwie do czerni, która jest jednolita, przytłaczająca, nieprzejrzysta - z tęczy można wybierać te barwy, które się lubi" - pisze we "Wprost" prof. Magdalena Środa. Etyczka odnosi się do słów premiera Donalda Tuska, który zapewniał w wywiadach telewizyjnych, że w Polsce "nie będzie rewolucji ani czarnej, ani tęczowej".
Środa odnosi się do wywiadów, których udzielił premier Tusk po tzw. drugim exposé. Odnosił się w nich do spraw światopoglądowych, m.in. do sporu o ustawę aborcyjną. - Zrobię wszystko, żeby nie przeszedł projekt ani czarny, ani tęczowy. Istnieje ta wielka przestrzeń Polski umiarkowanej i rozsądnej, która nie chce ani rewolucji, ani kontrrewolucji. Ani ci, którzy chcą liberalizacji, ani zaostrzenia nie przyniosą pokoju, bo skutkiem będzie wojna aborcyjna - mówił.

Etyczka dzisiaj komentuje: "Pan premier powiedział, że chce, by Polska nie była ani czarna, ani tęczowa. Czyli jaka ma być? Jak czerń przemieszać z tęczą, to wyjdzie bury. Czy to ulubiona barwa pana premiera?".

"Polska bura", gdzie kwitnie podziemie aborcyjne

Felietonistka "Wprost" wylicza: "Polska bura to kraj, gdzie co prawda kobiety nie są jeszcze zmuszone do rodzenia martwych lub niepełnosprawnych dzieci, jak chce tego narodowa czerń, ale to kraj, gdzie zawodowi aktywiści czerni będą robili polityczne kariery na hasłach potępiających "morderczynie niepełnosprawnych". Polska oparta na "historycznym kompromisie" nie jest w żaden sposób krajem tęczowym, gdzie kobiety mogą decydować o własnym macierzyństwie, bo kto o tym słyszał?!".

Środa ironizuje, że stanowczo najlepsza jest "Polska bura", gdzie: "kwitnie podziemie aborcyjne, ale politycy - jak Piłat - mają czyste ręce; ginekolodzy - spore, nieopodatkowane dochody (aborcja w podziemiu kosztuje ok. 3 tys. zł), kobiety - ogródki i lasy, gdzie mogą zakopywać niechciane dzieci, jeśli nie stać ich na aborcję, a Kościół cieszy się wszechwładzą moralną i polityczną, spokojnie zamiatając własne grzechy pod makatkę z napisem "troska o poczęte". Rozsądne to niewątpliwie, bo ani czarne, ani tęczowe" - podsumowuje.

Cały felieton Magdaleny Środy w najnowszym "Wprost".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Środa: Polska - według Tuska - ani czarna, ani tęczowa? To jaka? Bura?
Zaloguj się
 • szats69

  Oceniono 17 razy 15

  Premier kreuje się na umiarkowanego racjonalistę, mędrca godzącego obie strony. Gdzie znak równości stawia się pomiędzy tymi, którzy chcą zaostrzać i tak już jedną z najbardziej radykalnych ustaw antyaborcyjnych, a pomiędzy tymi, którzy chcą nas przybliżyć do prawa obowiązującego w najbardziej rozwiniętych, nowoczesnych i cywilizowanych krajach. nie muszę chyba udowadniać, że nie są to dwie proporcjonalne strony tego samego oszołomstwa.

  Polska wg. Tuska powinna być nijaka, jeśli coś tylko wywołuje kontrowersje to najlepiej tego nie ruszać. Kobiety można skazać na piekło w imię spokoju społecznego, w imię braku tzw. "wojny światopoglądowej". Polska nie ma się zmieniać tylko trwać, status quo nade wszystko.

  Premier tchórzy co najlepiej udowadnia dezercja z wszelkich "kontrowersyjnych" głosowan, aby tylko bron boze nie ujawnić swojego zdania.

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 7 razy 7

  do rzadu, premiera nalezy aby Polska sie zmieniala i dazyla do tych najbardziej rozwinietych, nowoczensych krajow... Jak, po przez wlasnie poruszanie tych tematow, po przez debaty, polemiki czy programy w mediach z osobami kompetetnymi a nie z dewotami czy politykami.. , ba moze zrobic serial o tych wszytkich problemach kobiet, o dzieciach w rodzinach patologicznych, chorych.. I moze zamiast wysylac poslow na rekolekcje do Lagiewek wyslac ich na konferecje biotechniczne...

 • klara551

  Oceniono 4 razy 4

  Czas kiedy wszyscy mieliśmy mieć takie same poglądy już minął.Premier nie jest od narzucania wszystkim poglądów z lewej albo prawej strony. Premier nie jest też od mieszania i robienia burego błotka. Pani może i powinna pokazywać swoją opcję ale nie jest pani premierem co w zasadzie niewiele może bo sam nic nie zrobi, a reszta woli pogadać wiedząc ,że i tak nic nie załatwią. Mamy w polityce wojnę pozycyjną i tylko co chwilę pozorowane ataki.A Polacy ? Polacy są tak samo podzieleni poglądami jak partie,tak samo jak pani narzekają ale nie rwą się do działania,bo albo boją się środowiska,albo księdza,albo po prostu jest im wszystko jedno.

 • qret1n

  Oceniono 6 razy 2

  Też nie rozumiem, o jakiej czarnej rewolucji Tusk bełkotał. Męczył się okrutnie, byle kościołowi nie podpaść a jednocześnie nie narazić się ludziom bardziej liberalnym. Akurat proponowana zmiana ustawy to nie żadna „czarna rewolucja” tylko naturalna konsekwencja wieloletniej dominacji kościoła. Maleńki kroczek. Potem pewnie zakaz badań prenatalnych i przerywania z powodu gwałtu. Tak naprawdę nie zmienia to stosunków.
  Z drugiej strony dlaczego ustawę liberalizacyjną określa się mianem „różowej”? To jeśli nie jestem „różowy” to nie mogę jej popierać? To praw kobiet bronią już tylko środowiska LGBT?
  Panie Tusk, coraz mniej Pana szanuję.

 • alchemik9999

  Oceniono 11 razy -3

  Ale brednie. Ta kobieta nie ma nic rozsądnego do powiedzenia. Jeżeli ktoś myślał, że chodzi jej o jakiś wartości to powinien zastanowić co ona pisze. Jedynym jej celem jest być przeciw. Jestem pewien , że gdyby nagle kościół zaczął popierać aborcje to Środa też byłaby przeciw. I pewnie by głośno krzyczała jakie to nie humanitarne. Jej się po prostu marzy aby sama stałą się "nowym kościołem" do spółki z Harmanem i im podobnym. Nowe "wartości" ,"sakramenty"," święta" , nowi "kapłani" nie ważne jakie i jacy . Ważne aby były jej i by były inne.

 • von_seydlitz

  Oceniono 45 razy -33

  Na pewno nie będzie Lewacka....

  Niech kobiety decydują o swoim macierzyństwie racjonalnie dobierając sobie partnerów seksualnych i sposób pożycia....

  Zamordować potem - to dla lewaka jedyne rozwiązanie....?

  Niedoczekanie wasze....

  ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX