Gowin: Niszczenie zarodków, handlowanie nimi. Każde ograniczenie tych horrorów jest pozytywne

- To drobny krok w dobą stronę, ale niesatysfakcjonujący - mówił w Radiu ZET minister sprawiedliwości Jarosław Gowin o propozycji premiera Donalda Tuska ws. in vitro. Gowin dodał, że każde ograniczenie ?tych horrorów?, które są dziś dozwolone, jest pozytywne.
- Donald Tusk nie mówił mi, że zamierza wprowadzić rozporządzenie ws. in vitro - powiedział Jarosław Gowin w Radiu ZET . Zapytany o ocenę tego ruchu powiedział, że "to drobny krok w dobą stronę, ale niesatysfakcjonujący". - Dziś wszystko wolno. Niszczyć zarodki, handlować nimi, można dokonać selekcji np. pod kątem płci. Każde ograniczenie tych horrorów jest pozytywne - mówił minister sprawiedliwości.

Monika Olejnik zapytała, jakie działanie byłoby dla niego odpowiednie. - Powinna być ustawa, wszyscy o tym wiemy i pan premier wczoraj o tym mówił. Jeżeli są kłopoty z uchwaleniem tej ustawy w Sejmie, to istnieje rozwiązanie bardziej skuteczne od tego, co zaproponował premier, choć nie alternatywne. Mam na myśli ratyfikację konwencji bioetycznej - powiedział Jarosław Gowin. Pytany o refundację in vitro z funduszy publicznych powiedział, że wcześniej zabiegi powinny zostać opisane w prawie. - Należy zacząć od określenia zasad. Kto ma dostęp, według jakich procedur, jakie warunki należy spełnić, jak powinno być chronione zdrowie matki i ludzki embrion. Dopiero wtedy powinniśmy decydować o refundacji - powiedział Gowin.

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (6)
Gowin: Niszczenie zarodków, handlowanie nimi. Każde ograniczenie tych horrorów jest pozytywne
Zaloguj się
 • krukpl

  Oceniono 7 razy 7

  Przykład nieodpowiedniej osoby na ważnym stanowisku

 • bratwody

  Oceniono 8 razy 6

  Jak się słyszy głosy zarodków, to odpowiednim miejscem na urzędowanie jest dom wariatów!

 • rozterka47

  Oceniono 5 razy 5

  Ja bym wolała aby Minister Sprawiedliwości bardziej interesowął się chronieniem praw krzywdzonych narodzonych niż embrionów.

 • ayouseptim

  Oceniono 4 razy 4

  Gowin pomylił stanowisko ministra z ministrantem.

 • daroz77

  Oceniono 4 razy 4

  Czemu mam wrazenie ze Gowin stoi w opozycji do rzadu w ktorym jest ministrem ??

 • kris1154

  0

  Gada bzdury, za to jaka powaga, jaka mądrość bije z tej twarzy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX